Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 45
  1. #16

    Подразбиране


    Радвам се ,че се интересувате от тези неща. Затова харесвам този форум .
    Както вече писах аз не съм плела , но майка ми има доста неща изплетени и на мен доста е подарила . От нея знам,че не се колосва покривка / салфетка ,ако няма да се използва веднага.
    относно колосването- в легенче вода се поставя брашно и се разбърква да се разтвори брашното .Не знам пропорции- просто да стане мътна течност.Оставя се да се утаи брашното на дъното и с водата се намокря салфетката. Не се изплаква .
    Ако накой реши може да пробва на нещо малко. Ако не ви хареса мисля,че няма проблем да се изпере и толкова -брашното пада.

  2. #17

    Подразбиране

    Ама много сте си добре вие с баби, лели и т.н., ама аз вече съм си сираче и какво да правя? Кога мама беше жива ... тя плетеше. Аз .... не си морях ръчичките, че са ми малки. Че то мама плетеше като за световното. Цяла машина беше. Колко съм се фръцкала с нейните творения. А сега като я няма.... и като съм си самичка, че и мама на дълго чакана принцеса.... питате ли ме какво ми е????



    Ако знаете как набързичко си припомних много неща. Точно по думите на баща ми :"Като ме натисна горния, та видях долния..."



    И ми е много приятно на моменти, когато мога с нещо оригинално да се представя пред близки и познати. Да ги зарадвам с подарък роден от "повредената" ми фантазия.



    А за чорапчетата.... :? :? :?

    дръжте се , че ида. Ще ги разбера аз тях, но по нашенски, от пръстите към петата ще ги плета. А какви чорапки имах като малка. Що се кипрех с тях... И как ми беше хубаво да ме оглеждат леличките.... "Мама ми ги оплете"... И носа ми неможеш го стигна, толкова се надувах. Нищо, че от наборите си бях най-мъничката.

    Ей, как ме върнахте 35 год. назад... Пък ме и позасрамихте... толкова неща съм забравила, а други незнам...


  3. #18

    Подразбиране

    Ето още едно моделче за 5 игли:
    http://www.club-rukodelie.com/needls...odeli_acs.html
    Прави, това което можеш, с това, което имаш,там където си.

  4. #19

    Подразбиране

    Тази книжка ще помогне и на начинаещите в тази област

    http://www.7ya.ru/photos/private.asp...24963&p=1&ob=0
    Прави, това което можеш, с това, което имаш,там където си.

  5. #20

    Подразбиране

    Освен в списание царица къщовница тези модели за плетени карета на 5 куки "мильота" ги има и в списание вълшебната бримка , през няколко броя излиза по един само с такива модели.Плетенето на пет куки е също като плетенето на обръч. Философията на тези карета е че трябва много внимателно да се чете схемата.примерно 1 ред : 1 бр. на лице 1 на опъкова. на 2 ред през няколко бримки има намятки на трети ред тези намятки се изплетат / като по този начин се получава и ширината на плетката така до край . Забавно е стига да няма хора край теб когато плетеш , защото ако изпуснеш 1 знак става лошо. : : А телевизор въобще не можеш да гледаш , то и без друго хората казват телевизор плетка на плете.

  6. #21

    Подразбиране

    Има ли някой интересни модели за 5 куки ? Свекърва ми плете и ме помоли да и намеря в интернет модели, намерих няколко, но тя ги изплете много бързо,та ще се радвам да ми помогнете.

  7. #22

    Подразбиране


    Djemma, на тези попадала ли си:http://mitglied.lycos.de/BQuade/deckchen.htm
    и тук има двайсетина моделчета http://www.melissa.ru/needlework/cat...&BID=40&ID=129
    Прави, това което можеш, с това, което имаш,там където си.

  8. #23

    Подразбиране

    много хубави модели момичета но някои плел ли гие

  9. #24

    Подразбиране

    здравейте аз не мога да плета на пет куки но такива плетива много ми харесват

  10. #25

    Подразбиране

    Много е лесно ако искаш ще те науча.Ако живееш покраи Търново може да се видим и лично.

  11. #26

    Подразбиране

    Горното го написах за Лари

  12. #27

    Подразбиране

    Da4i, благодаря за предложението, но май не съм много близо.Пътят Карлово- Търново не е от най-удобните с влак.Но градът ви е истинска приказка.

  13. #28

    Подразбиране ...

    Katia, само уточнявам-четните редове се изплитат опакова бримка, а свивките са леви и десни.

  14. #29

    Подразбиране

    Лари не ечак толкова далеч.Грабваш колата през балкана има няма 2 ч.и си тук (не там а тук)хем ще съчетаеш приятното сполезното.А сега по темата.За начинаещи които не могат да плетат трябва да се научат оплитат си по един шал шал той най-лесно се плете .За знаещи има прика чени фаилове на 1 ст.теса добри ищеви свършат работа.Задължитено е да се бележи началото на реда четните редове сеплетат опаково освен ако няма друго уточнение в схемата.А за можещите който го може го може.Ако има те въпроси давайте.Жалко че нямам цифров фотоапарад за да ви покажа моите модели.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Da4i, жалко,че нямаш цифров апарат да покажеш модели! И аз нямам. Мога да плета на обръч или големи шишове. Много блузи и блузки съм плела на себе си и най-вече на децата. Но ръцете и особено раменете много ме болят при плетене. Но на пет куки у нас плетеше само баба и все още имаме много неща от нея. Много благодаря за поканата- наистина през балкана не е далече.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •