Резултати от анкета: Какво животно имате?

Гласували
341. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Куче

    125 36.66%
  • Котка

    128 37.54%
  • Хамстер

    11 3.23%
  • Морско свинче

    14 4.11%
  • Чинчила

    4 1.17%
  • Папагалче

    19 5.57%
  • Птичка (сладкопойни и т.н.)

    7 2.05%
  • Рибки

    44 12.90%
  • Земноводно

    19 5.57%
  • Нямам...

    57 16.72%
Анкета с отговори.
Страница 31 от 43 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследенПоследен
Показване на 451 до 465 от 639
  1. #451

    Подразбиране

    Поздрав за всички които обичат животни и най-вече котета. http://vbox7.com/play:65bed7ef&al=1&vid= и същата песен но с друго клипче http://tekstove.info/browse.php?id=1568/
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  2. #452

    Подразбиране

    Мира е страхотна красавица! И моята Кларис е същата порода, понеже тя е у брат ми ние си взехме едно от нейните бебета. /Снимка има по-напред/ и е голям палавник.

  3. #453

    Подразбиране

    Ради, правилно ли видях на едната снимка, че имате и кученце?Как се разбират?
    Със сина ми се изкушаваме, да си вземем и кученце, но не можем да преценим риска...

    Моля споделете опита си!

  4. #454

    Подразбиране

    Здравейте момичета. Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне със съвет. Котката ми е домашна яде само котешка храна и не излиза вън. Трябва ли да и давам профилактично хапчета против глисти ?

  5. #455

    Подразбиране

    Официалното изказване на всички ветеринари е, че трябва да се дава профилактично хапче срещу глисти.
    Аз се опитвах...но котките са - както знаем!!! изключително и СВОЕНРАВНИ. С мойта Мира не успяхме да се преборим, не успях и да я надхитря (маскирано хапче в храната го надушваше и умело заобикаляше).
    Тя е на 3 годинки и второто коте, което гледам и оптита ми относно 100%-ите домашни глезани е, че ги грозят други страшни заболявания, но това не са точно глистите.
    Ти просто наблюдавай изпражненията.

  6. #456

    Подразбиране

    wad5sf, котето когато го донесохме в къщи беше много враждебно настроено срещу кучето. Алекс /така се казва кучето/ не му обръщаше внимание ама никакво докато Крис постоянно се ръждеше. Но след една седмица съвместен живот свикна и сега играят и двамата, макар че кучето е на почти 3 години и е по-ленив, докато котето е много диво и игриво. Така, че смело се впускайте в тази авантюра. Много е интересто и весело и зоопарка в къщи е абсолютен. Кучето спи при големия син, котето при малкия и всички са мъжки. Една вечер моя съпруг погледна в стаята на децата и каза: "Всички домашни любимци са в кледките си, зоопарка е затворен!"

  7. #457

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от noar Виж мнение
    Здравейте момичета. Много ще съм ви благодарна ако някой ми помогне със съвет. Котката ми е домашна яде само котешка храна и не излиза вън. Трябва ли да и давам профилактично хапчета против глисти ?
    Моите две котки също не излизат навън, но ветеринарят /най-добрия в нашия град/ ме съветва на три месеца да им давам медикаменти за вътрешни и външни паразити. Е, не го правя на три месеца, а 1-2 пъти в годината. Тъй като и двете са доста своенравни, вместо хапчета, им слагам със спринцовка в устата един медикамент под формата на паста, който е малко по-скъп.При него не се съпротивляват толкова, защото има аромат на риба. Трябва обаче да е точно дозиран според теглото на котката.

  8. #458

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета,моята мацка е при нас от две години и понеже аз отговарям за почистването и /разбира се /винаги и наблюдавам изпражненията.
    Досега нищо не съм видяла. Притесниха ме децата като ми казаха ,че видя ли нещо бяло на дупето и но какво е било...?
    Може би трябва да се посъветвам и с лекар и да и дам нещо профилактично.
    marji, а тази пастичка на Байер ли е за която говори Фантазия или е друга?

  9. #459

    Подразбиране

    Предполагам че за същата пастичка става въпрос, но аз не обърнах внимание на марката.А относно това бялото на дупето на котката ти, също се посъветвай с ветеринар. Едната ми котка след като няколко пъти й бяхме давали хапчета против разгонване беше получила такъв бял секрет. Някакъв некадърен ветеринар й сложи инжекция за да предизвика контракции на матката и да се изчисти, но явно нещо беше объркал, защото котката ми получи кръвоизлив. След като продължи повече от час, много се притеснихме и му се обадих че отново ще я заведа да я види. Но докато стигнем до ветеринарната лечебница кръвоизливът спря. Тогава друг ветеринар ме посъветва повече да не давам хапчета, а да й слагам инжекции против разгонване и вече няколко години нямаме подобен проблем.

  10. #460

    Подразбиране

    Аз давам профилактично хапче против стомашно чревни паразити, защото макар, че Рижко е 12 години в къщи, почти не пропуска случай, ако някой не си е прибрал обувките, да се погали в тях.
    А сега искам да ви предупредя, когато се наложи да водите животинчетата на инжекции, НИКОГА не се съгласявайте да се поставят в задните крачета.
    Колкото и да са специалисти ветеринарите,в което не се съмнявам, животинката си е животинка и некротува, както се случи и при нас и се засегна нерв и екстензор. Направи пареза и вече цял месец е на Нивелин.

  11. #461

    Подразбиране

    Аман от некадърни ветеринари!
    И мойто любимо, първо котенце Жужко пострада от такъв...Покрай неговата тъжна история се убедих, че в София има една клиника, в която екипа има истинско отношение към животните. Бори се за тях съпреживявайки и съвсем не формално.

    Но всъщност исках да попитам, как се казва тази паста срещу паразити.

    Може пък с нея да успея...

  12. #462

    Подразбиране

    Ще ми станат постовете доста, но пропуснах да споделя как давам на Рижко лекарство и чай от мечо грозде - успявах със спринцовка /без иглата/.
    Размивам лекарството с капчици водичка, хващам го по-стабилно /завивам го с хавлия, за да не ме одраска / и от страни на устенцата, като внимавам да не го нараня - впръсквам лекарството.Мръщи се, но няма оттърване.Малко варварски метод, но действа.

  13. #463

    Подразбиране

    [QUOTE=fantaziq;312350]Реших да ви покажа Карито колко е пораснала,вече компютъра не я побира,а е едва на шест месеца и половина.

    Кари ми е слабост, нали си знаеш!

  14. #464

    Подразбиране

    Момичета ,извинявайте че ви занимавам може би с глупави въпроси , но искам да попитам има ли някой с опит в кастрирането на котки и по-специялно на женски . Толкова неща прочетох в нета и толкова противоречиви мнениия че съвсем се обърках. Много моля ако някой има опит с домашния си любимец да сподели. Разбирам че операцията е доста тежка и съвсем не е шега ...толкова се обърках а моята Маша вече е тръгнала да се разгонва и доста настоятелно започна да мяука.....
    Редактирано от abi1004 : 19.10.2009 в 17:32.

  15. #465

    Подразбиране

    Реклама:
    Аби, доколкото знам няма нищо страшно, ако нямате намерение да има поколение вашата мацка, дори е препоръчително кастрирането, пред това да и се дават разни хапчета и инжекции за предотвратяване на разгонването.

Страница 31 от 43 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •