Резултати от анкета: Какво животно имате?

Гласували
341. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Куче

    125 36.66%
  • Котка

    128 37.54%
  • Хамстер

    11 3.23%
  • Морско свинче

    14 4.11%
  • Чинчила

    4 1.17%
  • Папагалче

    19 5.57%
  • Птичка (сладкопойни и т.н.)

    7 2.05%
  • Рибки

    44 12.90%
  • Земноводно

    19 5.57%
  • Нямам...

    57 16.72%
Анкета с отговори.
Страница 32 от 43 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследенПоследен
Показване на 466 до 480 от 639
  1. #466

    Подразбиране

    Момичета благодаря fantaziq, прочетох много внимателно всички постове видях и снимките с обръснатото коремче -милата животинка -така се трогнах ..........Знам че ме чака подобно изпитание но щом това е за доброто на животинката ще го направя дано да понапълнее после като и премине ....горката Маша ако знае какво и замислям немога да се отърва от вината си а и обясненията как гледат безпомощно..........
    fantaziq за колко време се възстанови котаната напълня ли ?

  2. #467

    Подразбиране

    fantaziq, напълно познато и неприятно чувство изпитвах и аз, но всичко мина и замина и сега ми предстои втори път тази операзия с другата котка

    Аби, ако нямате ветеринар мога да ти препоръчам нашият, много е готин с добро отношение към животните и хората с тях , а и си разбира от работата.

    Обикновено напълняват след кастрацията, и казват че ставали по-мързеливи, но в нашият случаи това за мързела не излезе вярно, такъв купон се вихри, че ти е бедна фантазията

  3. #468

    Подразбиране

    Хиляди благодарности момичета за отговорите .elli ще съм ти благодарна да кажеш за твоя доктор щом вече е доказано добър.
    Oще малко и ще се заемем с начинанието...........това е положението стискайте палци да е всичко ок.

  4. #469

    Подразбиране

    Аз никога не съм гледала котка, но по това ,което съм чела из различните форуми ...също съм на мнение,че специално при котките кастрацията е по-добрият вариант ( пред инжекции и таблетки).
    Имам близка ,която си кастрира женската котка..и от как го направи..просто вкъщи се родиха...при нея ветеринаря беше познат,котката остана при него един ден след операцията..тя си я получи вече спокойна...за 3-4 дни всичко отшумя..козинката по коремчето бързо порастна...и сега си имат една спокойна и щастлива писана...
    Успех.. на теб и котето ти...

  5. #470

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abi1004 Виж мнение
    Момичета ,извинявайте че ви занимавам може би с глупави въпроси , но искам да попитам има ли някой с опит в кастрирането на котки и по-специялно на женски . Толкова неща прочетох в нета и толкова противоречиви мнениия че съвсем се обърках. Много моля ако някой има опит с домашния си любимец да сподели. Разбирам че операцията е доста тежка и съвсем не е шега ...толкова се обърках а моята Маша вече е тръгнала да се разгонва и доста настоятелно започна да мяука.....
    здравей!Не се притеснявай от операцията- не е толкова страшна.Ние изчакахме нашата Маша да роди три пъти и тогава я кастрирахме-така ни беше препоръчал доктора.Сега вече нямаме проблеми с мяукане и препикаване.Операцията не е тежка-взехме си я след няколко часа и до следващия ден беше вече добре.

  6. #471

    Подразбиране

    Здравейте, най - скъпото нещо което ми остана в наследство от моя баща е котето ми. Тя е на 5 години. Има си паспорт и редовно си посещаваме ветеринар. Но аз съм против кастрацията, защото не им стига на милите животинки, че ги отделяме от тяхната естествена среда и ги нагаждаме с нашият начин на живот, но и да им причиняваме това нещо.От тази гледна точка съм против кастрирането. За 2 години научих всичко за него като интервенция и т.н. Нещото, което може да се отчете като плюс е че се удължава живота на котето с 1 до 3 години. Не се разгонват и не "парфюмират". От друга страна обаче те изваждат матката , яйчниците, прекъсват яйцепроводи и т.н. което погледнато от хуманна гледна точка си е живо осакатяване. Медицината сега е много напред и има инжективни препарати, предимно френски и немски които се слагат подкожно и се слагат 2 пъти годишно, почти без противопоказания. Така че помислете кое ще е по - доброто за едно същество, което е сред най - близките ви и какви ще последствията за него от едно евентуално кастриране.

  7. #472

    Подразбиране

    Да се включа и аз в темата, като човек патил по кучешки и котешки проблеми със здравето.Има инжекции, но след време те показват своите негативни прояви.По този въпрос съм изчела куп литература,консултирала съм се с ветеринари от Пловдив и Стара Загора.Като най-безопасна интервенция всички предлагат кастрацията.Има и такъв момент при женските животни, че след определена възраст се получава загнояване на матката-тогава пак се вади заедно с яйчниците, но вече операцията е доста по-сериозна.Минала съм и през това.
    Лошото е, че нашите любимци не могат да изкажат свое мнение и са изцяло зависими от нашите решения!

  8. #473

    Подразбиране

    Е, да се изкажа и аз: Имам две котки - женски, и засега все още не мога да се реша да ги подложа на кастрация. Не за друго, а защото съм чувала за много усложнения, предизвикани от некадърни ветеринари. Сигурно ако ветеринарят си разбира от работата всичко ще мине безопасно, но... още не мога сама себе си да убедя. Засега караме на инжекции. Бих искала обаче да ви споделя какво е мнението по този въпрос на един наистина опитен ветеринар. Според него независимо дали инжектираме котките, дали им даваме хапчета против разгонване, или ги оставяме от време на време "да си почиват" - тоест да забременеят и родят, практиката показвала еднаква степен на опасност от рак на матката или на млечните жлези. Според него единственият начин да предпазим любимците си е да ги кастрираме.

  9. #474

    Smile

    През май месец си взехме аквариум и имаме рибки тук в Сливен! За кратко имах и едно пикенезче на гости, докато му намерим нов собственик.
    Маржи, чувала съм че женските котки и кучета трябва поне веднъж да станат родители, заради същите здравословни проблеми
    Кастрацията е най- сигурният начин иначе

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #475

    Подразбиране

    Преди 4 дена кастрирах моята Миричка, която ви представих. Все още съм твърдо убедена, че е за нейно добро. Но сърцето ми спря от страх, защото тя цели три дена не можа да се съвземе от упойката...Наливахме водичка със спринцовка, размивахме храна и давахме по същия начин. А тя обръщаше главичка само като ме види. Нараних сериозно доверието на моето мило другарче!
    Едва вчера пийна водица, хапна мъничко и дойде да се сгуши при мен, както си правим всяка вечер!

    Споделям го от радост, но и - в случай че ви предстои, да имате предвид, че възстановяването не винаги е както пише след часове или най-късно на втория ден.

  11. #476

    Подразбиране

    Не се притеснявай, мила! Това е травма за животинката! Пиша го от опит.Минала съм през какви ли не операции на домашните си любимци.Минава,но ние страдаме с тях!Пожелавам бързо възстановяване!

  12. #477

    Подразбиране

    Не мога да не ви развеселя с една случка от тези дни...Като се сетя..вече втори ден си се смея сама...

    Прибирам сина ми (4 г.) от градина..Вече сме си на нашата уличка и аз виждам едно куче от породата чау-чау...И като всеки изкушен човек, който е отглеждал дъълго време куче, поспирам да му се порадвам, макар и отдалече...Кучето пресича нашия път и стопанката му си го води просто....Аз казвам на Дани..."Виж мамо, какво красиво куче!".. Очаквам и той да ми каже нещо от сорта.."много е хубаво-прилича на мече"...защото и синът ми обича много кучетата..
    А моят малък мъж започва много яко да ме дърпа и тегли..все едно земята под него гори...бяга напред ,но не ми пуска ръката и дърпа ли, дърпа...
    Аз му викам..."Какво има маме, виж какво е красиво това кученце...а той, АБСОЛЮТНО СЕРИОЗЕН МИ ВИКА-..ТОВА НЕ Е КУЧЕ БЕ МАМООООО, ТОВА Е ЛЪВ ! БЯГАЙ ПО- БЪРЗО!"
    Стопанката на кучето го чу и като прихнахме двете да се смеем..
    А той миличкия- с едно сериозно ,уплашено личице...се опитва и мен да издърпа по-надалеч от кучето..
    Хем ми стана смешно, хем мило..Можеше да ме пусне и да изтича до нашата врата, явно беше много уплашен..., ама не.. и мама трябва да спаси!
    Редактирано от leti_at : 29.10.2009 в 18:08.

  13. #478

    Подразбиране

    Лети, детето си е право, без мама за никъде не сме, но наистина тези кучета са много големи и приличат на плюшена играчка. Аз също страшно много ги харесвам но...... наистина приличат на лъв Много ме развесели с тази история:

  14. #479

    Подразбиране

    Това са нашите любимци: котката Сиса и костенурката Миро. Вече трета година са част от нашето семейство.

  15. #480

    Подразбиране

    Реклама:
    рибоци в 80 литров аквариум - много ме слушат и не задават излишни въпроси...

Страница 32 от 43 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •