Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 42
  1. #1

    Подразбиране Има ли гоблен, които мразите и не можете да го понасяте?

    Здравейте, малко е нестандартна тази тема, но ще ми е любопитно да ви чуя мненията?
    Аз например мразя"Мона Лиза"(... и картината не понасям! Като я гледам ми е гадно, усещането ми е неприятно...усмивчицата й ...тръпки ме побиват,не мога да обясня защо е така....).Една приятелка се пробваше да шие, беше я избродирала почти1/6 и понеже емигрира ми подари този започнат гоблен, който имаше доста грешки, отзад гърбът беше с един впит конец, а не както трябва да бъде, имаше и объркани места, аз отначало се опитвах да го оправя, но трябваше почти целия да го разшивам.Ако ви кажа какво направих...ужас малко ме е срам, но...накрая се ядосах и...го разрязах!И до днес не съм й казала.Страшно ме дразнят и "Конете на водопой", защото тях ги има във всяка къща от соц. време още.Когато запачвах да шия...кой какво правеше или ги имаше ушити или в момента ги шиеше...а казват, че носели щастие, е да ама мен ме дразнят.Точно това харесвам днес, че човек има много възможности, има много фирми, нестандартни разработки и др. И накрая като ще си признавам грехове да ви кажа и кой е гобленът който ми се опъва най- много и още не съм го завършила...срам не срам, ама го шия от 1999 година-това е "Кралското езеро" -имам да довършвам около 1/3.. и все го зарязвам милия заради нещо друго...Обяснавам си го така, този гоблен всъщност си го купи майка ми,избродира 1 конец и реши, че няма да шие, не виждала...действително не беше шила, както трябва, беше пропускала...аз го разших и си го започнах наново...е да ама това не е моят гоблен, изборът не беше мой ...и все не мога да го довърша...иначе не си мислете, че само хващам и зарязвам гоблени.Не, всичко си довършвам, само с този ми е мъката....И понеже все имам нещо друго любимо купено да чака ред, моето Кралско езеро все си остава недовършено...Решила съм, че като довърша"Падащата звезда" , която е за сина ми, ще се върна към Езерото, дано и този път да не се изкуша с нещо друго....Вие имате ли такива проблеми с гоблени...споделете..?.

  2. #2

    Подразбиране

    Здравей скъпа,Radrod.Много се смях като прочетох отговора ти! ЗНАЧИ НЕ СЪМ САМО АЗ ТАКА!!!!Това със запознанството е хубава идея и не е трудна за осъществяване, защото както виждам и ти си от Пловдив...Поздрави!

  3. #3

    Подразбиране

    И вие ли сте от Пловдив?! Значи сме станали повече

    Иначе по темата: Харесвам коне на водопой, но не ми харесва, че са наистина страшно известни и още от времето когато е имало 5-6 известни гоблена те са били шити от всеки...може би ако се преработят може да станат още по-красиви и да им се придаде един нов чар Иначе за грозни гоблени, ще си го кажа - еми не ги харесвам повечето вилерови...не казвам всички в никакъв случай!!! но повечето като ги видя и лошо ми става, сигурно съм единствения човек във форума, който не ги харесва, но не мога да си кривя душата Може би защото вече има къде къде по-изразителни гоблени ( пример - Dimensions, HAED), а тези са някак си по...дървени ако мога така да се изразя

  4. #4

    Подразбиране

    темата е много интересна , картината или гоблена трябва да носи наслада и положителна енергия , аз мразя лошо комплектовани гоблени с грозни непреливащи се цветови нюанси и понеже вилеровите наистина ги помня от соц време , никога не съм харесвала момичето на скалата , едно дето е легнло по корем и мноооооооооооооооооооооооооооооооого небе и един друг който май се казваше Недопитата чаша пак е вилеров
    обичам красивите неща

  5. #5

    Подразбиране

    И аз не харесвам "коне на водопой",но ми го бяха купили и аз искам не
    искам го уших и го подарих на свекървата защото тя харесва много коне. Бях чела някъде че носели щастие,но не бих ги ушила втори път никога.Много са ми скучни.Това е мое мнение.


  6. #6

    Подразбиране

    Чак да мразя - не, но определено не харесвам вилеровите гоблени, особено прехвалените Тайната вечеря и Танцуващите музиканти. Не мога да си представя кой ще си боде очите за огромен гоблен като Тайната вечеря, толкова по-красиви има ...

  7. #7

    Smile

    Май чувството дали харесваш или не един гоблен зависи до голяма степен от обстановката в дома, пък и от възрастта. Аз съм надхвърлила 40 и ненавиждам йероглифи, японки, къщички с извити покривчета, символи, пирамиди, фараони и изобщо всичко, що напомня Япония или Египет. А вилеровите гоблени? Може да ви се види странно, но съм луда по тях. Гледам, гледам из форума да си избера нещо за шиене и по-добро от вилеровите пейзажи и икони не виждам. Е, харесват ми, разбира се и други, дори от 2-3 седмици се мъча да започна един пейзаж на Vervaco и Фелин на Сара Моон, но .... нещо не върви. А между другото събрах конците на ... една вилерова икона.

  8. #8

    Подразбиране

    Хмм,интересна тема,досега не бях се замисляла по този въпрос.Като цяло,харесвам пейзажите,иконите,графиките и може да се каже мразя портретите.Като ги гледам ,имам усещането ,че се намирам в музей,всичко е потънало в прах,а на стените висят портрети на хора,на които кой знае защо трябва да се възхищавам.Определено ми действат подтискащо .Винаги съм искала да ушия "Пътят към църквата"-не знам защо и все го отлагам заради друг гоблен.

  9. #9

    Подразбиране

    И аз имам гоблен който не мога да кажа ,че го мразя но толково много ме измъчи че го ших с голямо неудоволствие.Единствената причина
    да го довърша беше това ,че каквото и да захвана не го оставям незавършено Панамата е толкова тънка като пергамент и се шие с една нишка и то повечето са бледи цветовете на бяла панама.Затова сега съм го наказала завит е на рулце и прибран в гардероба за да не го виждам

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sweety Виж мнение
    И вие ли сте от Пловдив?! Значи сме станали повече

    Иначе по темата: Харесвам коне на водопой, но не ми харесва, че са наистина страшно известни и още от времето когато е имало 5-6 известни гоблена те са били шити от всеки...може би ако се преработят може да станат още по-красиви и да им се придаде един нов чар Иначе за грозни гоблени, ще си го кажа - еми не ги харесвам повечето вилерови...не казвам всички в никакъв случай!!! но повечето като ги видя и лошо ми става, сигурно съм единствения човек във форума, който не ги харесва, но не мога да си кривя душата Може би защото вече има къде къде по-изразителни гоблени ( пример - Dimensions, HAED), а тези са някак си по...дървени ако мога така да се изразя
    Поздравявам те за изказването ти!Уверявам те ,че не си единствена в този форум.Всеки гоблен с времето си .Wiehler e разработил гоблени които са били прекрасни за времето в което е живял,това време отдавна отмина.Все едно да се возим на парен локомотив като има вече електрически и свръхзвукови .
    Да не забравяме ,че има закоравели традиционалисти ,и те уверявам че не е от възраста -моята майка е на 62 години и тя също се е увлякла по съвременните и нетрадиционни гоблени .Та огледайте се наоколо,прогреса е навсякъде защо не и при гоблените

  11. #11

    Подразбиране

    И аз не харесвам широко разпространените гоблени като разни кораби, кошници с цветя, коне, пък дори и портрети, които ги има във всеки дом. Колкото и да са красиви, не ми правят никакво впечатление. Харесвам по-нестандартни, по-различни неща, които не се срещат често и знаеш, че ушиеш ли ги, ще имаш почти уникат.
    С това за Вилер съм съгласна

  12. #12

    Подразбиране

    досега винаги са ми се карали като кажа, че не харесвам вилеровите гоблени - много се радвам, че има и други като мен. не ме разбирайте грешно, те имат свой, особен чар, но на мен повече ми харесват по-ефирни, по-въздушни такива като ланарте, пермин, дайменшънс, мирабила, HAED, мистик стич (макар, че цветовете им са повечко от психическата ми граница )и други такива.
    а вилеровите сякаш ме дебнат от стените и чакат да им обърна гръб за да ме затрупат с прах и древност



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте всички .Нека и аз да си кажа мнението. Не искам да обидя никого но не съм съгласна ,че едва ли не Коне на водопой са символ на соц. времето. Просто у на гобленарството нахлу бавно и в началото имаше много малко избор на модели . Аз също не харесвам този гоблен но много мои приятелки си го ушиха защото се шири мнението ,че трябва да го има във всяка кухня за здраво и щастливо семейство . За много от гоблените има различни теории и всеки има право да им вярва или не. А Мона Лиза бях обещала да ушия на племенника си--той я боготвори. Но преди време четох за пореден път историята на картината--за кого е поръчана, при кого е отишла после, къде е препродадена и т.н. Като този път допълваха , че дали е съвпадение или не--но във всички семейства ,където е попадала се е случвало голямо нещастие. Не съм фанатичка но много обичам това дете и реших ,'че няма да я шия .Предложих му някой друг да я ушие-давам комплекта но да не излезе от моите ръце. Може да ви е смешно но все още комплектът е у мен и никой близък не се съгласи да я шие. А на племенникът уших друго по негов избор . Вилеровите гоблени ми харесват но има и много добри нови разработки

  14. #14

    Подразбиране

    E,Вилеровите гоблени са класика!
    Аз също имам гоблен, който не ми допада-"Пролет в планината". Купих го с голямо желание, а го ших насила, защото още в началото като започнаха да се редят едни зелени "остри" цветове/поляна/, а сред тях-розово цъфнало дърво и всичко това на фон,който изразява задаваща се буря. Дори не мога да го опиша!Не обичам " китайската тематика"- хора, букви,символи...

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Имах период, който наричам "Вилеров". Тогава уших няколко оригинални Вилера, купени от фирмата в Германия. Гордеех се с тях, но това продължи докато навлезнаха други хубави фирми в България - много по-модерни като дизайн, много по-нагласени като схеми и изпълнение....Така че сега съм в по-друг период. Като изглючим креватната живопис на Солария - понасям всичко. Обичам религиозни мотиви, абстракции, цветя, фен съм на Ланарте. Харесвам всичко с хора и ярки цветове. Всяка красива картина ми харесва.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •