Здравейте всички .Нека и аз да си кажа мнението. Не искам да обидя никого но не съм съгласна ,че едва ли не Коне на водопой са символ на соц. времето. Просто у на гобленарството нахлу бавно и в началото имаше много малко избор на модели . Аз също не харесвам този гоблен но много мои приятелки си го ушиха защото се шири мнението ,че трябва да го има във всяка кухня за здраво и щастливо семейство . За много от гоблените има различни теории и всеки има право да им вярва или не. А Мона Лиза бях обещала да ушия на племенника си--той я боготвори. Но преди време четох за пореден път историята на картината--за кого е поръчана, при кого е отишла после, къде е препродадена и т.н. Като този път допълваха , че дали е съвпадение или не--но във всички семейства ,където е попадала се е случвало голямо нещастие. Не съм фанатичка но много обичам това дете и реших ,'че няма да я шия .Предложих му някой друг да я ушие-давам комплекта но да не излезе от моите ръце. Може да ви е смешно но все още комплектът е у мен и никой близък не се съгласи да я шие. А на племенникът уших друго по негов избор . Вилеровите гоблени ми харесват но има и много добри нови разработки