Здравейте, малко е нестандартна тази тема, но ще ми е любопитно да ви чуя мненията?
Аз например мразя"Мона Лиза"(... и картината не понасям! Като я гледам ми е гадно, усещането ми е неприятно...усмивчицата й ...тръпки ме побиват,не мога да обясня защо е така....).Една приятелка се пробваше да шие, беше я избродирала почти1/6 и понеже емигрира ми подари този започнат гоблен, който имаше доста грешки, отзад гърбът беше с един впит конец, а не както трябва да бъде, имаше и объркани места, аз отначало се опитвах да го оправя, но трябваше почти целия да го разшивам.Ако ви кажа какво направих...ужас малко ме е срам, но...накрая се ядосах и...го разрязах!И до днес не съм й казала.Страшно ме дразнят и "Конете на водопой", защото тях ги има във всяка къща от соц. време още.Когато запачвах да шия...кой какво правеше или ги имаше ушити или в момента ги шиеше...а казват, че носели щастие, е да ама мен ме дразнят.Точно това харесвам днес, че човек има много възможности, има много фирми, нестандартни разработки и др. И накрая като ще си признавам грехове да ви кажа и кой е гобленът който ми се опъва най- много и още не съм го завършила...срам не срам, ама го шия от 1999 година-това е "Кралското езеро" -имам да довършвам около 1/3.. и все го зарязвам милия заради нещо друго...Обяснавам си го така, този гоблен всъщност си го купи майка ми,избродира 1 конец и реши, че няма да шие, не виждала...действително не беше шила, както трябва, беше пропускала...аз го разших и си го започнах наново...е да ама това не е моят гоблен, изборът не беше мой ...и все не мога да го довърша...иначе не си мислете, че само хващам и зарязвам гоблени.Не, всичко си довършвам, само с този ми е мъката....И понеже все имам нещо друго любимо купено да чака ред, моето Кралско езеро все си остава недовършено...Решила съм, че като довърша"Падащата звезда" , която е за сина ми, ще се върна към Езерото, дано и този път да не се изкуша с нещо друго....Вие имате ли такива проблеми с гоблени...споделете..?.