Здравейте приятели, пиша пак аз leti_at, искам да внеса едно уточнение, защото точно аз започнах темата...АЗ НЕ ОТРИЧАМ ВСИЧКИ ВИЛЕРОВИ ГОБЛЕНИ, НАПРОТИВ МИСЛЯ, ЧЕ ТЕ НАИСТИНА СА КЛАСИКА.БЕЗ ТЯХ, МОЖЕ БИ НЯМАШЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ДОБРЕ РАЗВИТО ГОБЛЕНАРСТВО.ТЕ СА НАЧАЛОТО.ПОМНЯ КАК СЕ ВНАСЯХА, ПОЧТИ АПОКРИФНО ОТ ТОГАВАШНАТА ЗАПАДНА ГЕРМАНИЯ.ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО СЪМ ОБИДИЛА НЯКОЯ ТЯХНА ПОЧИТАТЕЛКА.КОГАТО ПУСНАХ ТАЗИ ТЕМА ВЪВ ФОРУМА ИСКАХ ДА КАЖА КОИ ТОЧНО ГОБЛЕНИ МЕ ПОДТИСКАТ, ВЛИЯЯТ МИ ЗЛЕ, НЕ МИ ХАРЕСВАТ ИЛИ ГИ ШИЯ ТРУДНО-ИМАХ ПРЕДВИД ТОЧНИ ЗАГЛАВИЯ.ТОВА СИ Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ.Идеята ми беше да чуя кои гоблени ви действат така и на вас (имах предвид конкретни заглавия).Да ви кажа честно не знам кои гоблени са вилерови и кои не.Що се отнася за "Конете на водопой", просто съм прекалено млада и проших в малко по ново време....иначе те сигурно щяха да висят и в моя хол, защото просто имаше много малко неща за шиене!...и да ви кажа...зор не зор ще си довърша прословутите Балкани(така си кръсти дъщеря ми "Кралското езеро", когато беше двегодишна)просто не е в стила ми да оставям недовършени неща!Поздрави на всички!