Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 42 от 42
  1. #31

    Подразбиране

    харесвам икони но никога не бих ушила гоблен който е на религиозна тема без да е икона-например-ангел хранител или исус чука на вратата.харесвам някои от вилеровите.определено обаче когато реша да шия някой гоблен първо си мисля дали след това ще си го сложа на стената.а много от вилеровите не подхождат на съвременното обзавеждане.конете на водопой ги ших само заради поверието че носят щастие-и то 1/1.и накрая-определено ме привличат трудните гоблени.не знам защо но не ми е интересно ако гоблена е миниатюрка или е с малко цветове. прав е мъжът ми че ако нямам проблеми гледам да си ги създавам

  2. #32

    Подразбиране

    И аз да споделя, много, ама наистина ммного мразя Мона Лиза. Когато го шиех изгубих бебе и от тогава го ненавиждах, но една година по-късно когато бях на задържане в болницата моя съпруг ми донесе точно Мона Лиза, за да се занимавам с нещо. Лекаря ми каза, че ще ме изпише когато завърша гоблена.... познайте за около месец го завърших и след като се роди сина ми го подарих с много голямо удоволствие Но пък си нямате на представа колко щастлив беше човека, който получи тази омразна за мен Мона Лиза, сега е на почетно място в неговия дом и аз съм щастлива, че успях да му доставя такава голяма радост.

  3. #33

    Подразбиране

    Вилера си е вилер. Израстнала съм в дом пълен с вилерови гоблени -на майка ми.Може би оттогава обожавам пейзажи-вярно че са трудни, но това ме амбицира още повече. Лично аз не бих шила на църковна тематика, както и портрети.

  4. #34

    Подразбиране

    Да си кажа честно никога не бих си губила времето да седна да ушия котета или кучета.Харесвам нещо по специфично,нещо по нестандартно,което да краси моето жилище.нНямам определена тематика,но не ми ли хареса още щом го зърна дори и да ми го подарят няма да го ушия.Така направих и с "Майчина милувка" на Милена стил.Е те тоя гоблен стоя една година и повече в шкафа ми и сега наскоро го подарих на една приятелка,която със сигурност ще го ушие.

  5. #35

    Подразбиране

    Аз не бих ушила Сиси. Толкова е грозна. И никога не бих ушила грозна царска мутра. Харесвам някои от Вилеровите гоблени, други не. В различни периоди харесвам различни неща. Най-новите са ми най-любими. Доскоро си мислех, че никога няма да ушия цветя, но следващият ми гоблен ще е кошница с диви цветя (много нежни сини диви карамфили и изсъхнали клонки) и освен това мисля да си купя още няколко с цветя. Сега май съм в цветарски период. Харесвам много Lanarte. Обичам да пробвам всичко ново. А за тези, които не понасят Коне на водопой, ето един вариант (нямам схемите):
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #36

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mishone Виж мнение
    Лично аз не бих шила на църковна тематика, както и портрети.
    И аз , но нали никога не казвай никога

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Аз не бих ушила Сиси. Толкова е грозна. И никога не бих ушила грозна царска мутра. Харесвам някои от Вилеровите гоблени, други не. В различни периоди харесвам различни неща. Най-новите са ми най-любими. Доскоро си мислех, че никога няма да ушия цветя, но следващият ми гоблен ще е кошница с диви цветя (много нежни сини диви карамфили и изсъхнали клонки) и освен това мисля да си купя още няколко с цветя. Сега май съм в цветарски период. Харесвам много Lanarte. Обичам да пробвам всичко ново. А за тези, които не понасят Коне на водопой, ето един вариант (нямам схемите):
    Тези коне са много хубави.Ако ви изпадне схемата моля.С удоволствие бих ги ушила

  9. #39

    Подразбиране

    Най-омразният ми гоблен е последният ушит - Вечерна заря, бях си го купила преди десет години и едва сега го доуших, за да мога да почна нещо ново, след като попаднах на този форум и открих мнооого по-хубави гоблени. Та от десет години застой сега отново ми се възобнови желанието да шия. Също най-малко ме привличат и натюрмортите.

  10. #40
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Относно,написаното за Вилер мисля,че всеки е преминал през него и благодарение на него много от нас притежават копия на известни картини.В различните периоди от живота си и аз съм харесвала различни тематики-като се почне от цветя,преминах през пейзажите и се хвърлих на образите.А скоро май ще прехвръкна на Ланарте,но преди това трябва да довърша и последния Вилер,какво да се прави,мразя да започна нещо и да не го довърша!Успех на всички,важното е всеки да се чувства удовлетворен и щастлив !

  11. #41

    Подразбиране

    Понеже съм голям фен на Ланарте,преди не давах дума да се издума за Вилер.Нещата обаче се промениха,след като видях ушити Воденицата на Буше и Сиси.Направо ми спряха дъха.Е от тогава спрях всичко друго и казах,че ще ги ушия.Не харесвам всичко на Вилер,например Мона Лиза,в кръчмата,тайната вечеря не бих ги шила.За коне на водопой не искам да говоря,защото са ми много омразни.Човешкият вкус се променя-и под влияние на възраст и под влияние на обкръжение и от какво ли не.Така,че не казвам никога за нищо и все пак никога не бих шила разни абстракции-не намирам нищо,ама нищо привлекателно в тях.Обичам да си губя времето с нещо стойностно.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  12. #42

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз пък не робувам на марки. Във всяка фирма откривам неща ,които ми харесват , а други-не. Така е и с Вилер и с Ланарте и въобще с всички. Като модели вкусът ми май е насочен към гоблени, изглеждащи като картини и то на ренесансови художници, но другия близнак в мен пък харесва по-съвременни като Mirabilia например. По категорична съм в това какво не ме привлича да ушия- абстракции и графики . Дори и Пермин като че ли не ме изкушава.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •