Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 42
  1. #16

    Подразбиране

    за хубавата тема.
    И аз не харесвам Вилеровите гоблени с изключение на 1-2. За конете на водопой - да не говорим а и това 4 към едно.....
    Шия от почти година и до сега само 1 : 1. Щастлива съм че открих форума и вас в него мили момичета.
    Според мен гоблена трябва " да ти пълни окото" както се казва, а и в съвременните жилища от къде толкова място за такива големи гоблени. Все пак 21 век сме. И аз харесвам по-нестандартни и не толкова често срещани гоблени. Това е.

  2. #17

    Подразбиране

    Вчера прочетох мненията Ви и ми оставихте доста неща за размисъл тази нощ. Първо, пишете,че не харесвате вилеровите гоблени.Моля помислете- всички колекции,които съм виждала има не един, а по няколко вилерови гоблена.Честно,още по колко модела сме колекционирали като схеми от Нета?Съгласна съм,че преди нямаше много голямо разнообразие от модели и конци,но и тогава пак шиехме вилеровите гоблени,а не пейзажите от сп."Жената днес".Ами сега - от Нета могат да се свалят каквито не може човек и във фантазията да си представи модели и... колко от нас се захващат да ги шият.Много малко и то пак по пътя на видях го ушит,много ми хареса и аз ще го направя.Само няколко съм виждала смело да се захванат с нещо изключително различно и сложно и неповторимо.Освен това, не всичко,което ни се показва е красиво.С риск да ме нападнете - аз не разбирам гоблените на НAED,не виждам красотата, а само упражнение по сложност.Не ги следя,но с удоволствие ще искам да видя ушит такъв гоблен от техен любител в нашия форум.За шиенето 1:1 или 1:4 се писа много дълго.Всеки може да шие така,както му харесва.Вчера посетих едно малко магазинче,където се предлагаха много гоблени,модели от Нета и изпълнени 1:1, а не с кръстчета.Бяха много красиви,изработени с вкус и подбора на цветовете беше много добър.Приятно местенце.За тези от София- ул.Гладстон" № 17- раб.време 11-17ч. от понеделник до петък.А за тези от провинцията - при идване в София- препоръчвам да го посетите.Конците са ДМЦ, има панама и за шиене 1:1.Моделите са много хубави и ясни.
    Аз лично нямам гоблен,който мразя-много силна дума.Имам само такива,които много харесвам и такива,които не бих шила,защото са големи или сложни или не ми харесват цветовете и т.н.
    Интересна тема.Ще ми бъде интересно да чуя и други мнения.

  3. #18

    Подразбиране

    Маша, поздравявам те за това мнение, приятелко! Абсолютно си права - всеки от форума с много малки изключения има в колекцията си вилеров гоблен, макар и не винаги оригинален, а преработка на друга фирма. А повечето - особено младите, отричат вилер като отживелица. Каква ти отживелица, та това е класика! Кой друг дизайнер е сътворил нещо по-красиво?! Я погледнете само небето на всички вилерови пейзажи - то носи толкова настроение, сякаш ви говори! И, разбира се, всичко зависи и от обстановката в дома - не можеш да сложиш "Бой с петли" или "Сиси" сред едно напълно съвременно обзавеждане. Както и ефирните романтични творения на Ланарте няма да вървят сред старинни дърворезбовани мебели. Поради тази причина и аз напоследък се насочих към няколко гоблена на Vervaco, макар че доскоро не можех да понасям гоблени, по които се виждат неушити части от панамата.

  4. #19

    Подразбиране

    Наистина преди 20 години нямаше богат избор на гоблени, имаше само вилеровите , фрегата, Мона Лиза, косници, мадона, и др. Копмлектовките обаче бяха доста сполучливи на цветове което не може да се каже за днешните фирми (не всички разбира се). Аз уших Мона Лиза и се гордея с нея , прилича много на картината и си я харесвам. От вилеровите има някои които ги харесвам, но наистина сега има много други красиви, оригинални и нестандартни гоблени на други фирми.
    Не харесвам гоблени икони и на религиозна тематика, мисля че никога не бих ушила такъв
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  5. #20

    Подразбиране

    Аз съм от тези които са привърженици на модерния стил в гобленарството.
    Не защото отричам гоблените на Whiler ,а защото не ми допадат .vikingаз също не съм шила икона ,и не изпитвам желание за товаВ къщи имаме една икона ,която е оригинална (в смисъл не е печатана ,а ръчно рисувана )и осветена в манастир.Мисля ,че няма нужда от повече икони,у дома ще заприлича на олтар Не искам никой да засегна с това мое изказване.Но това е моето мнение

  6. #21

    Подразбиране

    Няма гоблен ,който да мразя.Едни ми харесват ,други не.Не харесвам Кралското езеро и няколко от този тип.Дори вкъщи се шегувахме,че приличат на табли за старите легла.Вярно е ,че има много нови разработки,но според мен доста от тях не са сполучливи.А колкото до вилер според мен те са класика.И още всеки има собствен вкус и шие каквото му харесва.Също така не вярвам в суеверия.Чувала съм какво ли не .Ифигенията носела нещастие ,Конете на водопой пък я неутрализирали,едни лалета били 13 и т.н.
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  7. #22

    Подразбиране

    съгласна съм с yonka.наистина или нещо ти харесва или не. но специално за "мона лиза"....ужас. имам схема от доста време но съм я виждала готова и наистина е подтискаща и аз незнам защо.а колкото до това дали ще ти е трудно да довършиш нещо е друг въпрос.ших "константин и елена".гоблена изглеждаше чудно .започнах да го шия и изведнъж ни напред ни назад.зациклих за доста време и после изведнъж го уших за раз бройки.мисля че не можеш да шиеш без желание.за това неможеш да се насилиш ида го правиш само защото трябва да го свършиш.така че нека го правим предимно за удоволствие нали?

  8. #23

    Подразбиране

    Аз по принцип харесвам всякакви гоблени може би с изключение на тези, които са на религиозна тематика. Иначе от фирмите предпочитам Ланарте и се надявам да имам възможност да бродирам техни оригинални комплекти.И въпреки това съм си обещала, че някой ден ще избродирам Момичето на скалата(Вилер), защото това е един от любимите ми гоблени

  9. #24

    Подразбиране

    Хубава дискусия се е заформила Аз пък съм точно от тези, които са на мнение, че Вилер просто не са съвременни гоблени и това си е... човек може само да види колко видя бодове са използвани - само 1-2...а в гоблена, който шия сега има 3-4...и това има значение, понеже се постига даден ефект...има само два гоблена на вилер, които ми харесват и това са "Сиси" и една икона, която marji ми изпрати наскоро (за което наистина много й благодаря ). Сиси никога не бих я ушила (въпреки че ми се иска) понеже единственото подходящо място за нея по мое мнение е в някоя бална зала или музей, просто не мисля и никога няма да мисля, че тя може да подхожда на един скромен малък хол...това е лично мнение И друго - настроението на вилеровите гоблени е мрачно...ако погледнете примерно веселите музиканти, сиси, тайната вечеря, в първите два преобладава сиво или друго тъмно... просто сегашните дизайнери разработват много по-красиви модели, които внасят нещо което вилер няма - свежест и светлина, а за мен точно това е облика на един съвременен дом - светъл и приветлив... Аз лично много повече бих се зарадвала на някой пермин с техните уникални пейзажи и миниатюри или на дименшънс, а също и Вервако и Ланарте отколкото на веселите музиканти да речем


    П.С. Понеже в предното мнение забравих сега да добавя - сигурно пак съм единствена или една от малкото, ама на Солария също не ги харесвам...мисля че някой беше казал, че техния стил е "креватен" и мисля че това сравнение е много точно

  10. #25

    Подразбиране

    Като прочетох мненията,мога да кажа,че аз съм привърженик на Вилер.Моите гоблени повечето са от каталога на Вилер,много малко са други разработки,но всеки е свободен да харесва или не нещата.Аз виждам тук красоти сътворени с много труд и любов и не бих си позволила да кажа,че нещо е отживелица , кич или да го отрека,само защото на мен не ми допада./ На вкус и цвет-товарищ нет./Красотите показани тук,независимо от кой каталог са,за мен са наслада за очите и душата ми. Спорна работа на всички.

  11. #26

    Подразбиране

    Гоблените,които никога не бих ушила са "Тайната вечеря"и "Мона Лиза".Просто ми призлява като ги видя.Но това не значи,че не харесвам Вилерови гоблени-те са класика. Доста от пейзажите им бих ушила с удоволствие.Харесвам много Вервако,Пермин,Риолис-имат страшно красиви модели.И тях бих шила с радост
    Абе май е въпрос на настроение при мен За това сега едновременно шия "Слънчогледите" на Ван Гог,една миниатюра на Пермин и едно зайче на Риолис.Така не ми е скучно

  12. #27

    Подразбиране

    Здравейте приятели, пиша пак аз leti_at, искам да внеса едно уточнение, защото точно аз започнах темата...АЗ НЕ ОТРИЧАМ ВСИЧКИ ВИЛЕРОВИ ГОБЛЕНИ, НАПРОТИВ МИСЛЯ, ЧЕ ТЕ НАИСТИНА СА КЛАСИКА.БЕЗ ТЯХ, МОЖЕ БИ НЯМАШЕ ДА ИМА ТОЛКОВА ДОБРЕ РАЗВИТО ГОБЛЕНАРСТВО.ТЕ СА НАЧАЛОТО.ПОМНЯ КАК СЕ ВНАСЯХА, ПОЧТИ АПОКРИФНО ОТ ТОГАВАШНАТА ЗАПАДНА ГЕРМАНИЯ.ИЗВИНЯВАМ СЕ АКО СЪМ ОБИДИЛА НЯКОЯ ТЯХНА ПОЧИТАТЕЛКА.КОГАТО ПУСНАХ ТАЗИ ТЕМА ВЪВ ФОРУМА ИСКАХ ДА КАЖА КОИ ТОЧНО ГОБЛЕНИ МЕ ПОДТИСКАТ, ВЛИЯЯТ МИ ЗЛЕ, НЕ МИ ХАРЕСВАТ ИЛИ ГИ ШИЯ ТРУДНО-ИМАХ ПРЕДВИД ТОЧНИ ЗАГЛАВИЯ.ТОВА СИ Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ.Идеята ми беше да чуя кои гоблени ви действат така и на вас (имах предвид конкретни заглавия).Да ви кажа честно не знам кои гоблени са вилерови и кои не.Що се отнася за "Конете на водопой", просто съм прекалено млада и проших в малко по ново време....иначе те сигурно щяха да висят и в моя хол, защото просто имаше много малко неща за шиене!...и да ви кажа...зор не зор ще си довърша прословутите Балкани(така си кръсти дъщеря ми "Кралското езеро", когато беше двегодишна)просто не е в стила ми да оставям недовършени неща!Поздрави на всички!

  13. #28

    Подразбиране

    Сега се сетих за още един гоблен, който никога не бих ушила - "Дамата с хермелина" на Леонардо Да Винчи. По лични причини - когато бях на 17 една репродукция на тази картина върху дърво падна на главата ми и ми счупи носа, оттогава не мога да я гледам даже

  14. #29

    Подразбиране

    Малко отварям остаряли теми , но и аз да си кажа
    Не че толкова ги мразя, но като преглеждам сайтове за гоблени и ако още веднъж попадна на Коне на водопой или Момиче с книга сигурно ще се гръмна, писнало ми е да ги срещам навсякъде

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Интересно ми стана и процетох мненията ами различни са защото ние сме различни. Аз лично възприемам шиенето на гоблени като рисуване с техника - бродиране. За мен всеки гоблен е картина. Изработвайки тези творения всеки от нас има своят стил и подчертана индивидуалност, която извира от характера и моментното настроение.
    Аз например днес харесвам определени гоблени , утре други ,започвала сам много и много сам зарязвала още след парвия работен час, някой от тях дори не помня! Незная от какво зависи да ушия един гоблен - имам го около 15, винаги душата ми е била в някаква хармония с картината. Нокога не сам мислила каде ще я окача и в действителност имам само един гоблен в рамка. А може би за мен те са терапия.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •