Показване на 1 до 15 от 167

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз също започнах с Вилеров гоблен -Малката фрегата ,но когато открих Lanarte i Dimensions,Vervaco i Permin
    Да ви кажа честно не бих шила друг гоблен освен от горепосочените

  2. #2

    Smile

    има и стари, в смисъл много шити и известни гоблени, които малко "гобленарко" пропускат. все пак навсякъде има нещо като класика. аз харесвам много от тях - красиви са. но с удоволствие си правя комплектовки и по принцип харесвам нетрадиционни неща. и сега, макар да съм "нарекла" един гоблен за подарък , още незапочнат, ще ми е приятно да го виждам. пък може и да го дублирам за себе си ..... ако се шие лесно , в което силно се съмнявам като гледам схемата

  3. #3

    Подразбиране

    Харесвам новите гоблени повече от вилеровите.Всичко е въпрос на вкус.

  4. #4

    Подразбиране

    Дано не ми се смеете-за първи път съм във форум за гоблени и доста неща ,като наименования са ми малко чужди макар и да съм ушил за последните 5-6 години 6 наистина големи гоблена0самоук съм ,но ако се визира под "съвременно" тези гоблени с разни пейзажи ,като на картините от магазините за 1 лев-"Момиче с тигър" или тем подобни аз лично съм твърдо против.
    Харесвам абсолютно класическите и старинни пейзажи и портрети

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    Дано не ми се смеете-за първи път съм във форум за гоблени и доста неща ,като наименования са ми малко чужди макар и да съм ушил за последните 5-6 години 6 наистина големи гоблена0самоук съм ,но ако се визира под "съвременно" тези гоблени с разни пейзажи ,като на картините от магазините за 1 лев-"Момиче с тигър" или тем подобни аз лично съм твърдо против.
    Харесвам абсолютно класическите и старинни пейзажи и портрети
    Аз лично нямах в предвид гоблените от категория фентази като картините от магазините "Всичко по 1 лев"
    Мисълта ми беше за гоблените в които има по няколко вида бод,контури ,използването на една ,две или комбинация от два цвята Мисля ,че който шие се досеща вече за кои гоблени иде реч

  6. #6

    Подразбиране

    Започнах с "Кошничка с рози" и уших няколко кошнички с цветя.После продължих с пейзажи и циганки,но едно време нямаше такъв избор на гоблени.Много ми харесват съвременните гоблени,които са по-леки,по-въздушни,но не отричам и Вилеровите.С удоволствие бих си ушила някои от вазите с цветя на Вилер.Много ми харесват и на Ланарте,а други не съм шила.Наистина всичко е въпрос на вкус,важното е шиенето да ти доставя радост

  7. #7

    Подразбиране

    Някой ми харесват , други не .

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте и от мен момичета!!! Аз също харесвам нетрадиционните модели. Луднала съм по Голдън Кейт и Эсте, а и Хает, но са огромни а би ми се искало да са по малки и спретнати. Големите размери ме плашат

  9. #9

    Подразбиране

    И аз, барабар Петко с мъжете, да си кажа мнението. За времето си Вилер е бил голяма работа, ама то други имало ли е, чак такова изобилие на фирми, такъв асортимент на модели е нямало. Аз си спомням как всички, като кажеш Вилер и слюнки им течаха от задоволство. Днес много ме радва богатото разнообразие на модели по картини на съвременни художници, известни и безизвестни. Това е много хубаво, има за всеки вкус и цвят по нещо. Аз например, с цялото си уважение към старите майстори и класиката в гобленарството, много повече харесвам съвременните разработки. Вилер с техните земни тонове в кафаво и беж, със старовремските сюжети, в голяма степен мрачни и подтискащи, не са ми по сърце. Предпочитам свежите и радостни тоналности на съвременното изобразително изкуство. Обожавам фентазитата на Хаед и се ядосвам дето повечето им са с огромни размери и дълго не им виждам края. Така че днеска сме облагодетелствани всички. Имаме си и Вилер, имаме си и всичко останало, каквото душата ти сака. Успех в избора на всички Ви и приятно шиене!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •