Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 167

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    На мен лично не ми допадат гоблени с повече от40-50 цвята.Възхищавам се на всички,които шият такива,но не са за мен.Според мен тайната е да направят красиви гоблени с по-малко на брой цветове-тогава си личи майсторлъка на фирмата.Със 120 цвята разбира се,че ще е красиво.Аз съм за 'модерната"класика-красив гоблен в съвременна рамка

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetina Виж мнение
    На мен лично не ми допадат гоблени с повече от40-50 цвята.Възхищавам се на всички,които шият такива,но не са за мен.Според мен тайната е да направят красиви гоблени с по-малко на брой цветове-тогава си личи майсторлъка на фирмата.Със 120 цвята разбира се,че ще е красиво.Аз съм за 'модерната"класика-красив гоблен в съвременна рамка
    Точно така е Истинския дизайнер е този който разработва гоблен с максимум 40 цвята и крайния резултат е реалистично изглеждащ пейзаж,фигура или животинче А със 120 цвята и разхвърляни единични бодове и баба знае

  3. #3

    Подразбиране

    И аз бях върла привърженичка на класиката, но като се ровя из вашите творения тук, наистина срещам и много новаторски фирми с много дизайнерски издържани модели, с личен почерк, което аз много уважавам - като майкъл пауъл, лилипойнтс, ланарте, дименшънс и др.

    Разбирам че съвременния динамичен живот не позволява много задълбочаване в класиката. Когато шиеш един гоблен с години, удоволствието определено се губи. Аз имам нужда да виждасм нещо завършено и понягкога малкия модел доставя повече лично удовлетворение.

    Разнообразието също е нещо, което много уважавам. Човек се обогатява когато опитва много неща.

    Наистина най-важното е схемите да са разработени добре и моделите да не са евтини кичове, а естетически издържани.

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране съвременните гоблени

    Като се казва съвременни гоблени,лично аз подразбирам не толкова стила на шиене,колкото разнообразието на сюжети.Вярно че Вилер е класика,обаче вече е навсякъде-изчерпан е откъм разнообразие.Има прекрасни неща в каталога,но в крайна сметка ако обичаш да шиеш няма да се спреш само на няколкото неща,които си харесал от там.Ето тук вече идват на помощ съвременните гоблени-толкова са много,че за всеки има нещо по негов вкус!!!
    Лично аз харесвам гоблени разработени по картини на известни майстори,а също и на съвременни художници.Стила ми на шиене обаче си остава консервативен-предпочитам гобленовия бод и то 1/1,защото така гоблените стават по-компактни и цветовете стоят по-наситено!

  6. #6

  7. #7

    Подразбиране

    Благодарение на съвременните разработки вече има огромно разнообрзие.Докато преди време се знаеше само Вилер,навсякъде се виждаха едни и същи гоблени.А сега възможност всеки да шие това,което му харесва.Например,аз харесвам пейзажи,картини от известни художници , египетски мотиви и икони.Благодарение на голямото разнообразие събрах колекция от схеми за шиене,като имах доста голям избор относно фирми и разработки.Всяко едно изкуство(защото гобленарството е изкуство)търпи развитие.Ако няма прогрес,в един момент ще стане банално.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  8. #8

    Подразбиране

    Харесват ми най различни гоблени, независимо от това дали са съвремени и клесически. Вярно е, че съвремените гоблени са по светли, но има и красиви класически гоблени, който с нищо не отстъпват на по-съвремените.

  9. #9

    Подразбиране

    Здравейте!Аз съм нова тук и с голям интерес чета вашите мнения. В момента се кефя на Ланарте, но то е щото не знаех че има и други.Може ли да ми кажете къде да разгледам на живо каталози на други подобни гоблени.Щото класиката нещо не ме кефи толкова

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kukli4ka Виж мнение
    Здравейте!Аз съм нова тук и с голям интерес чета вашите мнения. В момента се кефя на Ланарте, но то е щото не знаех че има и други.Може ли да ми кажете къде да разгледам на живо каталози на други подобни гоблени.Щото класиката нещо не ме кефи толкова
    Като влезеш в безплатни схеми има голямо разнообразие и на фирми производители

  11. #11

    Подразбиране

    В предишни постове имаше линкове,които успях да разгледам и сега съм запленена от едни възглавнички - голяма красота.Обаче,ще трябва да ми обясните от къде си ги купувате ?

  12. #12

    Подразбиране !

    всъщност мисля,че важен е резултатът!
    аз не съм много напреднала,шия отскоро,но като гледам тука творби на абсолютни професионалисти и макар,че не са само класика,не мога да не им се възхищавам!
    все пак живееме и в съвременността,а тя оставя своят отпечатък и то не за лошо в случая!

  13. #13

    Подразбиране

    Защо първо не поразгледаш форума за да знаеш кое в коя тема да пишеш...
    Никой не е казал,че си сторила нещо непоправимо.Но понеже питаш за рамки и други неща,мисля че ще получиш повече информация от съответната тема.
    Редактирано от matcata : 16.02.2009 в 14:13.

  14. #14

    Подразбиране

    Съжалявам ако с това което съм написала, съм сторила нещо непоправимо! Темата беше за съвременните гоблени...

  15. #15

    Подразбиране

    Според мен гоблена трябва да те грабне...няма значение дали е някоя класика със слънчогледи или съвременна африканка например...важното е както се казва да ти легне на сърцето

Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •