Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 167
  1. #76

    Подразбиране

    И аз съм на това мнение,че трябва да имаш някаква представа от шиене и тогава да преминеш на др.етап,а за съвременните гоблени аз също сам ЗА въпреки че всеки има вкус,е зависи и от моментното настроение-може би.

  2. #77

    Подразбиране

    ако не беше форума никога нямаше да разбера че има други гоблени освен вилеровите и накои и други български разработки.
    Съвременните гоблени определено внасят разнообразие и настроение.
    Трябва от всички да се опитат.

  3. #78

    Подразбиране

    Дано не ми се смеете-за първи път съм във форум за гоблени и доста неща ,като наименования са ми малко чужди макар и да съм ушил за последните 5-6 години 6 наистина големи гоблена0самоук съм ,но ако се визира под "съвременно" тези гоблени с разни пейзажи ,като на картините от магазините за 1 лев-"Момиче с тигър" или тем подобни аз лично съм твърдо против.
    Харесвам абсолютно класическите и старинни пейзажи и портрети

  4. #79

    Подразбиране

    На мен лично не ми допадат гоблени с повече от40-50 цвята.Възхищавам се на всички,които шият такива,но не са за мен.Според мен тайната е да направят красиви гоблени с по-малко на брой цветове-тогава си личи майсторлъка на фирмата.Със 120 цвята разбира се,че ще е красиво.Аз съм за 'модерната"класика-красив гоблен в съвременна рамка

  5. #80

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    Дано не ми се смеете-за първи път съм във форум за гоблени и доста неща ,като наименования са ми малко чужди макар и да съм ушил за последните 5-6 години 6 наистина големи гоблена0самоук съм ,но ако се визира под "съвременно" тези гоблени с разни пейзажи ,като на картините от магазините за 1 лев-"Момиче с тигър" или тем подобни аз лично съм твърдо против.
    Харесвам абсолютно класическите и старинни пейзажи и портрети
    Аз лично нямах в предвид гоблените от категория фентази като картините от магазините "Всичко по 1 лев"
    Мисълта ми беше за гоблените в които има по няколко вида бод,контури ,използването на една ,две или комбинация от два цвята Мисля ,че който шие се досеща вече за кои гоблени иде реч

  6. #81

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от cvetina Виж мнение
    На мен лично не ми допадат гоблени с повече от40-50 цвята.Възхищавам се на всички,които шият такива,но не са за мен.Според мен тайната е да направят красиви гоблени с по-малко на брой цветове-тогава си личи майсторлъка на фирмата.Със 120 цвята разбира се,че ще е красиво.Аз съм за 'модерната"класика-красив гоблен в съвременна рамка
    Точно така е Истинския дизайнер е този който разработва гоблен с максимум 40 цвята и крайния резултат е реалистично изглеждащ пейзаж,фигура или животинче А със 120 цвята и разхвърляни единични бодове и баба знае

  7. #82

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от demira Виж мнение
    ако не беше форума никога нямаше да разбера че има други гоблени освен вилеровите и накои и други български разработки.
    Съвременните гоблени определено внасят разнообразие и настроение.
    Трябва от всички да се опитат.
    Demira това е чудесно !Тук и аз научих доста неща

  8. #83

    Подразбиране

    patio права си !Човек трябва да опита от всички стилове ,за доа има база за сравнение

  9. #84

    Подразбиране

    И аз бях върла привърженичка на класиката, но като се ровя из вашите творения тук, наистина срещам и много новаторски фирми с много дизайнерски издържани модели, с личен почерк, което аз много уважавам - като майкъл пауъл, лилипойнтс, ланарте, дименшънс и др.

    Разбирам че съвременния динамичен живот не позволява много задълбочаване в класиката. Когато шиеш един гоблен с години, удоволствието определено се губи. Аз имам нужда да виждасм нещо завършено и понягкога малкия модел доставя повече лично удовлетворение.

    Разнообразието също е нещо, което много уважавам. Човек се обогатява когато опитва много неща.

    Наистина най-важното е схемите да са разработени добре и моделите да не са евтини кичове, а естетически издържани.

  10. #85

  11. #86

    Подразбиране съвременните гоблени

    Като се казва съвременни гоблени,лично аз подразбирам не толкова стила на шиене,колкото разнообразието на сюжети.Вярно че Вилер е класика,обаче вече е навсякъде-изчерпан е откъм разнообразие.Има прекрасни неща в каталога,но в крайна сметка ако обичаш да шиеш няма да се спреш само на няколкото неща,които си харесал от там.Ето тук вече идват на помощ съвременните гоблени-толкова са много,че за всеки има нещо по негов вкус!!!
    Лично аз харесвам гоблени разработени по картини на известни майстори,а също и на съвременни художници.Стила ми на шиене обаче си остава консервативен-предпочитам гобленовия бод и то 1/1,защото така гоблените стават по-компактни и цветовете стоят по-наситено!

  12. #87

  13. #88

    Подразбиране

    Благодарение на съвременните разработки вече има огромно разнообрзие.Докато преди време се знаеше само Вилер,навсякъде се виждаха едни и същи гоблени.А сега възможност всеки да шие това,което му харесва.Например,аз харесвам пейзажи,картини от известни художници , египетски мотиви и икони.Благодарение на голямото разнообразие събрах колекция от схеми за шиене,като имах доста голям избор относно фирми и разработки.Всяко едно изкуство(защото гобленарството е изкуство)търпи развитие.Ако няма прогрес,в един момент ще стане банално.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  14. #89

    Подразбиране

    Твърда почитателка съм на Вилер, но само в оригинал - има голяма разлика.В цветовете , нюансите, съчетанието им. Майка ми шиеше Вилер и просто съм научена на оригинала. А когато хванеш веднъж оригинал на Вилер не можеш да минеш на копие. Никога не бих шила копие или комплектовка , а sамо оригинал на Вилер. Скъпи са, да, но и моето време е скъпо.
    Но и на мен ми харесват, но пак оригиналите, на dimensions с различните шевове и фрактури, както и на един художник - по негова картина е Тоскана.

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Харесват ми най различни гоблени, независимо от това дали са съвремени и клесически. Вярно е, че съвремените гоблени са по светли, но има и красиви класически гоблени, който с нищо не отстъпват на по-съвремените.

Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •