Страница 1 от 12 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 167
  1. #1

    Подразбиране За или против съвременните гоблени

    Момичета отворих нова тема за да сподели всеки от вас .За или против е
    съвременните гоблени -Имам в предвид разработки на Lanarte,Dimencions,Haed,Permin и подобни на тях ,или сте привърженици на традиционните класически гоблени?

    Аз съм за модерните ,нетрадиционни и ефирни гоблени

  2. #2

    Подразбиране

    Харесвам класическите ,но много ми харесват и тези на Dimensions и Vervaco ,донякъде на Солария ,въпреки че имат много цветове.Определено съм ЗА всичко ново и по-различно
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  3. #3

    Подразбиране

    върл фен съм на ланарте, последно ших на ленена основа с един конец много финно нещо а майками каза "че това не е било гоблен
    много харесвам съвремените раздвижени гоблени
    обичам красивите неща

  4. #4

    Подразбиране

    радвам се, че се повдига този въпрос
    без тотално да отричам класиката с две ръце съм ЗА по-съвременните гоблени
    не може да се отрече, че и при по-новите разработки има доста грознички и странно изглеждащи, но има и много неща, които създават уют и усещане за лекота и ефирност.




    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  5. #5

    Подразбиране

    Аз също мисля така, казах го и в темата, за гоблените които не харесваме - новите гоблени в по-голямата си част са светли, приветливи, красиви...

  6. #6

    Подразбиране

    Аз пък харесвам "хубавите" гоблеми - независимо на кого са . Макар, че понятието "хубави" е различно за всеки. Напоследък съм луднала по тези
    дето са само силует или намек.

  7. #7

    Подразбиране

    Подкрепям Бистра,харесвам хубавите гоблени, а всеки сам си решава кое за него е хубаво и кое не.Също според мен изборът на гоблен зависи от даденият момент, настроението в което си, ако щете и на какъв етап от живота си.Веднага давам пример.Преди време смятах, че е загуба на време човек да шие детски гобленчета.От както се появиха моите две деца с огромно удоволствие уших първо за дъщеря ми "Момиче бере ябълки", а сега шия за синчето ми "Падаща звезда".И двата са на Милена стил.Не са кой знае какво, не блестят с особена сложност, но аз си ги шия с радост.Имам и една катеричка ушита и продължавам да се заглеждам по разни ангелчета, а преди смятах това за изгубено време....Мисля, че мотото на нашето хоби е:
    ШИЙТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ, ТОВА КОЕТО ВИ ХАРЕСВА,ДОСТАВЯ РАДОСТ И ЧРЕЗ КОЕТО РЕЛАКСИРАТЕ...ВСИЧКО ДРУГО СА...ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ!

  8. #8

    Smile

    Не харесвам разни ангелчета и феички - особено ако са в някакви сладникаво-бонбонени цветове. И за мен шиенето на подобни неща е загуба на време. Но като се замисля, ако имах една дъщеричка или ако имам внучка след време и тя пожелае нещо такова да виси в стаята й, с радост бих захвърлила всичко друго и бих го ушила. Така че наистина всичко зависи от момента, обстановката, настроението. И аз ви пожелавам да откривате радост и удовлетворение в това, което шиете.

  9. #9

    Подразбиране

    И аз съм на същото време --хубаво и харесвано са доста абстрактни понятия Всеки има свой критерий за тези понятия и всеки е прав да шие това ,което му доставя удоволствие

  10. #10

    Подразбиране

    Имам един каталог на Вилер от преди повече от 20 години.Вече се е скапал от разлистване и разглеждане от кого ли не. До болка са ми омръзнали всички гоблени в него. Но Вилер си е Вилер. Все пак трябва да отдадем нужното внимание и уважение към неговите разработки,които са правени във време,когато не е имало тези компютърни програми за разработване на схеми,каквито се ползват днес.
    Въпреки "почетната" си възраст , в настоящия момент едва ли бих ушила вече класически гоблен на Вилер.Причините са няколко - размера им - в съвременните жилища в едно помещение не могат да се сложат повече от един,най-много два съчетаващи се. Противното ще води до претрупаност и липсата на добър вкус. Втората причина - повечето от тях едва ли могат да се впишат в съвременното обзавеждане. И трето,както и други споменаха толкова често се срещат едни и същи гоблени.
    Ето защо харесвам много Ланарте,Вервако,Дименшъс, а и всички със съвременно излъчване гоблени.Казвам излъчване,защото съдържанието им може да е от минали години,но представянето им е по-различно от класическите.
    И накрая искам да добавя,че това е само мое лично мнение и не бих искала абсолютно по никакъв начин да засегна някой привърженик на класиката.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    Имам един каталог на Вилер от преди повече от 20 години.Вече се е скапал от разлистване и разглеждане от кого ли не. До болка са ми омръзнали всички гоблени в него. Но Вилер си е Вилер. Все пак трябва да отдадем нужното внимание и уважение към неговите разработки,които са правени във време,когато не е имало тези компютърни програми за разработване на схеми,каквито се ползват днес.
    Въпреки "почетната" си възраст , в настоящия момент едва ли бих ушила вече класически гоблен на Вилер.Причините са няколко - размера им - в съвременните жилища в едно помещение не могат да се сложат повече от един,най-много два съчетаващи се. Противното ще води до претрупаност и липсата на добър вкус. Втората причина - повечето от тях едва ли могат да се впишат в съвременното обзавеждане. И трето,както и други споменаха толкова често се срещат едни и същи гоблени.
    Ето защо харесвам много Ланарте,Вервако,Дименшъс, а и всички със съвременно излъчване гоблени.Казвам излъчване,защото съдържанието им може да е от минали години,но представянето им е по-различно от класическите.
    И накрая искам да добавя,че това е само мое лично мнение и не бих искала абсолютно по никакъв начин да засегна някой привърженик на класиката.
    NIA:абсолютно си права!Гоблените може да са със сюжет от минали години но представен по съвременен начин.По-разчупен и ефирен,а не толкова натруфен

  12. #12

    Подразбиране

    Харесват ми хетрадиционните и различно гоблени.Графиките са ми слабост!

    Когато ми дойде на гости една приятелка и и показах какво съм ушила,тя направо ахна.Учуди се ,че имало такива гобленчета.

    Тя си представяла все големи с икони и горички.Не, че и те си нямат своето очарование.
    Може би трябва да се популяризират всички тези красоти,които създаваме за да знаят и повече хора за тях.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  13. #13

    Подразбиране

    Не харесвам пейзажи,затова може би не харесвам и "старите" гоблени.Влюбена съм в Ланарте,харесвам ги и затова шия тези гоблени.Според мен всеки трябва да шие това,което му доставя удоволствие,независимо дали е от новите или от по-старите модели.Гоблени и фирми за гоблени- много,важното е да има желаещи за шиене,а не да се чува отстрани "Ти си луда да шиеш това нещо!"

  14. #14

    Подразбиране

    Имам приятелка, която по-рано събираше и шиеше гоблени с образи на циганки . има няколко и от така наречените традиционни гоблени . После започна да шие гоблени на глави на момичета и образи на дами с шапки ---всеки има свой вкус и виждане за красиво и интересно

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз също започнах с Вилеров гоблен -Малката фрегата ,но когато открих Lanarte i Dimensions,Vervaco i Permin
    Да ви кажа честно не бих шила друг гоблен освен от горепосочените

Страница 1 от 12 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •