Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 167
  1. #61

    Подразбиране

    Смятам , че шиенето на гоблени е нещо много лично . И когато го правиш трябва да се съобразяваш единствено с душевните си потребности и настроения, не да се съобразяваш със "сандъците " или дамаската на дивана. Като се стигне до там по _добре да си останат голи стените .

  2. #62

  3. #63

    Подразбиране

    Според мен е важно гоблена да те "грабне", за да го шиеш с удоволствие, а не да си мислиш колко добре ще стои на обзавеждането в жилището. Тогава е по-добре да не шиеш, отколкото да шиеш насила.

  4. #64

    Подразбиране

    Aз също мисля ,че гобленът трябва да те грабне.Преди време си казвах ,че големите Вилерови гоблени не са за мен и не ми харесват особено шити с едрият бод,докато един ден не видях ушита и поставена в рамка ВОДЕНИЦАТА НА БУШЕ
    тя просто ме остави без дъх.

  5. #65

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jana_jj Виж мнение
    Класиката си е класика. Да-а-а. Да я гледам, да и се възхищавам.Но желанието ми да шия съвременни гоблени е по- голямо.По- малки, по ефирни , по добре се вписват в съмвеменните жилища.Харесвам класическите , но съм за съвременните.
    Харесвам големи гоблени, независимо дали ще ги шия цяла година.

  6. #66

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от niki_77 Виж мнение
    Харесвам големи гоблени, независимо дали ще ги шия цяла година.
    И аз много обичам големи гоблени.Проблема е,че ги шия повече от година

  7. #67

    Подразбиране

    Съвременните гоблени, независимо на коя фирма са, имат съвсем друго излъчване. В тях като че ли има повече живот, често изразяват някакво чувство. Докато старите гоблени показнат нещо, то съвременните казват. Определено ги предпочетам, всъщност съм шила само от тях.

  8. #68

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mayza Виж мнение
    Съвременните гоблени, независимо на коя фирма са, имат съвсем друго излъчване. В тях като че ли има повече живот, често изразяват някакво чувство. Докато старите гоблени показнат нещо, то съвременните казват. Определено ги предпочетам, всъщност съм шила само от тях.
    Аз вече изказах мнение,но една част от него не споделих,а тя е точно обратно мислене на това мнение.Съвременните гоблени са си красиви,но излъчването,което носят старите-визирам Вилер,за МЕН лично всичките които съм шила или гледала носят ДУША!Шила съм и дори в момента шия съвременен гоблен,но нищо не чувствам.Определено го шия,защото го намирам за хубав,но го правя машинално ,не така както се наслаждавам на ретрото.

  9. #69

    Подразбиране

    мисля че е въпрос на усещане...аз също предпочитам съвременните гоблени..като съвременните мебели например..въпрос на стил....

  10. #70

    Подразбиране

    Мисля,че няма място за подобен въпрос.Вкусове толкова, колкото и хора.Един харесва едно,друг друго...Но независимо съвременен или класика хубавия гоблен си е хубав.Ако те грабне и ти хареса на кого му пука дали е класика или не?

  11. #71

    Подразбиране

    Да, Ата на кого му пука. Аз по принцип шия класика, но следващия ще бъде нещо различно. Харесала съм толкова много, че един живот не стига.

  12. #72

    Подразбиране

    Аз съм за съвременните модели - толкова са много и толкова различни...Класиката за мен е Вилер - прекрасни са и години наред се въртяхме все около тях. Рамката обаче се разчупи и има много неповторими неща. Имаш възможност да избродираш онези които дават израз на твоя мироглед и твоята емоция . Дават свобода , не са шаблон.

  13. #73

    Подразбиране

    Аз съм за всичко което на мен лично ми харесва!!!!

  14. #74

    Подразбиране

    това което ме грабне ми е като фикс идея докато не го ушия

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Както козват руснаците:"На вкус и на цвет-товарищи нет!" затова много се радвам,че с развитието на технологиите се развиват и гоблените.Това показва,че са непреходни като изкуство и могат да намерят място в съвременния бит. Лично аз имам три пейзажа от Вилер,но не бих се върнала пак към техния каталог-сега предпочитам гоблени с по-съвременно звучене.За съжаление в голямото разнообразие от фирми,които предлагат нови разработки,много трудно можеш да се ориентираш за качеството на предлаганото.В момента шия гоблен по закупена схема от българска фирма и честно казано иде ми да го захвърля-толкова е претрупана схемата че в едно квадратче можеш да видиш 10-15 цвята.Това е абсолютно ненужно при положение,че цветовете са много близки по нюанс- иначе си е направо съвременна форма на средновековно изтезание!Надявам се все пак да имам нерви да го довърша,но повече няма да поръчвам нищо от тази фирма,въпреки че си харесах още няколко техни неща.Не всеки който е на "ти" с компютрите може да направи хубава схема-трябва да си ушил поне няколко големи гоблена за да оцениш труда който се влага и да знаеш как да улесниш шиенето,а не да вгорчаваш живота на гобленарките!

Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •