Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 59

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Компютърът или гобленът?

    Сладури, от както съм открила този форум като че ли по-често в свободното си време(което и без това е чудовищно малко!) се заседявам на компютъра, а не на гоблена....и после какво ще ви показвам като лично творчество? Все има нещо интересно, нови теми или някой е написал нещо към мое изказване.Не само аз, ами и дъщеря ми търчи да чете и да гледа! Вие как успявате да комбинирате двете удоволствия?
    Най-много се кефя от това, че ви намерих...преди все криех, че бродирам...повечето ми приятелки ми се смееха...това било загуба на време, те като се пенсионирали тогава...Имаме двор и там ме е срам да изляза да бродирам, които мине по улицата, ме гледа все едно съм "полезно изкопаемо" !
    Мъжът ми само ми се кара, че вкъщи светлината е изкуствена и слаба, че ще си разваля очите, да изляза вън и да си шия спокойно....ама мен малко ме е срам, защото всички ме гледат подигравателно.Около нас някакви фитнес зали, хората тръгнали да спортуват, пък аз с гоблена...Понякога се чувствам като...бабичка..., въпреки че ноември навърших 33.
    Но, сега съм щастлива, защото намерих мнооооооооооооого съмишленички във ваше лице!Обичам ви!

  2. #2

    Подразбиране

    Излизай си спокойно навън, аз ги "вбесявам" лятото околните, но гоблените са само една от "лудостите" ми и изобщо не ме смущава нищо.

    Компютъра е много полезно, но и много пречещо на шиеното ми, нещо. Не е само твой проблема ако това ще те успокои.

  3. #3

    Подразбиране

    ох и на мен ми е проблем стоенето на компютъра от както ви намерих ми е много приятно да си пиша с вас обаче ме спасяват двете ми деца защото и те се редуват
    аз също имам много приятелки които ми се надсмиват с тея мои гоблени защото те предпочитали били да седнат някъде да пият кафе или нещо друго пък аз бързам да се прибера от работа да наготвя и да си хвана гобленчето за тях това е смахнато обаче на мен това ми доставя удоволствие предполагам че и за вас е така иначе тези красоти няма да са факт

  4. #4

    Подразбиране

    Има и такива моменти:С гоблена/ плетката/ пред компютъра.Ама само докато ги няма децата.

  5. #5

    Подразбиране

    С компютъра и на мен ми остава по-малко време за гоблена,но какво пък?!А колкото тъпизми съм чула за вредата от шиенето."За какво си вадиш очите","Ама ти не го бързай толкова","За какво ти е това шиене" Гледам да не им обръщам внимание ,но все си мисля че някои ден ,ще ме ядосат и тогава ще ги пратя по" разпределение ".Шия ,защото ми харесва и докато ми доставя удоволствие ще продължавам.
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  6. #6

    Smile

    Аз също напоследък май повече се заседявам пред компютъра, но не мисля че това е в моя вреда. Смятам че гоблена и компютъра взаимно се допълват - компа ми дава контактите с много нови приятели, обединени от едно хоби, дава ми безплатни хубави схеми и възможност да се посъветвам с този или онзи, ако срещна някакви затруднения в изпълнението на гоблена. А който има желание, намира и за гоблените време. Е, няма да скрия, че когато съм по-свободна, гледам от служебния компютър да влизам във форума, за да мога в къщи да се отдам на шиенето!

  7. #7

    Smile

    От както открих форума,май съм повече време пред компютъра,но и за гоблена намирам време

  8. #8

    Подразбиране

    Лети,нека всеки си говори каквото иска. Когато преди18 г дойдохме да живеем в Карлово аз шиех Тайната вечеря . Вблока ме имаха като изкопаемо--тогава всички плетяха основно блузи и някои на една кука. Чула съм какво ли не за заниманието си ,но постепенно народът се зариби с гоблени и беше като някаква общност--всеки носеше ,показваше издирваше или се събирахме на кафе да шием. шиенето най-не вървеше но обменяхме много мнения. Постепенно много хора се преместиха -сега животът е такъв. От известно време и аз имам двор и наистина е много приятно да се шие отвън--а кой каквото иска да си мисли. И аз не съм съгласна с мненията на някои съседи и познати това е тяхно право . Дори съм чувала---Престани и за ядене не стават . Щом имам подкрепата на близките си и те ме окуражават да върша това което ми е приятно -другите не ме интересуват. Освен това съм безработна и гоблените и ФОРУМЪТ са връзката ми със съмишленици

  9. #9

    Подразбиране

    Мила Лети и всички останали приятелки
    Как може да се притесняваш от мненията на другите за твоето занимание!Аз започнах да шия гоблени преди 7 месеца докато бях в болнични след операция. Никога не съм подозирала, че мога да го правя.Една пирятелка ми донесе едно малко гобленче, показа ми набързо нещо и това беше. Аз доре се отнесох пренебрежително, но после ме увлече и край! Няма спиране!
    Това беше през юни миналата година и аз тогава тръгнах на плажа сутрин заради чистия въздух. И какво мислите правих? Сядам на плажа до водата на сгъваемото столче под чадър, вземам гоблена и почвам да шия
    Така до септември ходех всеки ден на плажа и уших 3 гоблена! За радост на околните и за мое удоволстви Това много ми помогна да се възстановя.
    А ти се притесняваш да излезеш на двора...
    А аз на плажа показвам какво мога
    Успехи !

  10. #10

    Подразбиране

    Аз също се заседявам повече пред компа от колкото да шия, но не съжалявам, защото ми е приятно да общувам с вас и да разглеждам невероятни гоблени.
    www.anita_conftex@abv.bg

    Капката дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

  11. #11

    Подразбиране

    Здравей Лети
    Въобще не се притеснявай да шиеш на двора. Дори да мине някой и да ти се присмее ще го направи няколко пъти и като види, че не му обръщаш внимание ще спре. В края на краищата дворът си е твой и на който не му харесва да не гледа. Проблема е само в това че повече ще се раэсейваш, но и това си има хубава страна. Може да има на близо до теб друг, който също шие и също търси сродна душа.

  12. #12

    Подразбиране

    Аз пошивам на обяд за около час и половина докато дъщеря ми спи.През другото време ми е невъзможно, защото ми разнася конците и рисува по схемите.Иначе вечер съм пред компютъра да видя кой какво е написал.


  13. #13

    Подразбиране

    Момичета аз във този форум разбрах ,че съществуват компютри.И все още съм зле ,но вярвайте няма по голям стимул за да се науча.И аз стоя повечко пред него ,но несъжелявам.На приказките въобще не обръщай внимание .Винаги съм се чудила на такива хора .Аз се гордея с хобито си.

  14. #14

    Подразбиране

    Напоследък и аз се застоявам повечко перд компютъра, отколкото пред гоблена! Но мога да шия само, когато синът ми спи наобяд или пък вечер пред телевизора и така гледам да разпределя свободното време- да има за всичко, но честно казано не ми стига! Засега съм вкъщи, но незнам как ще се съчетаят всички тези неща когато човек ходи и на работа! Но не гоним срокове, в крайна сметка това е за удоволствие!
    А компютъра ни дава много- общуваме с приятелите от форума!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  15. #15

    Подразбиране

    аз открадвам малко от свободното време когато съм на работа, но не винаги го имам за да прескоча до форума и видя какво ново. Иначе вечер си шия в кущи, вярно че не гоним срокове, но не знам как е с вас, а аз като почна нещо просто ми се иска за два-три часа да го свърша от любопитство какво ще излезе, но това е невъзможно, разбира се особено ако е голям гоблен. Просто нетърпението ни ни кара да бързаме.
    До скоро и аз се срамувах да си кажа че обожавам гоблените, да не кажат, тази пък не може ли с нещо по сериозно да се занимава, но от както открих този форум и видях колко хора са увлечени по това ИЗКУСТВО , се гордея че съм една от тях
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •