Показване на 1 до 6 от 6

Тема: Сладкиш

  1. #1

    Подразбиране Сладкиш

    Необходими продукти
    5 яйца, 1 бакплувер, 1 ванилия, 2ч.ч захар, 2ч.ч брашно, ябълки, пудра захар, кофичка заквасена сметана и сладко.
    Ябълките се обелват и изчистват . В тавичката се поръсва пудра захар и се нареждат половинките ябълки със дупката надолу отгоре се поръсват отново със пудра захар. Слагат се във фурната за малко да омекнат, изваждат се и се охлаждат. Така охладени върху тях се изсипва вече забърканата смес от яйцата захарта брашното и бакплувера. Пече се , когато е готово се изважда и се обръща. По принцип се пълнят дупчиците на ябълките със сладко, но аз го мажа цялото , най-оторе се завършва със разбитата сметана със ванилията. Става много вкусно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Мили, благодаря за рецептата.Обезателно ще я изпробвам и ще покажа резултата.А каква сметана използваш- заквасена или течна. Какво мислиш, ако я заменя с разбити белтъци дали ще се отрази на вкуса?

  3. #3

    Подразбиране

    Използвам заквасена сметана- голяма кофичка. Ами опитай и я замени тъкмо ще споделиш как е :wink: Следващият път и аз може да опитам със разбити бултъци

  4. #4

    Подразбиране

    Ето го и моя сладкиш с белтъци.Все пак следващия път ще го направя със заквасена сметана-много е сладко със белтъци, а сметаната е леко киселичка. Ще стане по-хубаво. Благодаря за рецептата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    изглежда много вкусно, само че май не си го обърнала :wink: сладкото е върху ябълките , но това определено не може да му се отрази на вкуса :wink: Радвам се че ти е харесал

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Да, не го обърнах, защото да ти кажа честно, ме достраша, че ще се разчупи,намазах го така, в тавата направо, но следващият път ще опитам.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •