Показване на 1 до 15 от 263

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Е, тематиката ще подскаже отговора, но примерно гобленът може да се казва "Моят дом"
    Очаквам бързо да познаете, за да се преместя в Етапите и "Моите бродирани настроения", а в тази тема да отстъпя място на друг с друга гатанка.

  2. #2

    Подразбиране

    Rosi22, да не би да е нещо подобно на Вяра, Надежда и Любов!
    Само опитът създава истинският майстор!

  3. #3

    Подразбиране

    Да не би да е някакъв (намален) вариант на това?

    Lord Frederick Leighton, Mother and Child

    Макар че има някои несъответствия... но доста прилича....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    rosi22 Правя първи опит да позная-
    св.Богородица Милостива

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  5. #5

    Smile

    Мисля че това е образът на Дева Мария, която ших наскоро за златната сватба да свекъра и свекървата. Но размерът е доста по-голям от моя и освен това не зная с твоята фантазия какво може да се получи накрая от този образ. Умирам от любопитство!

  6. #6

    Подразбиране

    Роси, имам питане.
    Това,което правиш е : 1. изцяло се придържаш към определен оригинал /вече разработен гоблен/
    2. картина,която ти си разработила
    3. има оригинал,но в процеса на работа ще претърпи изменение от твоя страна
    4. изцяло твое творение / по известен на всички първообраз/
    Дали ще ни разкриеш загадката , ако отговориш на питането ми или само ще ни помогнеш до приближаването към отговора.

    ВНИМАНИЕ!!! По начина ти на отговор също мога да науча нещо,какъвто и да е той.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

    Подразбиране

    Край! Надгадаването приключи! Спечелихме всички.
    Благодаря за любопитството, участието и точните попадения. Мисля, че това е добър тест за играта и ще бъде хубаво, ако и други сред нас дават тук своите гатанки.
    Ния чак си направи стратегически план за действие по точки, но Marji я изпревари поради шанса, че наскоро бродира Девата. Разпозна я, макар и обърната на друга страна. Моята Дева значително ще се различава от оригинала по цветове.
    Сега ви давам и другата част от отговора.
    Дева Мария е "вградена" в един гоблен-молитва, който ще посреща и изпраща моите гости на прага на дома ми. Сега на вратата има една малка молитва, която донесох преди много години от манастир край Белград. На сръбски е така: "Боже, благослови оног ко улази у овай дом. Защити и сачувай оног кой излази из нега. И дай мир оном ко у нему остайе". Аз си я преведох на български и за по-добро разположение на текста в гоблена ще пише: "Господи, благослови всеки, който влиза в тоя дом; закриляй всеки, който излиза от него; и дай мир на всеки, който в него остава".
    Показвам ви за сравнение моята Дева с тази, която Marji подари на свекърва си, както и сръбската молитва. Следващите етапи ще показвам в моите странички.
    А тук - да заповяда следващата гатанка!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •