Показване на 1 до 15 от 263

Threaded View

  1. #11

    Подразбиране

    Край! Надгадаването приключи! Спечелихме всички.
    Благодаря за любопитството, участието и точните попадения. Мисля, че това е добър тест за играта и ще бъде хубаво, ако и други сред нас дават тук своите гатанки.
    Ния чак си направи стратегически план за действие по точки, но Marji я изпревари поради шанса, че наскоро бродира Девата. Разпозна я, макар и обърната на друга страна. Моята Дева значително ще се различава от оригинала по цветове.
    Сега ви давам и другата част от отговора.
    Дева Мария е "вградена" в един гоблен-молитва, който ще посреща и изпраща моите гости на прага на дома ми. Сега на вратата има една малка молитва, която донесох преди много години от манастир край Белград. На сръбски е така: "Боже, благослови оног ко улази у овай дом. Защити и сачувай оног кой излази из нега. И дай мир оном ко у нему остайе". Аз си я преведох на български и за по-добро разположение на текста в гоблена ще пише: "Господи, благослови всеки, който влиза в тоя дом; закриляй всеки, който излиза от него; и дай мир на всеки, който в него остава".
    Показвам ви за сравнение моята Дева с тази, която Marji подари на свекърва си, както и сръбската молитва. Следващите етапи ще показвам в моите странички.
    А тук - да заповяда следващата гатанка!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •