Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследенПоследен
Показване на 91 до 105 от 263
  1. #91
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  2. #92

    Подразбиране

    познахте , това е тигърчето
    ето го и него :
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #93

    Подразбиране

    Здравейте, момичета, и аз имам една гатанка към вас, само че не е с игла и конец, а само с конци

    Моя мъж, да му са чуди човек на акъла, намерил на пазара и ми купил едни стари конци за гоблен, така както са били в комплектовката, със знаците барабар, само че не се знае за кой гоблен са.

    Като съдя по оформлението, доста стара българска комплектовка, много вероятно да е на нещо вилерово. Като количество са за средно голем гоблен, по-малък от всеизвестния 'коне на водопой'. Прилагам снимка.

    Някакви предложения

    П.П. Всъщност, може би е колкото коне на водопой
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Shanni : 01.02.2010 в 19:03.

  4. #94

    Подразбиране

    Е,на последната гатанка ако се намери човек да отгатне ще го черпя-то си е цяла главоблъсканица.ще следя за предположения.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  5. #95

    Подразбиране

    Да не би да са за някоя икона...На мен преди 10-тина години ми подариха подобни конци за...Казанската мадона на Вилер..Само това ярко жълто и оранж нещо не ми се връзва ,в иначе тъмната й гама...ама може пък да ги има някъде...в по-единични бодове...в ореола например. Сега ми изостри любопитството и ще ходя да ровя в моя шкаф с останали конци -да видя имам ли ги тези ярки цветове или не.... Много голяма загадка-направо главоблъсканица..Страшно ми е забавно!
    Редактирано от leti_at : 02.02.2010 в 14:22.

  6. #96

    Подразбиране

    според мен гоблена е момичето с книгата на вилер. цветовете отговарят като брой!
    Редактирано от malcheva1984 : 03.02.2010 в 09:08.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  7. #97

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от malcheva1984 Виж мнение
    според мен гоблена е момичето с книгата на вилер. цветовете отговарят и като брой и като яркост
    Къде има толкова черно?
    Shanni, има ли гаранция, че всички цветове са от един гоблен и ако са от един, дали няма някой липсващ?

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  8. #98

  9. #99

    Подразбиране

    в св. георги няма зелено
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  10. #100

    Подразбиране

    По всяка вероятност е гоблен на завод "България". И аз си мисля, че е "Девойката с книгата". Със сигурност с тези много светли цветове има да се шие лице на човек.

  11. #101

    Подразбиране

    Мисля, че ключа към гатанката са знаците.

  12. #102

    Подразбиране

    Ееей, кога успяхте толкова да напишете... Радвам се, че ви е интересна загадката, лошото е обаче, че никой не знае точно отговора .

    ANIMONI, ако някой разгадае, и аз ще го черпя

    Момичето с книга на вилер днес ми го предложи и една приятелка от варна, наистина, прилича, само дето телесните цветове нещо ми се губят - мойте са почти бели, макар че на този вариант дето го видях, беше доста светло лицето. Но щом според malcheva1984 отговарят и като бройка, ще си направя труда да проверя схемата и ключа, даже да сравня цветовете с дмц. Когато съм готова, ще ви кажа резултата.

    Ако можете да прилагате и картинки към предложенията си, че не всеки знае как точно изглеждат изброените от вас отговори.

    mimiko, не съм сигурна дали не липсва, но съм почти сигурна, че са от един
    така са окомплектовани, не са пипани, не са рязани.

  13. #103

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от keikal Виж мнение
    Мисля, че ключа към гатанката са знаците.
    И аз на това разчитах, затова ги снимах така, че да се виждат доколкото може. Ако някой някога е шил този гоблен, ще се сети по знаците.

  14. #104

    Подразбиране

    може и да е някоя от циганките и всичко останало

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  15. #105

    Подразбиране

    Реклама:
    Май се оказа, че не е момичето с книгата - там няма толкова много кафяво и зелено и то от най-тъмното. На снимката с конците, не знам дали при вас се вижда добре, първия цвят от втория ред е едно мноого тъмно зелено, което и много като количество - цели 5 чилета. Кафявото също преобладава и е много нюанси.

    Като цветове ми прилича да е някакъв натюрморт с цветя...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 7 от 18 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •