Страница 1 от 18 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 263
  1. #1

    Подразбиране Гатанки с игла и конец

    Напоследък май потръгнаха всякакви игри около бродирането. Аз ви предлагам още една занимавка - който иска, да показва някакъв етап от гоблена, а който иска, да гадае какво ще се получи. Може да има "подсказване" в следващите етапи, а може да има и умишлено "объркване" с подменени цветове, детайли или нещо друго.
    Ако ви е интересно, ето последното ми хрумване. Подсказвам, че е много популярен образ, но на финала няма да бъде точно това, което вече е било...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    rosi22,като знам уникалният ти талант- да не е свързано жокерчето с аватара ти?

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    rosi22,като знам уникалният ти талант- да не е свързано жокерчето с аватара ти?
    Само доколкото и двете неща имат нещо общо с мен.

  4. #4

    Подразбиране

    "Ния, жокерчето, което искаш си е тук".Единственото "това тук" е аватара ти.Логично е ,след ката Арабското момиче си го шила /уникално!/ да направиш същото с някой друг от същата тематика.Принцесата на пустинята?

  5. #5

    Подразбиране

    С пустинята отиваме на студено-о-о!

  6. #6

    Подразбиране

    То си е повече от ясно,че няма да можем да стигнем до цялата истина, освен ако нямаме телепатични наклонности. Едно е сигурно,че това, което ще видим няма да го намерим никъде другаде,защото ще си е само твое. Но поне да успеем да разгадаем част от истината,пак ще си е постижение.

    Хайде момичета, включвайте се, нали "задружна дружина планина повдига".

    Да си кажа на мен този образ малко ми прилича на едно от момичетата на Майстора. Но съм далеч от мисълта,че ще правиш нещо от него. От друга страна това Мари в заглавието на творбата ме повежда към мисълта за Дева Мария, или Мария като най разпространеното женско име.
    Дева Мария като символ на нежната майка и силната жена, Мария като символ на съвременната жена.
    А има ли връзка това,че го показа в навечерието на женския празник или е чисто съвпадение?
    И дали ми стана малко по-топло сега?

    Каквото и да е Роси,дано по-скоро да го свършиш,че ще отсъствам известно време и ще умра от любопитство докато се върна.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Ния, не знам как си с телепатичните способности, но така ме впечатли с детективските и белетристичните, че току-що си изгубих иглата. Написала си цяло разказче, пък и сама си изровила единия скрит жокер от името на файла. Нарочно го оставих така заради досетливите.
    Утре ще има по-голямо подсказване, защото образът напредва към известния си оригинал. И още нещо си усетила - има много, много общо с майката и дома.
    А за отсъствието не се притеснявай, едва ли ще приключа, докато се върнеш.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от itek Виж мнение
    Красавица от Мuha
    Не, не е на Муха тази красавица.

  10. #10

    Подразбиране

    А на каква тематика е,ако може да ни кажеш

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  11. #11

    Подразбиране

    Е, тематиката ще подскаже отговора, но примерно гобленът може да се казва "Моят дом"
    Очаквам бързо да познаете, за да се преместя в Етапите и "Моите бродирани настроения", а в тази тема да отстъпя място на друг с друга гатанка.

  12. #12

    Подразбиране

    Rosi22, да не би да е нещо подобно на Вяра, Надежда и Любов!
    Само опитът създава истинският майстор!

  13. #13

    Подразбиране

    Да не би да е някакъв (намален) вариант на това?

    Lord Frederick Leighton, Mother and Child

    Макар че има някои несъответствия... но доста прилича....
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    rosi22 Правя първи опит да позная-
    св.Богородица Милостива

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  15. #15

    Smile

    Реклама:
    Мисля че това е образът на Дева Мария, която ших наскоро за златната сватба да свекъра и свекървата. Но размерът е доста по-голям от моя и освен това не зная с твоята фантазия какво може да се получи накрая от този образ. Умирам от любопитство!

Страница 1 от 18 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •