Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 263
  1. #16

    Подразбиране

    Роси, имам питане.
    Това,което правиш е : 1. изцяло се придържаш към определен оригинал /вече разработен гоблен/
    2. картина,която ти си разработила
    3. има оригинал,но в процеса на работа ще претърпи изменение от твоя страна
    4. изцяло твое творение / по известен на всички първообраз/
    Дали ще ни разкриеш загадката , ако отговориш на питането ми или само ще ни помогнеш до приближаването към отговора.

    ВНИМАНИЕ!!! По начина ти на отговор също мога да науча нещо,какъвто и да е той.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  2. #17

    Подразбиране

    Край! Надгадаването приключи! Спечелихме всички.
    Благодаря за любопитството, участието и точните попадения. Мисля, че това е добър тест за играта и ще бъде хубаво, ако и други сред нас дават тук своите гатанки.
    Ния чак си направи стратегически план за действие по точки, но Marji я изпревари поради шанса, че наскоро бродира Девата. Разпозна я, макар и обърната на друга страна. Моята Дева значително ще се различава от оригинала по цветове.
    Сега ви давам и другата част от отговора.
    Дева Мария е "вградена" в един гоблен-молитва, който ще посреща и изпраща моите гости на прага на дома ми. Сега на вратата има една малка молитва, която донесох преди много години от манастир край Белград. На сръбски е така: "Боже, благослови оног ко улази у овай дом. Защити и сачувай оног кой излази из нега. И дай мир оном ко у нему остайе". Аз си я преведох на български и за по-добро разположение на текста в гоблена ще пише: "Господи, благослови всеки, който влиза в тоя дом; закриляй всеки, който излиза от него; и дай мир на всеки, който в него остава".
    Показвам ви за сравнение моята Дева с тази, която Marji подари на свекърва си, както и сръбската молитва. Следващите етапи ще показвам в моите странички.
    А тук - да заповяда следващата гатанка!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране




    Коментара ще оставя за утре,че днес много вълнения се насъбраха.

    Само ще добавя,че съм разочарована .....малко ....от това,че много бързо се разкри. Искаше ми се повече да поумуваме.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  4. #19

    Подразбиране

    Е все пак аз познах, че ще е икона

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение



    Коментара ще оставя за утре,че днес много вълнения се насъбраха.

    Само ще добавя,че съм разочарована .....малко ....от това,че много бързо се разкри. Искаше ми се повече да поумуваме.
    Ния, защо си разочарована! Аз пък се зарадвах на бързото отгатване, защото се притеснявах за теб. Нали заплаши, че ще умреш от любопитство, докато отсъстваш! Как да допуснем такова нещо?

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rosi22 Виж мнение
    Ния, защо си разочарована! Аз пък се зарадвах на бързото отгатване, защото се притеснявах за теб. Нали заплаши, че ще умреш от любопитство, докато отсъстваш! Как да допуснем такова нещо?



    Благодаря за загрижеността! Вярно е,че бях малко по - припряна, но наистина ми беше интересно да мога крачка по крачка да стигна до решението на загадката. А в случая самия факт,че тази гатанка беше от теб го правеше още по-интересен. Да ме извиняват другите момичета,всички те са много талантливи,но при теб е по-различно. Ти просто не пренасяш схемата от хартията на панамата, а създаваш нещо ново и съвсем различно от оригинала. Може измежду нас да има като теб,но поне до сега не са се представили по този начин. Хареса ми тази игра, хареса ми и идеята,която имаш за този гоблен.
    Съжалявам,че нямам време в момента. С най - голямо удоволствие бих поела ръкавицата хвърлена от теб и да продължа играта. Надявам се някой друг да направи това сега,защото наистина е много интересно и стимулиращо за творчество.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  7. #22

    Подразбиране

    Иииих... през цялото време имах усещането, че е тази икона.Но като не и зная името Не се включих сега, но с нетърпение чакам следващата гатанка на Роси

  8. #23

    Подразбиране

    Кой ще познае какво "чудо" съм подхванала да шия???Ето снимка...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  9. #24

    Подразбиране

    Нели,нека се пробвам първа,това да не е някой от пейзажите на Heritage

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  10. #25

    Подразбиране

    Не е...Тъй като е с 50 цвята,започнах го само с наличните и ... и затова има много дупчици...,сега ще ги запълвам .Вече разполагам с всички цветове!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  11. #26

    Подразбиране

    Нели,много е нацвъкано бе дай някакво жокерче, това че е с 50цвята нищо не помага

    От това,което виждам до тук мога само да предположа,че става дума за някакъв пейзаж
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  12. #27

    Подразбиране

    Ами нацвъкано е,той целия ще е такъв нацвъкан... Не е пейзаж и не е популярен гоблен...Просто нещо свалено от нета...
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  13. #28

    Подразбиране

    Направо ни заби в девета глуха..... ама ще почакаме малко да напреднеш и пак ще опитаме
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  14. #29

    Подразбиране

    Ами аз нямах намерение да ви измъчвам с тази загадка,ама Манка реши да го покажа в гатанките!? Щото и аз на този етап нищо не виждам въпреки че знам картинката... Давайте... друг жокер...искате ли...
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Абе аз май на икона го оприличавам!!!!! Ама дали е това....

Страница 2 от 18 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •