Показване на 1 до 15 от 360

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Пластмасов кръгъл гергеф:

    Вътрешният обръч е от твърда пластмаса и е вдлъбнат, външният е от нещо като гума, прилича на уплътнение с объл профил (моля ако има специалисти да не се смеят на "техническите" ми описания) и плътно влиза в улея на другия, има и джаджа за закачване, т.е. може да се ползва и за рамка.

    Такъв си купих, след като дървеният се оказа твърде голям за последната ми творба, а в магазина нямаше дървени малки. Подходих с недоверие, но сега съм му голям фен.
    Предимства (според мен):
    - изключително лесно се слага и маха (аз го свалям и слагам всеки път)
    - изпъва добре
    - махнала съм му джаджата за закачане и така нищо не ми пречи (както винта на дървения)
    Недостатъци (според мен):
    - оставя следи на плата (но по-слаби в сравнение с дървения)
    - по-грозен е
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Пластмасова рамка за бродиране

    Състои се от пластмасови тръби, свързани с "колена" и пластмасови елементи за закрепване.

    Вчера си купих такaвa (или по-точно такива, защото взех комбинация от тръби, които могат да се сглобят в три различни размера). Опитът ми е ограничен, защото само опънах плата и боднах десетина пъти, не знам при по-дълго бродиране как ще ми понесе.

    Предимства (според мен):
    - при правилно избран размер може да се опъне цялата творба, така че следите от притискане са само в участъци, където няма бродерия и които после се скриват от рамката
    - много лесно може да се опъва по-силно или да се отпуска чрез въртене на закрепващите елементи

    Недостатъци (според мен):
    - оставя следи на плата, въпреки твърденията на опаковката (няма да го ползвам за черна панама, но за лен в натурален цвят - май да)
    - много трудно се сваля
    - по-тежък е, а и по-голям от кръглите, мисля като цяло ще е по-неудобен за маневриране, но може би се свиква
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Дървена рамка за бродиране

    Ползва се предимно за шиене на щампи и гоблени. Платът се навива на горната и долната част, които са облечени с плат. Виждала съм такава "на живо", но нямам.

    Предимства (според мен):
    - не оставя следи на плата
    - лесно се стяга и отпуска с въртене
    - при моделите със статив ръцете са свободни
    - пак при моделите със статив може лесно да се закрепи и лампа + лупа

    Недостатъци (според мен):
    - продавачът твърди, че е твърде тежък, за да се държи в ръка и трябва да се купи модел с поставка или статив
    - тези последните са скъпи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Има и версия на кръглия със стойка, такъв се предлага и от Гоблените.com. Ако някой има впечатления - моля да ги сподели.
    Надявам се да не съм досадила много с моя обзор на гергефите.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    браво за изчерпателната информация , аз отскоро ползвам и още съм непохватна но ми харесва ,някой тук беше казал че е по женствено , и съм абсолютно съгласна
    обичам красивите неща

  6. #6

    Подразбиране

    imam i ramka i stan noneshto ne se spravqm s tqh molq za suvet kak da gi polzvam

  7. #7
    Активност Аватара на hige
    Габрово/София/Атина
     
    5 Мнения
     

    Подразбиране

    С оглед да се натрупа малко статистика по въпроса ми се прииска и аз да си кажа...
    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Пластмасова рамка за бродиране
    ...
    Недостатъци (според мен):
    - оставя следи на плата, въпреки твърденията на опаковката (няма да го ползвам за черна панама, но за лен в натурален цвят - май да)
    - много трудно се сваля
    - по-тежък е, а и по-голям от кръглите, мисля като цяло ще е по-неудобен за маневриране, но може би се свиква
    Наскоро си купих такъв и съм доволна. За кратко съм го ползвала, но ми харесва повече от кръглите дървени гергефи. Следите, които ми оставя по плата не са толкова изявени, а и плата не се деформира така неприятно на кръгчета - това мен винаги ме е дразнело при кръглите
    Не бих казала, че се сваля трудно, но пък наистина като че ли е една идея по-тежък и по-обемист. Това обаче на мен ми харесва - по-удобно ми ляга някак в ръката. То всичко си е много субективно

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •