Показване на 1 до 15 от 360

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    svetta, благодаря за информацията и за линковете, ще ги разгледам подробно и с удоволствие!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних. А дървените били по-щадящи.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних. А дървените били по-щадящи.
    Аз от събота имам кръгъл, пластмасов гергеф вчера направих към 30-40 бода. На първо четене е супер - конеца като че ли не се пресуква толкова
    Вчрно че на обратната страна по-неловко се подпъхва конеца.
    Приемам съвети как се придържа с лявата ръка (шия с дясната) че има диаметър към 22 см .....
    и още: къде е по-удобно да се шие? точно в средата ли и да се мести обръча, че да се пада шиенето там? или друго яче
    Какъв размер е добре да се ползва според големината на гоблена?


    Иначе има улей на външния обръч и жлеб на вътрешната. Ще остави следи със сигурност, но вероятно след изпиране ще се махнат


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    А дървените били по-щадящи.
    С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!

    rodich, на всичките ти въпроси бих отговорила така - въпрос на навик Аз лично имам поне 8 гергефа - всякаква големина - и си избирам с кой да шия според големината на схемата. Обичам панамата да е силно изпъната и понакога я гладя и в процеса на шиене, затова мразя да сменям гергефа и мястото му - сложа ли го веднъж, старая се да го махна чак на готов гоблен ... Когато ползвам голям, шия с облегнат на гърдите гергеш и с лявата ръка "прегръщам" отсрещната му страна
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    [QUOTE=Denica;235292]С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!




    Може ли и аз да се включа? По повод по-горното - от доста години шия с гергеф. Доста старичък ми е,но жената която ме научи да шия на него и ми го подари ме посъветва да го обличам с плат.
    Изрязвате си една тънка лентичка бял плат и го обвивате. Когато плата се зацапа просто го изхвърляте. Така не остават белези по панамата ,а и не се цапа.
    Понякога използвам и бинт.
    Дано да съм ви била полезна.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •