Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 360
  1. #46

    Подразбиране

    yonkа, интересен е захвата Ще е интересно някой да каже как е работата с него

    Виж аз какво си харесах http://www.sewandso.co.uk/ran997-0.html и ме сърбят клавишите да си го поръчам


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #47

    Подразбиране

    [QUOTE=Denica;235292]С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!




    Може ли и аз да се включа? По повод по-горното - от доста години шия с гергеф. Доста старичък ми е,но жената която ме научи да шия на него и ми го подари ме посъветва да го обличам с плат.
    Изрязвате си една тънка лентичка бял плат и го обвивате. Когато плата се зацапа просто го изхвърляте. Така не остават белези по панамата ,а и не се цапа.
    Понякога използвам и бинт.
    Дано да съм ви била полезна.

  3. #48

    Подразбиране

    Някой ще ми обясни ли как се купува от тук, моля!
    :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html

  4. #49

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Някой ще ми обясни ли как се купува от тук, моля!
    :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html
    Като си избереш продукта натискаш Add to cart. След това натискаш Proceed to secure checkout. След това ти отваря страничка за попълване на твойте данни (имена и адрес, където ще пристигне пратката).Натискаш Continue и в последния прозорец попълваш данните на картата, с която плащаш (според мен да е карта, в която по принцип имаш по-малко пари не че съм си патила, но сигурността си е сигурност). И след 4-5 дена пристига Щях да забравя в електронната поща получаваш писмо, първо, че е приета поръчката и след 1-2 дена, че е изпратена от Англия. По принцип бързо пристигат.

  5. #50

    Подразбиране

    А някой поръчвал ли е от тук :
    http://www.goblenite.com/category_130.html
    и имате ли мнение по въпроса?

  6. #51

    Подразбиране

    Елица, благодаря за съвета - при първа възможност ще го изпробвам!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  7. #52

    Подразбиране

    niata, пропуснах да те попитам, този вид който си си купила къде се поставя ? на маса с помощта на френски ключ? има такъв артикул
    или е като тези показани по руските сайтове, където стойката позволява да е под теб хоризонталната част и гергефа да се явява пред теб?

    и един въпрос към тези, които ползват фреймове:
    как ги закрепвате?
    пак по руските сайтове видях, че слагат възглавници от двете си страни и рамката е поставена на тях, но не е много естетично ......


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #53

    Подразбиране

    Сядаш върху хоризонталната част и самия гергеф стои над краката ти. Не се закрепя на маса. Така реших, че ще ми е по-удобно, защото не винаги шия на маса а където ми падне

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от niata Виж мнение
    Сядаш върху хоризонталната част и самия гергеф стои над краката ти. Не се закрепя на маса. Така реших, че ще ми е по-удобно, защото не винаги шия на маса а където ми падне
    мерси за отговора и аз така си помислих, но от картинката не става ясно дали визочината позволява

    аз обаче продължавам да питам онези, които ползват правоъгълни рамки къде ги крепят, закрепват или как ги придържат


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #55

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    мерси за отговора и аз така си помислих, но от картинката не става ясно дали визочината позволява

    аз обаче продължавам да питам онези, които ползват правоъгълни рамки къде ги крепят, закрепват или как ги придържат
    Някъде бях гледала същата поставка като моята а отгоре се слага рамка вместо гергеф. Имам предвид, че се продават самите стативи а какво ще прикачиш на него си е твой избор. Само трябва на самата рамка (или гергеф ) да има една "дупчица" за прикрепянето към статива.Сега като поразгледах ето това мисля, че ще стане и за рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/fi...search_results

    Ето го същото като мойто, но с рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/fi...search_results

  11. #56

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от niata Виж мнение
    ......
    Ето го същото като мойто, но с рамка http://www.sewandso.co.uk/cgi-bin/fi...search_results
    Златна си! Благодаря ти за линковете! Сега ще драсна два реда на Дядо Коледа и ако съм слушкала и ми го достави ще направя демо


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  12. #57

    Подразбиране

    Абе за слушкането - еднакво слушаме всички, ами ти пожелавам дано джуджетата на Дядо Коледа да го измайсторят бързо (така казвам на дъщеря ми)

  13. #58

    Подразбиране

    От мнооого време не сьм писала вьв форума. Гледам тази тема се пораздвижила...
    Да се похваля - оборудвах се сьс статив за бродиране, 2 дьрвени рамки (от тези на които платът се зашива и навива) + специална лампа, така че вече си имам кьт за рькоделие Прилагам снимки.
    Свикнах да бродирам с двете рьце и определено мисля, че за големи модели това е най-удобният начин, особено пьк ако има мъниста.
    Платът не се мачка и притиска, прикрепя се в началото и се сваля едва след като всичко е готово. Не трябва да се чудиш как да държиш рамката.
    Е, за дребни модели си продължавам с кръгъл гергеф. Освен това бродирам кръстчета, не знам доколко е удобно за гобленов бод.
    Но като цяло съм много доволна от придобивките. Стативът и рамките са от sewandso, пристигнаха много бързо.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #59

    Подразбиране

    Благородно ти завиждам за кътчето, което си имаш Пожелавам много ушити гоблени там!

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Oriane, кътчето ти наистина предизвиква благородна завист. Аз отдавна съм си запланувала такава покупка и особено сега като има положителни отзиви.
    Имам и някои въпроси понеже не съм виждала "на живо".
    1.Стативът достатъчно стабилен ли е на практика.
    2.Рамката ти с какви размери е, защото в sewandso има всякакви и човек се обърква.
    3.Може ли да се обръща от обратната страна, за да се вдене конеца. Пише Rotating Frame, но на статива как се получава.
    4.И още - пак в sewandso има едни други рамки Easy Clip. Там основата не се пришивала, а се закрепяла с механизъм. Някой има ли опит или поне информация за тях, за да сподели.
    5.А, и това последно, трябва ли гергефа да е специален, за да се прикрепи на статива. Т.е. може ли нашите си гергефи при необходимост да ги закачаме там.

    Каква е приблизително цената на доставката до България / за тези които са поръчвали от sewandso /.

Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •