Страница 5 от 24 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 360
  1. #61

    Подразбиране

    Здравей, Reni,

    Прилагам нови снимки, на които се вижда как се закрепва рамката – тя всъщност се държи единствено на тези издатинки, които съм оградила с черно. Горната част просто ляга на ”раменете”. Така че даже не се върти, а просто се взема и обръща за закрепване на конеца.
    Самият статив е стабилен. Рамката, която показвам сега, се води размер 24х12 инча, т.е. около 61х30 см. Реално може да се закрепи плат широк максимално 60см и дълъг най-малко 30см (максималната дължина е теоретично без ограничения, защото се навива).
    Рамката на предишната снимка е около 33х48см и ми е по-неудобна, защото като е по-къса понякога я бутам. По-голямата стои някак по-стабилно.
    На статив от моя тип (Stitchmaster) не могат да се закрепват гергефи, защото с тази система няма как. Трябва да е рамка. Предполагам, че е възможно със стативите, които са с клип, но нямам опит с тях.
    На мен доставката на статива (+ две дребни комплектовки) до Белгия ми е стувала 8,25 паунда. Сигурно и за България е същото, защото пише Europe Recorded Airmail и вероятно за целия ЕС е същото.
    Рамката съм я поръчвала после отделно (заедно с една по-обемиста комплектовка) и доставката е била 4,68 паунда.

    Един минус на тази система - за разлика от пластмасовите рамки тук платът е опънат само от две страни, а не от 4, така че е по-хлабаво. Но пък ако има мъниста (аз бродирам Мирабилии) е единственият начин да се шие на опънат плат.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #62

    Подразбиране

    Oriane,
    Такъв изчерпателен отговор
    Аз си направих малко проучване и в руските форуми, имайки предвид, че там са много употребявани рамките. Те пък надълго и нашироко обясняват техниката на шиене на статив. И сега в комбинация с твоето мнение съм съвсем наясно, че май дядо Коледа ще се връща да ми носи подарък.
    Тези рамене на които ляга рамката предполагам, че могат да се местят навътре и навън. В такъв случай един голям гергеф може би ще може да се намести стабилно на статива. Но и да не става не е голяма беда.
    Освен това със статива предлагат и една "джаджа" за по-лесно затягане на винтовете. Това дали е жизнено необходимо
    А по отношение на недостатъка в един от руските форуми намерих ето тази идея - малко е трудоемко, но момичето казва, че държи плата хубаво опънат.
    ?????.jpg

  3. #63

    Подразбиране

    Reni,

    Раменете наистина могат да се движат навън и навътре. Джаджата за затягане на винтове не е жизненонеобходима, защото гайките имат "уши" и става и на ръка. Или ако искаш да затегнеш много - евентуално с клещи, но аз съм го сглобила само на ръка и не се е разхлабил.
    А идеята за опъване е добра, но наистина е много трудоемка, особено ако бродерията е по-дълга и трябва да навиваш нагоре-надолу. Абе мен си ме мързи
    Хайде, ще чакаме да се похвалиш.

  4. #64

    Подразбиране

    Oriane,
    Мислех да си направя поръчката след празниците, но май няма да устискам толкова . Ще поръчвам утре пък да се надяваме, че хората нямат такава дълга ваканция като нас. Та може и тези дни да се похваля.
    И с риск да стана досадна - височината на статива може ли да се регулира или само наклона на рамката. Каква е максималната височина приблизително?

  5. #65

    Подразбиране

    Благодаря ти, Ориане, за изчерпателната информация. Аз вече си поръчах от другия вид, със защипване на рамка или гергеф. По-компактно мми се вижда. Взех рамка 12х9 инча.
    Благодаря ти, че ни обясняваш, защото така човек по-лесно може да прецени какво иска


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #66

    Подразбиране

    Момичета по вашите препоръки си купих гергеф...
    Бях мнооого предубедена, защото съм чувала, че всеки си шие както си е свикнал-който шие без гергеф...не може да свикне с него и обратното..
    Аз бродирам от 10 години,без гергеф...
    Отидохме с Радрод в един магазин за гоблени и аз си взех един среден като големина обръч (тайничко си казвах,че само си давам парите и сигурно няма да го ползвам)
    Ама сега като го пробвах...то било голям кеф...все едно цял живот с гергеф съм шила...чудя се как преди съм шила без него...
    Днес възнамерявам да замъкна фамилията до Мистър Гоблен и да си купя и по-голям размер ( за големия ми гоблен)..
    Благодаря на всички ви за тази тема....

  7. #67

    Подразбиране

    Reni,

    Височината и наклонът могат да се регулират.
    Понеже не знаех кое да приема за максимална височина, използвах една от снимките за схема - с черно макс. 84см - от пода до горната част, в зелено - минималната височина 68см.

    Rodich,
    С интерес чакам отзиви и за другия вид!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #68

    Подразбиране

    Oriane,
    Както винаги изчерпателна.
    Няколко дни нямах време да пиша, но аз си поръчах статива.
    Изпратили са ми го и сега чакам да пристигне
    Нямам търпение

    P.S. Темата в последните постове се превърна в диалог между мен и Oriane. Извинявам се, ако съм досадила, но мисля, че се събра много полезна и интересна информация за всички.

  9. #69

    Подразбиране

    didy Ето на това попаднах неотдавна,но не съм поръчвала от там.

    http://www.goblenite.com/category_130.html

  10. #70

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Rodich,
    С интерес чакам отзиви и за другия вид!

    Ето го. Много дълго се двуумих дали да е за пода или да е с удобена опора за рамката, но в крайна сметка съм МНОГО ДОВОЛНА - мога да завъртам по хоризонтала на 360 градуса, накъдето ми е удобно и по вертикала повече от 90 градуса, за да подпъхвам конеца. Подходящ е за рамката и за гергефа.
    Рамката 12"х9" която взех дойде малко малка за текущия ми гоблен, че е 44х38 см и не успявам добре да го опъна, но със гергефа заспа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  11. #71

    Подразбиране

    didy , ами май наистина са дървени.Не съм купувала от там. Аз шия с дървен от години и ми е удобен.
    Напоследък се чудя дали да не си купя някакъв със стойка,като по-горните и чета отзивите на "колежките".

  12. #72

    Подразбиране

    А може ли да попитам за размера на гергефа. Има ли някакво правило с какъв диаметър да е. Казаха ми в един магазин, че най-големият размер на гергефа трябвало да е толкова голям, че пръстите да стигат средата. Не знам дали разбирате какво искам да кажа. Някой ще може ли да ми даде малко повече информация.

  13. #73

    Подразбиране

    Jully , Здравей!
    Аз лично шия с различни гергефи. Имам един голям - повече от 20 см е,но го ползвам за по-големи гоблени. Когато шия нещо дребничко ,шия със мъничък гергеф. Зависи от големината на гоблена. Всъщност това е личен избор,на който както му е удобно

  14. #74

    Подразбиране

    Елица, благодаря за бързият отговор. И аз така си мисля, че зависи и от големината на гоблена, но... Ако е голям гергефа и пръстите не стигат до средата му, как се шие в средата. Трябва често да се мести или ? не знам. Открих, че кръстчетата стават по-равномерни с гергефа, но засега гобленчетата, които шия са малки и нямам този проблем.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Да понякога се налага да се мести често гергефа,когато не ти стигат пръстите до бодчетата. Най-неудобно е когато шиеш фон на голям гоблен и имаш да караш доста с един цвят,а гергефа вече е "свършил" . За това се замислям за тези големи рамки,които са описани в предните мнения....надявам се да успея да скатая някое левче и да си купя такава,но не зная дали ще ми е удобно .

Страница 5 от 24 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •