Страница 6 от 24 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 360
  1. #76

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от елица Виж мнение
    Да понякога се налага да се мести често гергефа,когато не ти стигат пръстите до бодчетата. Най-неудобно е когато шиеш фон на голям гоблен и имаш да караш доста с един цвят,а гергефа вече е "свършил" . За това се замислям за тези големи рамки,които са описани в предните мнения....надявам се да успея да скатая някое левче и да си купя такава,но не зная дали ще ми е удобно .

    Аз все още рамката не съм я употребявала, но това че гергефа е закрепен на стойката/статива е много удобно. С едната ръка водя иглата надолу с върха, а другата я посреща и бода с другата страна на иглата (където е ухото) нагоре.
    Така не се налага да подпирам с пръст панамата или с ръка да придържам гергефа
    .... е все пак е вярно, че гегефа "свършва" в един момент
    По-натам мисля да ползвам рамката по същия начин. Все пак дали с рамка или по-голям гергеф лявата ръка все няма да успява да помага .....

    На мен лично ми е много удобно и съм сигурна, че ако си намерите и на вас ще ви хареса УСПЕХ!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #77

    Подразбиране

    rodich Съвета ти е безценен .Много благодаря! Със стойка ще се уредя надявам се по-скоро ,отколкото с рамка

  3. #78

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    Oriane,

    Няколко дни нямах време да пиша, но аз си поръчах статива.
    Изпратили са ми го и сега чакам да пристигне
    Нямам търпение :
    Рени, хайде покажи де. Чакам да видя, че и аз да поръчвам.

  4. #79

    Подразбиране

    Благодаря ви, момичета. Бяхте ми много от полза. А за рамка или за стойка все си харесвам, но все някойден може и да се уредя с нещо такова.

  5. #80

    Подразбиране

    Едно питане към шиещите на рамки, които са със стойки : как прекарвате конеца отзад

  6. #81

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    Едно питане към шиещите на рамки, които са със стойки : как прекарвате конеца отзад
    Аз исках да питам същото не само за рамките, но и за нормалния гергеф. Когато шиете кръстчета и панамата е добре опъната на гергефа, как закрепвате конеца при свършване и при започване на конеца? Аз за първи път шия с гергеф и направо си изкривих иглата докато се опитвам да вкарам конеца под ушитото от опаковата страна... Сега сложих и друг гоблен, който се шие с гобленов бод и при него по-лесно закрепвам конеца.

  7. #82

    Подразбиране

    Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.

  8. #83

    Подразбиране как се работи с гергиф

    Аз и дъщерями от години работим с гергиф. Гоблените се работят много лесно защото панамата е изпъната, дупките се открояват много лесно,гоблена не се мачка в ръцете,бода става много равномерен и изпънат. След като се свърши гоблена и трябва са се изпира и глади не стои на една страна , панамата е равномерна от всички крайща или ако има изкривяване то е много малко. ние сме доволни от гергифите. Имаме магазин за гоблени и да ви кажа много се купуват.

  9. #84

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.
    Благодаря, Венета. Много ми помогна. Ще пробвам.

  10. #85

    Подразбиране

    За гергефа ми е ясно, защото и аз го ползвам в последно време. Говорех за рамките, коитао са на статив. Те са големи и нямам представа дали имат опция за въртене на 360 градуса.

  11. #86

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    За гергефа ми е ясно, защото и аз го ползвам в последно време. Говорех за рамките, коитао са на статив. Те са големи и нямам представа дали имат опция за въртене на 360 градуса.
    Аз имам това : http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html
    и то се върти наобратно и спокойно се работи и отзад. Не вярвам и големите стативи да нямат такава опция. При описанието им дават, че се въртят.

  12. #87

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Не знам дали ще успея да обясня така че да ме разберете. Аз застъпвам конеца като започвам - и края на предишния и началото на новия заедно. Т. е. шия така че да останат отдолу под конеца с който шия. Дано сте разбрали какво искам да кажа. Понякога дори обръщам гергефа и шия от опаковата страна, за да виждам че другия конец се застъпва.
    Благодаря много. Не се бях сетила да шия отзад. А все се опитвах да подпъхна конеца под вече ушитото. Ще опитам по твоя начин.

  13. #88

    Подразбиране

    Имам предложение да се направи една анкета към тази тема. Да видим и процентно как се използват различните видове рамки и гергефи. Тъй като има линкове/мисля, че в друга тема беше/ за дървените стативи, как сами да си направим такива, ако има вече направени по тях мисля,че ще е полезно да се добавят снимки и на готовите стативи и рамки.
    Аз лично се интересувам от тези двата:
    Първата рамка вече може ли да се намери в България? За момента нямам възможност да я поръчам от ибей
    А иначе от пролетта използвам дървен гергеф, когато шия кръстат бод и е страхотно удобство.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Marieta_ : 16.10.2009 в 09:23.

  14. #89

    Подразбиране

    Мариета, първата май не може да се намери в България, не е много популярна мисля. Но пък е страшно удобна. Поне за мен.

    Аз си поръчах от сайта на Sew & So, взех си два размера - по-голяма и по-малка, квадратни са - 36х36 см и 28х28 см. Хубавото е, че можеш да вземеш 2 парчета от малката и 2 от голямата и да си направиш 3-ти размер - 28х36 см.

    Цената на двете заедно беше към 55 лв. с доставката и дойдоха за 5 дни.

    Трябва да имаш Виза дебитна карта, моята е на банка ДСК и със сигурност става. Ако стигнеш до закупуване и не ти е ясно как става онлайн, мога да помогна със съвети.

    Аз първоначално исках от втория вид, на който си дала снимка, но много се изгърбвам и затова се спрях на първия, за да шия полегнала.

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    За съжаление дебитната карта, която имам няма да ми свърши работа, но ще чета в сайта за по-големи подробности..
    Становете, като този на втората снимка са много използвани от рускините, изглеждат много примамливо, но още имам известни неясноти относно закрепването на панамата върху рамката, дали ще е удачно, предвид малкото място в къщи и точно това изгърбване, което споменаваш...Иначе съм мераклийка да пробвам на такъв/ даже мисля да е направен, не поръчан от интернет/, но все още си изяснявам, как ще бъде най-удачно, за да е удобен.
    А първия вариант е много симпатичен и изглежда лек.
    Сайтът вече ми е познат и наистина има голямо разнообразие не само от аксесоари, но и от готови комплектовки Но за съжаление за сега, няма да мога да поръчам каквото и да е от него. Бори, благодаря ти за подробния отговор.

Страница 6 от 24 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •