Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 360
  1. #16

    Подразбиране

    Galia69, непременно да се похвалиш как се шие с новото приспособление като стане готово .

    Svetta, аз съм се навила вече да си купувам т.нар. стан, само чакам повод да започна нещо голямо . Обаче не мога да разбера как става това шиене с двете ръце?

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Аз имам дървена голяма рамка за бродерия,която стои на земята.Мойте плюси и минуси:
    предимство: сидиш с исправен гръб
    побързо се шие ако работиш със двете ръце
    плат опънат добре и това улеснява работа
    можеш да сменяш позиции на нивото и градуса на самата
    рамка според това,къде сядаш
    няма следи на панама от рамка,защото се крепи на кръгли
    рамки,на които се навива панама
    минуси: трудно става закрепяне и рязане на конец от опъкова страна

    Мойто мнение - купувайте и не се мъслите.Аз доволна от своя стан!
    А не се ли повдига нагоре рамката на моята стойка може да се повдига на горе и може спокойно да се започва и завършва конеца .

  3. #18

    Подразбиране

    Относно шиенето със двете ръце: дясната изпраща игла надолу чрез панамата,лявата я посреща и праща обратно на лицевата страна на бродерия.
    Относно отрязване на конец: моята рамка се крепи и стабилизира със помощни "болтове",които държат рамката стабилна и не "мърдаща" при бродерия,затова за мен е малко трудно става обръщане на рамката за отрязване на конец,защото трябва винаги да ослабвам болчета,да обърна рамката.
    Но въпреки на това,аз съм доволна,все пак това е подарък,а на подарен кон....е,сами знаете!

  4. #19

    Подразбиране

    Искам да разбера,ползва ли някой от вас органайзер за конци при работа?Какво е вашето мнение?Искам да имам такъв,но въпроса ми е - дали е удобно в процес на работа?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Искам да разбера,ползва ли някой от вас органайзер за конци при работа?Какво е вашето мнение?Искам да имам такъв,но въпроса ми е - дали е удобно в процес на работа?

    Наскоро видях някъде из нета такъв органайзер и много ми хареса,но незная от къде бих могла да си намеря. Предполагам,че ще е много удобен,особено ,когато често се налага да се сменя конеца. Планирам да си направя нещо подобно,ако не успея да си намеря готово.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #21

    Подразбиране

    Моето мнение-на обикновени дървени и пластмасов съм пробвала различни големини гоблени и все ме беше неудобно.Не съм свикнала с гергеф. Правоъгълен на статив съм виждала у позната-донесоха й го от Германия. Шиеше на него и беше много доволна. Скоро ми подариха италиански кръгъл на статив. Много си го харесвам, но и той стои като сувенир без да го ползвам. Който може със гергеф-нека си купи от тези на стативи-казват,че са страшно удобни

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Относно шиенето със двете ръце: дясната изпраща игла надолу чрез панамата,лявата я посреща и праща обратно на лицевата страна на бродерия.
    Svetta, благодаря за обяснението Изглежда логично. Аз като се опитвах на моята пластмасова рамка без статив, закрепена между коленете, нещо не успях. Но сигурно ако имам истински "стан", ще е различно.

  8. #23

    Подразбиране

    Разбира се,става дума за голяма рамка,която стои на пода,аз такава имам.Успех!

  9. #24

    Подразбиране

    Аз въпреки че шия все още само са дясната ръка пак ми е по удобно отколкото да шия като държа гергефа .Опитвам се да шия и с лявата но не мога Сядам си на шезлонга ръцете ми са стабилно облегнати и започва голямото удоволствие от шиенето на гоблен

  10. #25

    Подразбиране

    Аз от около година имам дървен кръгъл гергеф и съм много доволна, не мога да си представя отново до шия без подобно приспособление. Удобно е и е практично, но все пак кой както си свикне

  11. #26

    Подразбиране

    Кажете все пак откъде се купуват тези т.нар. "станове"?Колкото и да са скъпи нека поне да помечтаяда имам и аз........

  12. #27

    Exclamation Пластмесов обръч за бродиране?

    Здравейте!
    Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от shabazz Виж мнение
    Здравейте!
    Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!

    За София и Варна - незнам, но в Пловдив има, видях ги в магазина. Поръчай си го по електронен път.

    http://www.milenastyle.com/Milena%20Style%20Gobleni.htm

  14. #29

    Подразбиране

    Аз отдавна шия с гергеф, някак ми дава усещане за стабилност. В руските сайтове съм виждала дървени рамки, които могат да се поставят върху дивана. Сигурно е по-удобно, защото по-малко ще се изморяват ръцете. Но мисля, че цена 100-150лв е прекалено висока за 2-3 дъски.

  15. #30
    Активност Аватара на hige
    Габрово/София/Атина
     
    5 Мнения
     

    Подразбиране

    Реклама:
    С оглед да се натрупа малко статистика по въпроса ми се прииска и аз да си кажа...
    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Пластмасова рамка за бродиране
    ...
    Недостатъци (според мен):
    - оставя следи на плата, въпреки твърденията на опаковката (няма да го ползвам за черна панама, но за лен в натурален цвят - май да)
    - много трудно се сваля
    - по-тежък е, а и по-голям от кръглите, мисля като цяло ще е по-неудобен за маневриране, но може би се свиква
    Наскоро си купих такъв и съм доволна. За кратко съм го ползвала, но ми харесва повече от кръглите дървени гергефи. Следите, които ми оставя по плата не са толкова изявени, а и плата не се деформира така неприятно на кръгчета - това мен винаги ме е дразнело при кръглите
    Не бих казала, че се сваля трудно, но пък наистина като че ли е една идея по-тежък и по-обемист. Това обаче на мен ми харесва - по-удобно ми ляга някак в ръката. То всичко си е много субективно

Страница 2 от 24 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •