Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 360
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Разбира се,става дума за голяма рамка,която стои на пода,аз такава имам.Успех!
    в темата отдавна никой не е писал, но сега се зачетох и да питам:

    svetta, твоя "стан" откъде си го купила, дай малко повече информация откъде може да се закупи подобна стойка или стан?
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  2. #32

    Подразбиране

    Мойта рамка я получих за подарък.
    Продават ги много и различни в Русия.Има интернет-магазини,но не зная,пращат ли ги в чужбина?

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от shabazz Виж мнение
    Здравейте!
    Търся си пластмесов обръч за бродиране, но за съжаление открих на няколко места само дървени гергефи. Пластмасов никъде немога да открия Някой да знае случайно откъде мога да си купя пластмасов в София или Варна? Благодаря предварително!
    Аз имам,който не ми трябва,мога да го разменя за нещо друго,пиши ми в лични по този въпрос

  4. #34

  5. #35

    Подразбиране

    svetta, благодаря за информацията и за линковете, ще ги разгледам подробно и с удоволствие!
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  6. #36

    Подразбиране

    А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних. А дървените били по-щадящи.

  7. #37

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    А има ли някой опит с пластмасов гергеф / или обръч /. Когато питах ми казаха, че пластмасовите оставят по-големи следи по плата и могат да раздърпат по-нежните панами като тези на Ланарте, защото имат улей в който двете половини на гергефа щракват. Ама и аз го обясних. А дървените били по-щадящи.
    Аз от събота имам кръгъл, пластмасов гергеф вчера направих към 30-40 бода. На първо четене е супер - конеца като че ли не се пресуква толкова
    Вчрно че на обратната страна по-неловко се подпъхва конеца.
    Приемам съвети как се придържа с лявата ръка (шия с дясната) че има диаметър към 22 см .....
    и още: къде е по-удобно да се шие? точно в средата ли и да се мести обръча, че да се пада шиенето там? или друго яче
    Какъв размер е добре да се ползва според големината на гоблена?


    Иначе има улей на външния обръч и жлеб на вътрешната. Ще остави следи със сигурност, но вероятно след изпиране ще се махнат


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  8. #38

    Подразбиране

    Аз искам да питам колко струва такъв гергеф и откъде мога да си купя, в нашия град няма.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #39

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Val4e Виж мнение
    Аз искам да питам колко струва такъв гергеф и откъде мога да си купя, в нашия град няма.
    Ако мога да добавя моя въпрос към твоя, Val4e
    Как се ползва подобен фрейм при различни размери на гоблените? ако може някой който е ползвал да даде примери в сантиметри.



    Аз ползвам моя, пластмасовия с улей и жлеб и съм доволна.
    за недостатъци:
    - става бавно (може би не съм свикнала)
    - остава следа по плата, но след изпиране ще се махне
    за предимства:
    - конеца е по-опънат и не се усукват нишките му
    - не наранява плата или вече ушитите места


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    А дървените били по-щадящи.
    С времето започват да пускат цвят по панамата ... в началото мислех, че е никотин, но след като и непушачи се оплакоха ... Имам 2 гоблена, които не се изпраха!

    rodich, на всичките ти въпроси бих отговорила така - въпрос на навик Аз лично имам поне 8 гергефа - всякаква големина - и си избирам с кой да шия според големината на схемата. Обичам панамата да е силно изпъната и понакога я гладя и в процеса на шиене, затова мразя да сменям гергефа и мястото му - сложа ли го веднъж, старая се да го махна чак на готов гоблен ... Когато ползвам голям, шия с облегнат на гърдите гергеш и с лявата ръка "прегръщам" отсрещната му страна
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  11. #41

    Подразбиране

    Само да се похваля и отивам да боцкам. В четвъртък си поръчах ето това :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html и днес го получих. Направих няколко бода и наистина е удобно за рабоа. Сега удоволствието от шиенето ми ще е двойно . Заслужава си.

  12. #42

    Подразбиране

    Да ти е честита придобивката!Пожелавам ти много красиви гоблени с него да ушиеш.На мен ми подариха същия,но не мога да свикна!

  13. #43

    Подразбиране въпрос

    Харесах си един тип рамки,но не съм сигурна дали ще мога да шия с тях.Ако някои е шил -нека сподели? http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...%3DI%26otn%3D2
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от niata Виж мнение
    Само да се похваля и отивам да боцкам. В четвъртък си поръчах ето това :http://www.sewandso.co.uk/ran998-0.html и днес го получих. Направих няколко бода и наистина е удобно за рабоа. Сега удоволствието от шиенето ми ще е двойно . Заслужава си.
    Да ти е честит, а може ли да те попитам колко струва?

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    С доставката излезна около 36 лева

Страница 3 от 24 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •