Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Подразбиране Как се прави френски възел - клипче

    Понеже на срещата донесох гоблена, който шия и там имаше френски възли много хора се заинтересуваха как стават. На това клипче е показано, аз лично когато се учих го гледах бая пъти, но все пак ми помогна, надявам се ще помогне и на вас
    http://lilituuu.multiply.com/video/item/1

  2. #2

    Подразбиране

    много готино клип4е, аз досега винаги съм завивала конеца около иглата един път а сега разбрах че се прави два пъти
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  3. #3

    Подразбиране

    Може да ви се струва неграмотно, но за какво ви е този вид възел? Да не би за завършек на даден цвят, ако е така - аз промушвам конеца в други ушити съседни бодове Моля , обяснете
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  4. #4

    Подразбиране

    Мне, този възел се прави между бодовете - конеца влиза в дупката, от която е излезнал... Примерно в моя гоблен служи вместо бодове с цветенца и придава един релеф и съответно един вид "живинка" на гоблена

  5. #5

    Подразбиране

    аз го имам като око на чайка

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sweety Виж мнение
    Мне, този възел се прави между бодовете - конеца влиза в дупката, от която е излезнал... Примерно в моя гоблен служи вместо бодове с цветенца и придава един релеф и съответно един вид "живинка" на гоблена
    Разбрах, благодаря, че ми поясни.На схемата , по която шиеш има ли го като знак, или сама решаваш къде да го сложиш
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  7. #7

    Подразбиране

    Има го естествено, даже според цвета е различен, най-често са точки или звездички според цвета и броя нишки, с които трябва да се направи

  8. #8

    Подразбиране

    Лили, благодаря много за клипа. Чак сега го гледах и френския възел напълно ми се изясни

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimka Виж мнение
    Разбрах, благодаря, че ми поясни.На схемата , по която шиеш има ли го като знак, или сама решаваш къде да го сложиш
    Мимка, в много схеми в легнедата е дадено french knot (френски възел), има знак, даден е номера на конеца, всичко. Аз преди да знам форума, ших едни котета на Dimensions и зениците на очите трябваше да бъдат френски възли. Питах разни познати и никои не зхаеше какво е това и аз си ги направих както можах, сега разбрах че конеца се увива два пъти около иглата
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  10. #10

    Подразбиране

    Клипчето е много добро.Благодаря ти,научих нещо ново и полезно

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    viking , и аз благодаря за разясненията- не съм шила , а и не ми се е случвало на ушит гоблен да видя френски възел.Сега ще ми е ясно.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  13. #13

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря Sweety. За френски възел чух от форума а сега , благодарение на теб и аз ще го умея

  15. #15

    Подразбиране kote

    Реклама:
    Благодаря за клипчето!Досега не съм шила гоблен,където има такъв бод,но нищо не се знае.Позволих си да разгледам фотосите и си харесах едно черно коте.Ще ми изпратиш ли схемата,ако я имаш.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •