Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27
  1. #16

    Smile

    ето и нещо от мен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  2. #17

    Подразбиране

    Благодаря за полезните разяснения
    Доста често съм се чудила как точно се прави.Сега вече ми е ясно

  3. #18

    Подразбиране

    Благодаря и аз от няколко дена си мисля за една идея свързана с играта,но за съжеление не знаех как се правят възелчетата.Затова сега седнах с панамката и иглата и се получи.Още веднъж благодаря.

  4. #19

    Подразбиране

    Наложи ми се за едно гобленче и аз да опитам по клипчето да направя френски възел. Оказа се,че по-лесно нещо няма от това, дори ми е приятно. Ако можех да заменя контур с френски възел щях да го направя с удоволствие Благодаря ти , Свети.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #20

    Подразбиране

    малеее, а пък аз едни мъки с тоя възел първо докато разуча ка се прави..... е сега ми светна. Благодаря!!!!


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  6. #21

    Подразбиране

    Безкрайно лесно е!Скоро ших един гоблен в който френския възел беше широко използван,но на самата схема много неграмотно беше обяснен.Направо като грешен дявол се мъчих да го докарам.Голяма мъка беше!И сега като видях колко просто се прави,направо онемаях.Благодарско!
    Красотата ще спаси света!

  7. #22

    Подразбиране

    Искам и аз да споделя моя скромен опит. В никакъв случай не вкарвайте иглата в същата дупка, защото ако опънете малко панамата френският възел ще се превърне в обикновен. На повечето места препоръчват иглата да се вкара между двете съседни дупки (тази от която излиза конеца и тази отляво), но една моя позната от Франция ме посъветва да вкарвам иглата по диагонал нагоре и наляво в средата на квадратчето и естествено да усуквам конеца около иглата два пъти.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    Страхотно клипче. Наскоро си харесах един гоблен с френски възел и нямах представа за какво става въпрос и се чудех как ще го шия това нещо. Сега нямам търпение да го започна.

  9. #24

    Подразбиране

    Благодарности и от мен за полезната информация.Аз като начинаеща съм шила само гоблен бод.Ще ми бъде интересно ако покажете и други бодове, които се използват при шиенето на гоблени.Чела съм, че има Вилеров бод, полукръст, контур, но не съм наясно как се правят и не съм виждала гоблени,където се използват няколко различни бода. Ще съм много благодарна, ако ни поограмотите начинаещите.

  10. #25

    Подразбиране

    На мен клипът не ми се отваря, а ме интересува, защото се "вкарах в един филм" с два гоблена. Помощ.

  11. #26

    Подразбиране

    Клипчето е широко препоръчано, но не се отваря. Моля за съдействие.

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето друго клипче:
    https://www.youtube.com/watch?v=W1Cq24d5-8s

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •