Страница 1 от 17 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 246
  1. #1

    Подразбиране карвинг-кулинарно изкуство

    Винаги се впечатлявам не само от вкусното ,но ми добре украсено и поднесено ястие.От скоро научих за карвинг-резба върху зеленчуци и плодове.Родината на това изкуство е Тайланд и има своите традиции.Искам да се запозная с него с любителска цел.Интересувам се има ли книга на българси с уроци по карвинг и откъде могат да се закупят ножове/инструменти/?Едва ли ше науча изработката на сложни фигури,но по- лесните са приложими в ежедневието.
    Прилагам някилко снимки взети от нета :
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Сложните икебани са трудни.но една такава лилия,мисля ,че е достатъчно на масата,а може да се изработи с обикновен нож
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Много красиво! Но си е направо грехота да се изяде !

  4. #4

    Подразбиране

    Соня, скоро излезе една готварска книга " Време за готвене", която върви с диск с карвинг. Не съм го виждала, но ми казаха , че е много хубав. Книгата с диска струва към 15 лв. Има ги в книжарници " Хеликон " и " Пингвините "/ аз я видях в "пингвините " /
    Успех! За инструментите не знам.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря itek
    Именно тази книга събуди интереса към това изкуство.Купих си я наскоро и съм пробвала рецепти от там,много сполучливи и вкусни и изпълними.
    Ето как изглеждат инструментите/картинката е от руски форум/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Ето една хризантема направена от китайско зеле.Използва се средната месеста част на зелката.Започва се от външните листа с длето и накрая се скъсяват с ножица вътрешните листа,а зелените се изрязват
    За сега мога да правя цветя от репички.Ето погледнете тук:http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=696
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Длета се намират по специализираните магазини за посуда за ресторанти и други заведения.

  9. #9

    Подразбиране инструментите....

    Цитат Първоначално написано от sonq Виж мнение
    Благодаря itek
    Именно тази книга събуди интереса към това изкуство.Купих си я наскоро и съм пробвала рецепти от там,много сполучливи и вкусни и изпълними.
    Ето как изглеждат инструментите
    Соня,инструментите с книгата ли вървят?И колко струва това удоволствие?Голямо предизвикателство е и за мен,В ,,Бон апети,, Звездев показа страхотен виртуоз и аз още тогава се впечатлих,но сега разбирам че не е невъзможно да се направи нвщо и от мен.

  10. #10

    Подразбиране

    violeta petrova, инструментите се закупуват отделно.Снимката е от нета.Разбрах,че има такъв комплект на Бьорнер.Предполага,че е доста скъп.А в книгата има 100 рецепти и диск с 4 урока по карвинк.По диема+ има кулинарно предаване на Влади Илиев-"Време за готвене",младо момче ,много голям естет.Всяко ястие го представя отлично аранжирано. Жалко,че не ме устройва часа на предаването.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alessina Виж мнение
    Длета се намират по специализираните магазини за посуда за ресторанти и други заведения.
    Blagodarq alessina
    Имам ли възможност ще тотърся в тези магазини.За сега пробвах с длета останали от ученическите години на дъщеря ми,които е ползвала по трудово обучение.
    zoja77,принцесата жабка със сигурност ще я направя

  12. #12

    Подразбиране вижте тези красоти

    ето от мен
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране мерси

    Соня,благодаря за отговора.Аз съм гледала веднъж това предаване и много го харесах,но и за мен времето не е много удобно,а иначе обичам кулинарията и с най-голямо удоволствие бих приела всякакви нови идеи.Доста неща ме впечатлиха като се разрових сега из нета,но за жалост това според мен е много голямо изкуство и не се удава на всеки.

  14. #14

    Подразбиране

    Соня, успех в новото начинание!

    Не се и съмнявам , че пак ще създаваш фантастични неща !

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    А някъде има ли качена цялата книга, тук са само части Всичките са много красиви, чак да те е грях да ги изядеш

Страница 1 от 17 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •