Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране Мекици със сирене

    Продукти:
    2 яйца
    1к.кисело мляко
    1ч.л.сода за хляб
    брашно
    сирене
    сол

    Разбива се яйцето с 2-3 щипки сол,прибавя се млякото,в което предварително е сложена содата,натрошава се сирене(на око),добавя се брашното,така,че да се получи меко тесто.Оставя се 3-4мин.да почине.Разточва се на кора дебела около 0,5см.Нарязва се на правоъгълници.Пържат се в загрято олио(не много,за да не изгорят).
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Изглеждат много добре. Ще ги опитам през почивните дни.Май нещо все с мая пека,а децата мрънкат за содени питки. Ей сега е момента.Благодаря за рецептата.

  3. #3

    Подразбиране

    Скарлет, днес закусахме с твоите мекици. Много са хубави и мекички, благодаря за рецептата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране Здравей

    Скарлет, в Пловдивския край на тези мекички им казваме"бухти" - докато децата бяха малки,често ги правех,защото стигаха за всички...сега като останахме само със съпруга ми, ги правя много рядко - наистина са великолепни!
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  5. #5

    Подразбиране

    Аз не можах да разбера киселото мляко кофичка ли е или? :?
    И не стават ли много мазни?
    Щото аз мазнички ястия хич не обичам...

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lubopitko
    Аз не можах да разбера киселото мляко кофичка ли е или? :?
    И не стават ли много мазни?
    Щото аз мазнички ястия хич не обичам...
    Извинявай,че ще ти отоговоря аз - да, една кофичка кисело мляко; мазни са дотолкова,колкото мазнина поемат при пърженето... Предпочитам ги с айрян!
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  7. #7

    Подразбиране

    аз знам рецептата от майка ми.И тя всъщност е от Пловдивско ,така ,че и аз ги наричам бухти.Обаче ги правя без яйца и сирене.Стават страшно вкусни и изобщо не са мазни.Може би тъй като не съдържат яйце,знам ли.
    И тъй като ми се отвори апетита,четейки тази тема, ги приготвих за обяд,то и без друго тези дни се чудя какво да ям
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря ти Пенка за бързия отговор!
    Сигурно съвсем скоро ще ги направя, защото от няколко дни така ме "сърбят ръцете" да правя разни неща за ядене, че... нещо панталончетата взеха да ми стягат...

  9. #9

  10. #10

    Подразбиране

    Пенка Неделчева,знаем една и съща рецепта,защото и аз съм от Пловдив.

  11. #11

    Подразбиране

    Ама и ние от Добрич я знаем тази рецепта само че се казва содени питки със сирене.

  12. #12

    Подразбиране

    Явно тази рецепта е доста разпространена из България.Като малка много обичах баба да ми ги прави през ваканцията.Само дето тук в Русенско им викаме соленки.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  13. #13

    Подразбиране

    Аз съм от Бургас и ние им викаме "Бухти". Баба ми ги правише страхотно, ех ... къде е сега ...
    Момичета страхотни сте!!! ви всички

  14. #14

    Подразбиране

    И аз ги знам тези бухти, но малко в по-друг вариант - в тестото не се слага сирене, а малко захар, аз слагам на око, но да кажем - 1 каф. чашка и след като се изпържат, докато са топли отгоре се поръсват обилно с пудра захар.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз пък да ви кажа майка ми как ме е научила да правя бухти - хем по-икономично (без яйца), хем пак вкусно. Вземам една кофичка кисело мляко, слагам 1 ч.л. сода, сол и слагам на око брашно, да стане лепкаво тесто. Не се точи, а се взема с ръка по малко от тестото, разтегля се, слага се сирене, завива се да остане сиренето вътре и се пържи. Лошото е, че доста лепне по ръцете, затова се мокрят. За по-лесно понякога разбърквам натрошеното сирене направо в тестото, после вземам с лъжица и пържа.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •