Показване на 1 до 15 от 66

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja Виж мнение
    А дали няма да стане с обикновено парцалче, на което да се капне малко омекотител? Всъщност за омекотител за пране ли става въпрос?
    Да, омекотител за пране. Цялата салфетка е била напоена с него. Ами може някой да опита да натопи парцалче в омекотител, да го остави да изсъхне и после да боде с иглата през него...

  2. #2

    Подразбиране

    Акао има ефект, може и чилетата да се потапят предварително във вода с омекотител.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  3. #3

    Подразбиране

    Ot edna sedmica wiq s konec koito obrabotvam po opisaniq po-gore nacin, salfetkata si q napravih sama i rezultata e, ce nikoga nqma da wiq bez takava salfetka polucava se idealno kacestvo na boda NEPREMENNO OPITAJTE!!!!

  4. #4

    Подразбиране

    много полезен и ценен съвет. благодаря.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Ot edna sedmica wiq s konec koito obrabotvam po opisaniq po-gore nacin, salfetkata si q napravih sama i rezultata e, ce nikoga nqma da wiq bez takava salfetka polucava se idealno kacestvo na boda NEPREMENNO OPITAJTE!!!!
    Mоля те кажи как си направи салфетката с омекотител .Аз си мислех да изпера една кърпичка от тези с които си почиствам лицето и да я потопя в омекотител след което да я оставя да се изсуши дали ще стане .

  6. #6

    Подразбиране

    Tocno takava salfetka dori neprana, q napoih s omekotitel neocveten i q ostavih daizsahne

  7. #7

    Подразбиране

    Моите купешките даже са със син омекотител и няма проблем.
    Радвам се, че не съм си въобразявала за ефекта .

  8. #8

    Подразбиране

    Ходих на магазина и забравих да си купя омекотител но утре ще я свърша тази работа че ми омръзна да ми се заплита конеца сега шия с конци Венус и ми е голям кошмар това заплитане на конеца

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Да, омекотител за пране. Цялата салфетка е била напоена с него. Ами може някой да опита да натопи парцалче в омекотител, да го остави да изсъхне и после да боде с иглата през него...
    Да мили дами пробвах снощи с мокри кърпички и омекотител,след като исъхнаха прекарах конеца през кърпичката. нямам думи колко лесно се шие-бода става един лъскав.ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ТАЗИ ИДЕЯ.

  10. #10

    Подразбиране

    Сега се сещам,че по китайските блузки,като ги взема от вътрешната страна на бродерията има една дебела,мазна хартия и трябва да се махне,защото дразни кожата.И през ум не ми е минавало,че китайците ползват този метод отдавна.Аз все се чудех,защо шият с хартия.Тъй като съм завършила дизайнер техника,в училище ни учиха,че не можеш да шиеш върху хартия,понеже разсипва иглата.А сега след толкова години,разбирам,че това е било прах в очите на хората.И аз ще пробвам!
    Благодаря за идеята!

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantaziq Виж мнение
    Сега се сещам,че по китайските блузки,като ги взема от вътрешната страна на бродерията има една дебела,мазна хартия и трябва да се махне,защото дразни кожата.И през ум не ми е минавало,че китайците ползват този метод отдавна.Аз все се чудех,защо шият с хартия.Тъй като съм завършила дизайнер техника,в училище ни учиха,че не можеш да шиеш върху хартия,понеже разсипва иглата.А сега след толкова години,разбирам,че това е било прах в очите на хората.И аз ще пробвам!
    Благодаря за идеята!
    Фантазия, това не е дебела и мазна хартия, а специален материал, наречен флизелин. Има го в много разновидности - подлепващ и неподлепващ, тънък и по-дебел, степан и рехав. Тъй като е неразтеглив се използва като твърда подложка при подобен вид бродерии, за да не се разтегли мястото на бродиране. Всъщност идеята е да са по-плътни местата на бодовете. Участъците, които нямат бродерия, могат да бъдат отстранени. Хартията действително изпъпява остри предмети - например ножици. Но хартия не може в никакъв случай да се ползва вместо флизелин, защото се къса непрекъснато и след това се набива в бодовете и няма почистване от нея.

  12. #12

    Подразбиране

    Точно по тия причини се озадачих и аз,нали така ни учеха в училище.А бродериите се фиксираха с парцалчета от долната страна на плата.То явно,че е някакъв по специален материал,но аз не съм го ползвала,нито срещала по магазините(не че съм търсила).А тази идея е направо СТРАХОТНА!Снощи натрих едно парцалче със сух сапун и го хлъзнах по самия конец,без иглата и нито веднъж не се заплете.Следващия път,като си купя омекотител ще пробвам и с него,за да не търкам всеки път сапун.

  13. #13

    Подразбиране

    този начин с омекотител може да се окаже много удачен при бродиране с ламета ще го пробвам
    точно зарди мъката с тези ламета не смея да почна другата икона която харесах на солария

  14. #14

    Подразбиране

    Момичета, направих опит с кърпичка за почистване на очила и омекотителЕфектът е невероятен. Но за всеки случай написах на момиче от Форума и тя да пробва, да не би аз да си въобразявамИ тя е усетила разликата, след третиране на коницаТака че, грабвайте парцалчетатаБлагодаря на всички, които споделиха този метод

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •