Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 45 от 66

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз направо го полях!
    А сега ще имам да чакам да изсъхне!
    Ако е ефективно, много, ама много ще ви черпя!
    Ще ми решите едно от многобройните ми проблемчета!

  2. #2

    Подразбиране

    Това третиране на конеца дали не променя цвета му?
    И дали при изпиране след това, няма да се случи случка на цветовете на готовия гоблен?
    Някой прал ли е готов гоблен, изработен с използване на този метод?

  3. #3

    Подразбиране

    Да е живо и здраво момичето ,което първо ни светна тук във форума за тази хитринка с омекотителя...аз отдавна го бях чела...но сега като прописахте тук в тази тема реших да го пробвам и се родих...направо..
    То преди беше едно безкрааайно размотаване на конеца...през 5 минути възелче....а сега НИЩО, НИЩО и конецът така леко си върви..
    Аз си изпрах една обикновена мокра кърпа...от тези бебешките ,после я топнах в омекотителя,които си ползваме вкъщи...оставих я да изсъхне...
    Като започна да бродирам и аз като Ния промушвам по 2-3 пъти за по-сигурно..става суууууупер.
    На седмото небе съм от щастие! И шиенето така върви по-бързо...като не размотаваш конци непрекъснато..


    Фантазия съжалявам за теб...че си алергична..ти от всички омекотители ли си така...може Ленор да имат съставка ,която те дразни...Има омекотители за бебета...Сензитив..може с тях да не ти става така...
    Още веднъж благодаря,че ми припомнихте за тази хитринка....

  4. #4

    Подразбиране

    Тази тема от няколко дена я следя и чета и вече зная...още довечера си правя такава салфетка с омекотител.
    Не зная в мен ли е проблема ,но за първи път шия с Ариадна и така до сега не са ми се заплитали конците,а обичам да шия с конец,който е дълъг колкото са ми разперени ръцете,че и повече ,ако шия фон
    Вярвам ,че този съвет ще ми е от полза и благодаря на човека ,който го е споделил

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    а обичам да шия с конец,който е дълъг колкото са ми разперени ръцете,че и повече ,ако шия фон
    Това е златно правило в бродерията.
    Ако конецът е осезателно по-дълъг се разсуква и се получават власинки, защото се претрива многократно през нишките на плата.

  6. #6

    Подразбиране

    Още се чудя как съм могла да пропусна тази прекрасна тема От две седмици шия един щампиран гоблен с 6 конеца и направо в чудо се видях то не беше оплитане не беше чудо Още сега ще си напоя една кърпичка щом при толкова от вас има ефект не може при мен да няма А относно това дали омекотителя би повлиял на конците...не мисля защото като си пера гоблените при плакнене винаги слагам омекотител...и аз не знам защо
    П.П. А другарчето което има алергия към омекотителя....Защо не опиташ през кърпичка натъркана със сапун...някъде го прочетох в коментарите

  7. #7

    Подразбиране

    за споделената хитринка! Съчетано и с двойното вдяване е просто перфектно! Много лесно и бързо се шие.

  8. #8

    Подразбиране

    Схрахотно е това с омекотителя.Благодаря
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  9. #9

    Подразбиране

    значи трябва да е суха кърпичката. аз чула недочула го направих с още мокра от омекотителя и не мога да кажа, че се получи като при вас. конеца ми стана един твърд, верно- не се заплиташе, но сякаш изтъня и не покриваше добре. сега ще пробвам със суха.
    мерси за темата.

  10. #10

    Подразбиране

    Леле, този номер ако става... а изглежда става, съдейки по коментарите ви! Благодаря, че споделихте този трик! На мен сигурно половината конец ми отива на възелчета... имам чувството вече, че и нервите ми се връзват T___T Непременно ще опитам с омекотител!

  11. #11

    Подразбиране

    Реших да пробвам и си направих такава кърпичка, даже вече е изсъхнала и след малко влиза в действие. Но се чудя в какво я съхранявате? В кутийка ли? Че тя доста силно мирише?

  12. #12

    Подразбиране

    Аз вчера пробвах-наистина работи!!!И си я държа в кутийката с конците,дори им придава леек аромат...

  13. #13

    Подразбиране

    днес прочетох тази темичка, която сега открих и още на обяд ще се снабдя с необходимите материали, за да си направя магичната кърпичка. да се надявам, че ще ми потръгне Лунната зима, която ме чака от около 15-тина години да я ушия. благодаря за идеята на дамата, вярвам, че ще се получи чудесно, но като опитам, ще съм твърдо убедена в това.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •