Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 66
  1. #46

    Подразбиране

    Да е живо и здраво момичето ,което първо ни светна тук във форума за тази хитринка с омекотителя...аз отдавна го бях чела...но сега като прописахте тук в тази тема реших да го пробвам и се родих...направо..
    То преди беше едно безкрааайно размотаване на конеца...през 5 минути възелче....а сега НИЩО, НИЩО и конецът така леко си върви..
    Аз си изпрах една обикновена мокра кърпа...от тези бебешките ,после я топнах в омекотителя,които си ползваме вкъщи...оставих я да изсъхне...
    Като започна да бродирам и аз като Ния промушвам по 2-3 пъти за по-сигурно..става суууууупер.
    На седмото небе съм от щастие! И шиенето така върви по-бързо...като не размотаваш конци непрекъснато..


    Фантазия съжалявам за теб...че си алергична..ти от всички омекотители ли си така...може Ленор да имат съставка ,която те дразни...Има омекотители за бебета...Сензитив..може с тях да не ти става така...
    Още веднъж благодаря,че ми припомнихте за тази хитринка....

  2. #47

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от makrat Виж мнение
    Това третиране на конеца дали не променя цвета му?
    И дали при изпиране след това, няма да се случи случка на цветовете на готовия гоблен?
    Някой прал ли е готов гоблен, изработен с използване на този метод?
    До сега нищо не ми се е променило. Цветовете ми се запазват . А пера гоблените си с много топла,да не кажа гореща вода.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  3. #48

    Подразбиране

    Голям майтап! При мен нищо не се измени
    Шия с анхор в момента и гергеф и не се усуква конеца, а и те са си плътни по принцип и добре покриват, но пробвах 2 пъти с прокарване 4-6 пъти през "омекотена" кърпичка и не зная дали неусукването е от това или от гергефа

    ..... но ще го имам наум занапред, все някога ще послужи


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #49

    Post

    ...радвам се, че попаднах на точната тема в момент когато не знаех как да си помогна...сега научих от вас още нещо полезно...да не говорим, че форумът е едно прекрасно училище...винаги има кой да ти помогне и да те научи...в момента бродирам гоблен с една нишка и опита ви с омекотителя, за който споделяте е много полезен за мен...опитах и се убедих, че наистина работи/както се казва в рекламата/...благодаря на девойката, която е споделила с нас това откритие... ...исках само да допълня, че като направих сравнение между ушитото с конец с омекотител и без такъв, разликата се вижда и с просто око...в полза на омекотителя разбира се...

  5. #50

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Голям майтап! При мен нищо не се измени
    Шия с анхор в момента и гергеф и не се усуква конеца, а и те са си плътни по принцип и добре покриват, но пробвах 2 пъти с прокарване 4-6 пъти през "омекотена" кърпичка и не зная дали неусукването е от това или от гергефа

    ..... но ще го имам наум занапред, все някога ще послужи



    ...и аз забелязах,че с гергеф повече ускува конеца....Не съм пробвала още "омекотената кърпичка " с гергефа, за да видя как ще ставя...
    Пробвах я само на големия гоблен ,който шия без гергеф-там резултата е смайващ...
    Трябва и при гергефите да проработи...поне по-малко да се усуква конецът ...така си мисля...

  6. #51

    Подразбиране

    Мили момичета, а аз не само прекарвам конеца с иглата през кърпичката, а я прегъна и леко притисна конеца и го прекарам между двата пласта на кърпатаДори забелязах, че ако имам косъмче от котето - не остава по конеца и не се налепват други. Така че, методът е чудесен и срещу тези така досадни власинки от домашните ни зверчета

  7. #52

    Подразбиране

    Чак сега намерих мъничко време да ушия един конец, за да пробвам!
    Резултатът е превъзходен!
    Въпреки, че шия само с ДМЦ и с тях нямам големи проблеми, резултатът е много добър!
    БЛАГОДАРЯ!

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
    Само не ми е ясно защо трябва да влажна кърпичка и защо после с омекотителя трябва да изсъхва, ама ще видим...
    аз пробвах с носни кърпички и ми се разкъсаха.а на мокрите материята е друга. не трябва да се разпада иначе конеца става целия бял,аз специално си направих на мен и на всичките ми приятелки от едно пакечи мокри или миеши -както им викат кърпички за ръце

  9. #54

    Подразбиране

    Аз вчера пробвах и резултата е Шия с гергеф в момента и се бях отчаяла от постоянните възелчета.Единия ми цвят конци е сигулно на около 30 години,останали конци от баба ми.Стана като нов.
    Който е измислил тази хитринка заслужава много

  10. #55

    Подразбиране

    Браво на този, който го е измислил това с кърпичките Опитах веднага, след като прочетох темата - резултата е поразителен!!! Само дето не се шие само - казах му за всеки случай , но не би

  11. #56

    Подразбиране

    Тази тема от няколко дена я следя и чета и вече зная...още довечера си правя такава салфетка с омекотител.
    Не зная в мен ли е проблема ,но за първи път шия с Ариадна и така до сега не са ми се заплитали конците,а обичам да шия с конец,който е дълъг колкото са ми разперени ръцете,че и повече ,ако шия фон
    Вярвам ,че този съвет ще ми е от полза и благодаря на човека ,който го е споделил

  12. #57

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от iv4omad Виж мнение
    а обичам да шия с конец,който е дълъг колкото са ми разперени ръцете,че и повече ,ако шия фон
    Това е златно правило в бродерията.
    Ако конецът е осезателно по-дълъг се разсуква и се получават власинки, защото се претрива многократно през нишките на плата.

  13. #58

    Подразбиране

    Благодаря за прекрасната идея Oriane!Златна си!
    Снощи пробвах и съм много доволна.Освен това забелязах,че краищата на конеца не се проскубват и не изтъняват както преди.Предполагам,че е свързано с намаленото триене на конеца,преминавайки през панамата.

  14. #59

    Подразбиране

    Още се чудя как съм могла да пропусна тази прекрасна тема От две седмици шия един щампиран гоблен с 6 конеца и направо в чудо се видях то не беше оплитане не беше чудо Още сега ще си напоя една кърпичка щом при толкова от вас има ефект не може при мен да няма А относно това дали омекотителя би повлиял на конците...не мисля защото като си пера гоблените при плакнене винаги слагам омекотител...и аз не знам защо
    П.П. А другарчето което има алергия към омекотителя....Защо не опиташ през кърпичка натъркана със сапун...някъде го прочетох в коментарите

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    за споделената хитринка! Съчетано и с двойното вдяване е просто перфектно! Много лесно и бързо се шие.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •