Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 66
  1. #1

    Подразбиране Хитринка с омекотител

    Вчера прочетох в един френски сайт, че за да не не усуква конецът при бродиране, е добре като се вдене иглата с конеца да се прекарат през салфетка с омекотител. Тук се продават готови такива, използват се за сушилня - не знам дали ги има в България, но може би да, щом почнаха да продават сушилни. На вид е като перяща салфетка, суха е, но по цвета и миризмата си личи, че е била напоена с омекотител.
    На мен ми стана любопитно и си купих такива салфетки. Пробвах - уших 5-6 конеца по 50 см и никой не ми се усука. Може и да е случайност, но по-скоро си мисля, че има полза от тази процедура.

  2. #2

    Подразбиране

    Стана ми много интересно и мисля да го пробвам някой път. Остава само да потърся къде продават такива салфетки.

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря за информацията Oriane само че аз не съм виждала да се продава такова нещо в БГ Ако някой открие нещо по магазините да казва. А какво представляват книжни ли са или от плат???
    това което не ни убива, ни прави по силни!!!
    antoni13@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Не са от плат. Някаква целулоза е сигурно, но не е като проста хартиена салфетка. Едно време на това му се викаше "перяща се салфетка". Мисля, че най-много приличат на горния слой на дамските превръзки - но не тези "копринените", които са пластмасови с дупчици, а най-простите "памучни". Според мен ако се напои такава материя с омекотител и се остави да изсъхне, ще върши същата работа като купешките салфетки. В пакета са 20 броя, а 1 стига за години напред - колко се изхабява при една дупка, я. Да взема да пратя по едно ароматно писъмце

  5. #5

    Подразбиране

    Това описание ми прилича по-скоро на мокрите тоалетни кърпички.

  6. #6

    Подразбиране

    А дали няма да стане с обикновено парцалче, на което да се капне малко омекотител? Всъщност за омекотител за пране ли става въпрос?

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Valja Виж мнение
    А дали няма да стане с обикновено парцалче, на което да се капне малко омекотител? Всъщност за омекотител за пране ли става въпрос?
    Да, омекотител за пране. Цялата салфетка е била напоена с него. Ами може някой да опита да натопи парцалче в омекотител, да го остави да изсъхне и после да боде с иглата през него...

  8. #8

    Подразбиране

    Акао има ефект, може и чилетата да се потапят предварително във вода с омекотител.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  9. #9

    Подразбиране

    Ot edna sedmica wiq s konec koito obrabotvam po opisaniq po-gore nacin, salfetkata si q napravih sama i rezultata e, ce nikoga nqma da wiq bez takava salfetka polucava se idealno kacestvo na boda NEPREMENNO OPITAJTE!!!!

  10. #10

    Подразбиране

    много полезен и ценен съвет. благодаря.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alunagalia Виж мнение
    Ot edna sedmica wiq s konec koito obrabotvam po opisaniq po-gore nacin, salfetkata si q napravih sama i rezultata e, ce nikoga nqma da wiq bez takava salfetka polucava se idealno kacestvo na boda NEPREMENNO OPITAJTE!!!!
    Mоля те кажи как си направи салфетката с омекотител .Аз си мислех да изпера една кърпичка от тези с които си почиствам лицето и да я потопя в омекотител след което да я оставя да се изсуши дали ще стане .

  12. #12

    Подразбиране

    Tocno takava salfetka dori neprana, q napoih s omekotitel neocveten i q ostavih daizsahne

  13. #13

    Подразбиране

    Моите купешките даже са със син омекотител и няма проблем.
    Радвам се, че не съм си въобразявала за ефекта .

  14. #14

    Подразбиране

    Ходих на магазина и забравих да си купя омекотител но утре ще я свърша тази работа че ми омръзна да ми се заплита конеца сега шия с конци Венус и ми е голям кошмар това заплитане на конеца

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз също ще опитам трика с напоената салфетка с омекотител!
    Красотата ще спаси света!

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •