Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 66
  1. #16

    Подразбиране

    Много интересно. Трябва да опитам и аз. Какво ли не се научава тук

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Да, омекотител за пране. Цялата салфетка е била напоена с него. Ами може някой да опита да натопи парцалче в омекотител, да го остави да изсъхне и после да боде с иглата през него...
    Да мили дами пробвах снощи с мокри кърпички и омекотител,след като исъхнаха прекарах конеца през кърпичката. нямам думи колко лесно се шие-бода става един лъскав.ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ ЗА ТАЗИ ИДЕЯ.

  3. #18

    Подразбиране

    Сега се сещам,че по китайските блузки,като ги взема от вътрешната страна на бродерията има една дебела,мазна хартия и трябва да се махне,защото дразни кожата.И през ум не ми е минавало,че китайците ползват този метод отдавна.Аз все се чудех,защо шият с хартия.Тъй като съм завършила дизайнер техника,в училище ни учиха,че не можеш да шиеш върху хартия,понеже разсипва иглата.А сега след толкова години,разбирам,че това е било прах в очите на хората.И аз ще пробвам!
    Благодаря за идеята!

  4. #19

    Подразбиране

    Пробвах като капнах омекотител върху домакинска хартия и съм мнноооооого доволна от резултата особено с тъмните конци. Благодаря за чудесната идея

  5. #20

    Подразбиране

    Аз отдавна правя така - с мокрите кърпички и омекотител.
    Особено се улеснява ,когато шия с ламе, стига да не забравя да прекарам иглата през кърпичката.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #21

    Подразбиране

    Заинтригува ме тази тема, може ли подробно да ми обясните какво и как се прави?

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
    Заинтригува ме тази тема, може ли подробно да ми обясните какво и как се прави?
    Използвам от влажните тоалетни кърпички /може и тези за бебета дето се ползват преди да им се сложи памперса или след като се махне стария / и го намокрям с омекотителя,дето го ползвам за прането,така че добре да поеме,след това изпъната оставям да изсъхне. Това е. След всяко вдяване на конеца преди да почна да шия прекарвам 2-3 пъти иглата с конеца през кърпичката. Но понякога от бързане пропускам и след като почна да шия веднага усещам разликата.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  8. #23

    Подразбиране

    А защо трябва да изсъхне кърпичката, не трябва ли да е леко влажна, за да може да се омекоти и конеца?

  9. #24

    Подразбиране

    Ах, че хитро! Довечера ще опитам непременно. Струва ми се, че това ще е много полезно при ползване на 3 нишки


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #25

    Подразбиране

    И аз непременно ще опитам.Благодаря за чудесната идея.

  11. #26

    Подразбиране

    Само не ми е ясно защо трябва да влажна кърпичка и защо после с омекотителя трябва да изсъхва, ама ще видим...

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
    Само не ми е ясно защо трябва да влажна кърпичка и защо после с омекотителя трябва да изсъхва, ама ще видим...
    Предполагам,за да стане мазна и суха,за да не мокри конеца ,а само да го омазни и когато конеца мине през нея да се плъзга без да се усуква или заплита.Сетих се ,че това може да се осъществи и със сапун,та после,като се ушие гоблена и се изпере, това не би го увредило,а за омекотителя се притеснявам малко тъй като нашите стоки не са едни от най- качественните ,но пак ще опитам.

  13. #28

    Подразбиране

    Пробвала съм да шия ламе като го прекарвам през влажен сапун, и наистина се шие много лесно, но бих пробвала вариянта с омекотителя за другите конци

  14. #29

    Подразбиране

    Хайде да пробваме довечера и утре да си споделим впечатленията.
    Ама довечера май ще празнуваме Ивановден

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    аз го пробвах и наистина действа и конеца става по лъскав като че ли и се подрежда

Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •