Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 66
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от GILDA Виж мнение
    аз го пробвах и наистина действа и конеца става по лъскав като че ли и се подрежда
    И как точно го направи

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари Виж мнение
    И как точно го направи
    Точно така както го обясни вчера НИА.И аз пробвах и наистина бодчетата стават по-равни.Благодаря,че споделихте с нас тази хитринка

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantaziq Виж мнение
    Сега се сещам,че по китайските блузки,като ги взема от вътрешната страна на бродерията има една дебела,мазна хартия и трябва да се махне,защото дразни кожата.И през ум не ми е минавало,че китайците ползват този метод отдавна.Аз все се чудех,защо шият с хартия.Тъй като съм завършила дизайнер техника,в училище ни учиха,че не можеш да шиеш върху хартия,понеже разсипва иглата.А сега след толкова години,разбирам,че това е било прах в очите на хората.И аз ще пробвам!
    Благодаря за идеята!
    Фантазия, това не е дебела и мазна хартия, а специален материал, наречен флизелин. Има го в много разновидности - подлепващ и неподлепващ, тънък и по-дебел, степан и рехав. Тъй като е неразтеглив се използва като твърда подложка при подобен вид бродерии, за да не се разтегли мястото на бродиране. Всъщност идеята е да са по-плътни местата на бодовете. Участъците, които нямат бродерия, могат да бъдат отстранени. Хартията действително изпъпява остри предмети - например ножици. Но хартия не може в никакъв случай да се ползва вместо флизелин, защото се къса непрекъснато и след това се набива в бодовете и няма почистване от нея.

  4. #34

    Подразбиране

    Точно по тия причини се озадачих и аз,нали така ни учеха в училище.А бродериите се фиксираха с парцалчета от долната страна на плата.То явно,че е някакъв по специален материал,но аз не съм го ползвала,нито срещала по магазините(не че съм търсила).А тази идея е направо СТРАХОТНА!Снощи натрих едно парцалче със сух сапун и го хлъзнах по самия конец,без иглата и нито веднъж не се заплете.Следващия път,като си купя омекотител ще пробвам и с него,за да не търкам всеки път сапун.

  5. #35

    Подразбиране

    този начин с омекотител може да се окаже много удачен при бродиране с ламета ще го пробвам
    точно зарди мъката с тези ламета не смея да почна другата икона която харесах на солария

  6. #36

    Подразбиране

    Момичета, направих опит с кърпичка за почистване на очила и омекотителЕфектът е невероятен. Но за всеки случай написах на момиче от Форума и тя да пробва, да не би аз да си въобразявамИ тя е усетила разликата, след третиране на коницаТака че, грабвайте парцалчетатаБлагодаря на всички, които споделиха този метод

  7. #37

    Подразбиране

    Пробвах с омекотител върху кърпичка - има ефект - конеца се хлъзга по гладко и не се получават досадни възелчета

  8. #38

    Подразбиране

    И аз изпробвах с мокра кърпичка напоена с омекотител .Прекрасно става ,не се усуква, не прави възелчета, просто идеално. Благодаря ви за прекрасната идея.

  9. #39

    Подразбиране

    прочетох всичко в темата, но не ми стана ясно на всеки бод ли трябва да минава презкърпичката или като вдена конеца в иглата, минавам с кърпичката и шия докато свърши конеца?
    на мен това усукване на конеца ми разваля удоволствието от цялото шиене, така че ще пробвам

  10. #40

    Подразбиране

    tazzzz минаваш конеца по цялата дължина преди да почнеш да шиеш. Не е нужно след всеки бод да го правиш

  11. #41

    Подразбиране

    Чак сега прочетах темата и веднага напоих мокра кърпичка с Ленор!
    И какво - да чакам да изсъхне и тогава няколко пъти да промуша иглата с конеца? Така ли?

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Чак сега прочетах темата и веднага напоих мокра кърпичка с Ленор!
    И какво - да чакам да изсъхне и тогава няколко пъти да промуша иглата с конеца? Така ли?
    Да, миличка,може и веднъж, но на мен ми се струва все малко и го правя 2-3 пъти. Това правя при всяко започване с нов конец.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  13. #43

    Подразбиране

    Аз направо го полях!
    А сега ще имам да чакам да изсъхне!
    Ако е ефективно, много, ама много ще ви черпя!
    Ще ми решите едно от многобройните ми проблемчета!

  14. #44

    Подразбиране

    Това третиране на конеца дали не променя цвета му?
    И дали при изпиране след това, няма да се случи случка на цветовете на готовия гоблен?
    Някой прал ли е готов гоблен, изработен с използване на този метод?

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Пробвах и с омевкотител.Изглежда,че се получава,но конците ми са български и постоянно се късат.Това не ми е проблем,аз вече съм им свикнала,проблема ми дойде от това,че явно съм алергична и се накъсах да кашлям,кихам и да се чешя от този омекотител.Взех си едно малко Ленорче-мостра,защото по принцип не ползвам .Но явно няма и да мога да се възползвам от това олеснение.За сега продължавам още да се чеша и да кихам,но вече си взех два Ериуса и се надявам да предотвратя по нататъшна алергия.Ама и аз като си знам каква съм ...нали за това не го ползвам за прането,защо ли реших,че вече няма да ми стане нищо?

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •