Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 30 от 30

Тема: бод 1:2

  1. #16

    Подразбиране

    В интерес на истината и в моя каталог са показани бодове като в каталога на бабати. Не го приемам лично, дори вече писах ,че от младите във форума научих доста неща. Преди години имах позната бабичка-синът й живее в Щутгард и от там й носеше само вилерови гоблени. Тя ши до 90 години,накрая шиеше с лупа и всичките й гоблени са ушити кръстат бод-той е признат при вилеровите гоблени. Поне в моя каталог е показан, и дори на схемите ми на Казанската и Червената икона също е даден. Не зная как би изглеждала икона с този бод,но явно може.Но те ми подариха няколко гоблена,уших им два малки и ги искаха точно 1:4-бяха кошничките с жълтите и червените рози,а после и една икона. Зная,че това са подробности.Но имам една статия-интервю с къща Вилер,където се коментира този бод и те казват,чсамо българките са останали да шият снего, а в другите страни вече ползват високия бод. ще потърся статията и ще кажа от къде е. Весели празници !

  2. #17

    Подразбиране

    Na moite shemi i na kataloga ,koito imam 11/1993 e pokazan samo e Gobelin stich 1:2 i Petit-Point -Stich 1:1.Li4no az smiatam 4e kombinaciata na dvata boda se polu4ava mnogo dobre ,ako se spaziat 4-kata i 3-kata konec
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  3. #18

    Подразбиране

    И аз съм на твоето мнение yonka ,пожелавам весели празници на всички.

  4. #19

    Подразбиране

    Аз съм шила "Свята нощ" с тази комбинация. Ефекта е поразителен, сякаш девата завива Исус с истинска пелена. Който не е пробвал да опита, наистина си заслужава.

  5. #20

    Подразбиране

    Шия "Запустялата воденица" 1:2 и става перфектно,обаче портрети не бих шила 1:2.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  6. #21

    Подразбиране

    Повтарям се, но преди съм сгрешила темата. Моля за извинение! Бях обещала да снимам показаните кръстчета на оригиналните вилерови схеми. Много са стари,но мисля,че се виждат. Схемите се намират в края на втория ми албум. Отново моля за извинение!

  7. #22

    Подразбиране отговор

    Аз шия от скоро , но си мисля , че всеки бод си има своята красота/ зависи от това какво се шие- образ, пейзаж/

  8. #23

    Подразбиране

    да ви кажа момичета понякога за фон е идеялен че става по бързичко, но и на мен не ми допада много


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  9. #24

    Подразбиране

    Здравейте! Аз съм новорегистрирана, но шия от малка гоблени.Сега имам време и за форуми,защото съм с бебе. Та когато той не ме оставя да шия мога да пиша за шиене. Вилеровия бод ми е познат много отдавна и с него имам ушити много гоблени. Всичко е въпрос но вкус. Имам комбинации от него и дребния и също става добре.Майка ми шие много странно с опаков на дребния 1:4 и също и се получават .За мен като че ли цветовете са по-важни за ефекта на даден гоблен.

  10. #25

    Подразбиране

    Цветовете са много важни разбира се, но с 1:4 става много прецизно и красиво.
    И от незапознати може да се оцени малко повече, заради изпипването на детйлите с по-наситнения бод.

    Но за всеки случай трябва да се прецени на какво искаш да се наблегне. ;

  11. #26

    Подразбиране бод 1:2

    Не съм шила 1/2 но ще опитам

  12. #27

    Подразбиране ---

    Здравей те,аз шия често с този бод и си го харесвам,но наистина има значение от вида гоблен.Лица,дребни фигури,не се получават добре.

  13. #28

    Подразбиране

    аз шия 1:1 и 1:4 - просто ми харесва, защото един и същ гоблен ушит 1:1 е много по-красив от 1:2 - става грубичък. Видяла съм и не харесвам .Може да отнема повече време, а то красотата иска жертви все пак...
    и на който както му харесва така да си шие
    Човек се ражда на земята, за да измине път не лек, с една професия - професията на ЧОВЕК
    http://sineokata.multiply.com http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340393
    sineokata@abv.bg

  14. #29

    Подразбиране

    С бод 1:2 шия, когато използвам прежди и по-едра панама (за възглавнички). Преждите са доста дебелички и този бод успешно замества 1:4. Доволна съм в тези случаи, но за гоблен, който бих сложила в рамка не бих ползвала този бод.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Добре стои при пейзажи на ситната гоблен панама.В последните каталози на Вилер голяма част от гоблените са изпълнени по този начин,дори и указанието за изпълнение е такова. Въпрос на предпочитание.При Ланарте пък , в малките варианти на Арабското момиче ,Венециянската маска, Мавританката е съчетано кръстче ,а деталът е гоблен бод 1:1 Виждане на дизайнерите им.Всеки бод стои стои добре при точно опеделени гоблени.Свобода на избор.Успех !

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •