Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 30

Тема: бод 1:2

  1. #1

    Подразбиране бод 1:2

    как се шие 1:2
    1:1 и 1:4 знам но този бод не съм шила

  2. #2

    Подразбиране

    Всеки един знак от схемата се шие с два "високи" бода.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    благодаря
    при този бод размера на гоблена не става ли както ако шиеш 1:4

  4. #4

    Подразбиране

    Да така е,само че вместо 4 правиш 2 бода издължени.
    Лично на мен не ми допада
    Спрете земята искам да сляза.
    valioa@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    ami ako triabva da se zashie samo edno kvadratche , kak se postupva
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  6. #6

    Подразбиране

    Ако не се лъжа, всички Вилерови гоблени се шият с бод 1:2. А лицата и телата - 1:1. Не съм виждала "на живо" такъв гоблен, но ми се струва, че ще изглежда малко по-грубо, отколкото с бод 1:4.

  7. #7

    Подразбиране

    С бод 1:2 се шият всички Вилерови гоблени,наистина.Това е оригиналния вилеров бод.Гоблена е по-релефен,т.е когато се сложи в рамка и се окачи личи,че е шито,докато с 1:4 е като снимка.Аз лично го предпочитам.Шила съм Дорита ,а в момента шия Исус чука на вратата с този бод.При първа възможност и наличие на техника ще ги покажа.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз също предпочитам 1:4 пред бод 1:2. Виждала съм гоблени ушити 1:2. Отдалеч не си личи бода , но от близо изглежда по-грубо. Дори и факта , че става по-бързо не ме изкушава да шия 1:2. Може би е подходящ повече за пейзажи

  9. #9

    Smile

    Аз не мога да кажа, дали ми харесва т.к съм шила само 1:1, 1:4 и на кръсчета

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #10

    Подразбиране 1/2

    Почти всичките ми гоблени са ушити с този бод.Лично на мен ми харесва.

  11. #11

    Подразбиране

    Отоколо 5-6 години шия само с този бод и много ми харесва как се получават гоблените,особено ако има комбинация между 1:1 и 1:2 лицата изпъкват много повече и стават по-нежни.Единствения недостатък е ,че отиват много повече конци почти двойно.Ето тази икона съм я шила така:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Дами, избора на бода е въпрос на вкус , аз например първите гоблени ги ших 1:2 и не ми харесва, някои даже вместо с 2 -ен шият с троен коец 1:2. Сега цвъкам 1:4 става по-хубаво според мен?

  13. #13

    Подразбиране

    moje bi ne mu e miastoto tuk da pitam, no poneje pak stava duma za bodove, kak se shie 3/4 cross stitch i 1/4 cross stitch.
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  14. #14

    Подразбиране

    И на мен не ми харесва 1:2,защото става много грубо. При 1:4 в комбинация 1:1 наистина стои като картина ,но така е много по- нежно. Преди години Вилер предлагаше гоблени и с този бод 1:4 . Просто някои са много млади и не са запознати с тези ,,старини , И пак всичко е въпрос на вкус. Весели празници на всички любители на иглата!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Наистина всеки шие с какъвто бод му харесва и затова има толкова разнообразни и красиви творби на които да се наслаждаваме. Не мога да кажа ,че един ми харесва,а друг не във всеки един гоблен е вложен много труд и любов
    Относно Вилеровия бод макар и по-млада бих си позволила да поспоря малко.Разполагам с каталог от 1979 тогава баба ми имаше брат в Германия ,който изпращаше гоблени от Вилер и поради това ,че бяха предвиден да се шият с бод 1:2 с конеца от 4 ,от една комплектовка излизаха два гоблена 1:4 и баба ми си го делеше с някоя приятелка.
    Не искам да ме разбирате погрешно не искам да се заяждам с никого

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •