Показване на 1 до 8 от 8
  1. #1

    Подразбиране метализиран конец-въпрос

    За пръв път ще шия с такъв конец и искам да ви попитам:
    1.Конецът е на Анхор и е от 12 нишки-с колко нишки трябва да шия?
    2.Има ли съотношение-вид бод-вид панама-брой нишки,с които трябва да се шие?(дано съм се изразила ясно... ).Панамата,на която ще шия е българска неразграфена и е ситна(не знам какъв каунт е,сигурно 22);ще шия 1:4 с двойка конец.
    Моля ви ,споделете своя опит.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Вече имам богат опит с метализираните конци, затова си позволявам да си дам мнението по въпроса. За мен тези от марката Анхор са за предпочитане пред ДМС и може би най-добрите метализирани конци. На обикновена българска панама обаче трябва да шиеш не с два, а с три ката конец, защото са по-тънки от обикновените. Най-важното е конецът да е доста по-къс от обичайното, за да не ти се усуква. Аз лично предпочитам да шия с дължина не повече от 40 см.

  3. #3

    Подразбиране

    Още по-къс конец ще е по-добре и хубаво да го застопоряваш от задната страна, че е като жив- измъква се на момента. А за броя на нишките - направи проба, аз съм шила и с 4 и 5 нишки даже - както най-много ти хареса.

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета.Направих опит и като,че ли с 3 конец е най-добре.А за дължината- не съм знаела,че трябва да е по-къс и се чудех защо непрекъснато се усуква
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    На мен все още ми предстои да пробвам метализе (при това Kreinik), но имам една брошурка за DMC метализе, на която ми направи впечатление как се вдява конецът. Прилагам картинка.
    А за дължината - аз си мислех, че 50 см е нормалната дължина за обикновено мулине
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Наистина, така прегънат на две, конецът ще влиза по-лесно в ухото на иглата. Не се бях сетила! Благодаря за картинката! А за обикновените конци - аз шия с близо метър дълъг конец. Нали все пак трябва да се прегъне на две?!

  7. #7

    Подразбиране

    Момичета в момента шия Свети Георги на Солария надписа е с метализиран конец искам да ви питам накрая ли да го шия или мога и сега да си върви по ред Конеца не ми се измъква от иглата сега шия с игла на DMC и като я вдяна и конеца си стои стабилно но много се разнищва около ухото на иглата и много трудно се шие с него има ли някаква тънкост при шиенето с такъв конец .

  8. #8

    Подразбиране метализиран конец

    Реклама:
    Преди време уших една икона от Гамирия бродерия - "Почоевска икона", ако не бъркам, тогава за първи път ми се наложи да шия с метализиран конец.Изпаднах в ужас като видях колко се разнищва и преплита.Искаше ми се да захвърля гоблена. Една приятелка ме посъветва да пробвам с по-къси конци и тогава вече нямах проблем. Крайният резултат много ми хареса. Заслужаваше си тормоза.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •