Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 24
  1. #1

    Подразбиране Моля за рецепта

    Здравствуйте, девочки!
    Хотела попросить,может кто знает рецепт айрана!
    Были с мужем летом в Созополе, так понравился этот напиток!
    Если у кого есть, напишите пожалуйста!
    Извините, что не на болгарском языке- я его только учу!

  2. #2

    Подразбиране

    vanilla Първото и най-важно за айряна трябва да е доброто мляко!!! Взима се кофичка кисело мляко и разбива енергично, докато още не е отворено. Колкото по-дълго, толкова по-добре! После се изсипва в съд и се добавя вода в съотношение 1:1 или според вкуса.Добавя се малко сол.Разбира се охладен е най-добре и това е...
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  3. #3

    Подразбиране

    Nelia , Благодаря если правильно произношу

  4. #4

    Подразбиране

    Правильно!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  5. #5

    Подразбиране

    Този айрян на Данон е страхотен!Може да си го купувате готов.Ако не давай смело с рецептата на Нели!
    Красотата ще спаси света!

  6. #6

    Подразбиране

    Привет vanilla, добро пожаловать. Надеюсь все понятно для тебя, если что-то не понятно в форуме- обращайся, помогу с переводом. Где живешь - в Болгарии или нет ?

  7. #7

    Подразбиране

    naiema , именно такой мне и понравился, но только у нас в Украине такой не продается!!!Вот поэтому и спрашиваю рецепт!

    Djemma ,привет! Я к сожалению не очень хорошо понимаю язык.. многие слова конечно схожи,спасибо за предложение помощи, я обязательно обращусь!Я как я уже сказала живу на Украине, но приезжаю в Созополь отдыхать, мне очень нравится страна,кухня менталитет!Поэтому хочу узнать много нового о Болгарии

  8. #8

    Подразбиране

    Понятно. Ну тогда обращайся если надо. А где именно живешь ? У меня родычи живут в Донецке и в Мариуполе.

  9. #9

    Подразбиране

    Я живу в Днепропетровске

  10. #10

    Подразбиране

    Това е най-сладкият въпрос за рецепта-айран.страшно ме развесели.

    Смея се, но не се присмивам.Моля да не се обиди vanilla.
    katya ivanova

  11. #11

    Подразбиране

    Я не обижаюсь А что так развеселило ?

  12. #12

    Подразбиране

    Ваш вопрос развеселил мне, но вы из Украйна, и вам разрешено задавать такие вопросы.
    katya ivanova

  13. #13

    Подразбиране

    Vanilla, а в Украйне есть "кисело молоко"? Я думаю, что кроме в Болгарии и уже несколько места в мире, нет такое.

  14. #14

    Подразбиране

    В Русия има кефир, но съм пила само като малка и не мога да направя връзката дали е много различно от киселото мляко.
    Джемма, можем да научим Ванилла да си прави кисело мляко, а като си отива у дома, може да си пренесе мъничко кисело мляко за подкваса и да си прави. Имам познати, които така са си правили кисело мляко в Либия, докато са били на работа, като задача номер едно е била да не забравят да си оставят подкваса.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз знам за кефира също, но знам и че имат ЙОГУРТ (международната дума за кисело мляко), дали е баш като нашето, не знам.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •