Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 24 от 24

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    В Украине есть кисляк(по русски простокваша), это домашнее прокисшее молоко Это не совсем кефир.

  2. #2

    Подразбиране

    Ами кисело мляко си е йогурт, да. Или поне най-близкото до него. Кефирът има друга технология и друга закваска, но последният който пих в Киев- никак не се отличаваше от киселото ни мляко. Останах разочарована дори, толкова бях зажадняла за кефир,я той се оказа като киселото мляко.

    Простокваша все равно не то, что кислое молоко. И кефир по технологии не то, но по вкусу в Киеве оказался как раз очень даже похож на наше кислое молоко. А вот йогурт ближе, но тоже зависит какой и где его купишь. Иногда он не такой кислый по вкусу. Если снова приедешь в Болгарию, купи баночку кислово молока, а дальше научим как делать дома, главное закваску сохранить. Но и у нас не все подходят- некоторе с крахмалом, въобще закваски там мало, химичат все гады.

  3. #3

    Подразбиране

    И на мен напоследък не ми харесват киселите млека, за Данон въобще нямам думи (не става за закваска въобще, така че правете си извода), и повечето други също за мен имат доста неприятен вкус. Наскоро открих едно Аида - на някаква хасковска фирма - то ми хареса на вкус и ми изглежда натурално.

  4. #4

    Подразбиране

    Дано не прозвучи като реклама за производителя, но от всичките наши кисели млека най-много ми харесва Кутела! Повечето от киселите ни млека нямат нужда да се разреждат 1:1, за да станат на айрян.Нали наш е патента на бактерията,трябва и качеството на киселите ни млека да е на висота!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз използвам " Култура", много ми харесва, но все се чудя каква е технологията. Някой да има информация?

  6. #6

    Подразбиране

    Дори и да си вземе подкваса нищо няма да стане .Млечно-киселата бактерия живее само тук.
    katya ivanova

  7. #7

    Подразбиране

    Катя, вярно е, че млечнокиселата бактерия се развива най добре тук, но е възможно да се изнася - забележи - изпращаме в Япония за да правят кисело мляко по наш патент. Просто след около 3 месеца се изражда и не може да подквасва повече. Ще трябва да си вземе нова кофичка с мляко за подкваса.

  8. #8

    Подразбиране

    Една моя приятелка преди години е живяла доста време в Мозамбик и там е имало кисело мляко - същото, като нашето. А в съседните африкански страни - не.

  9. #9

    Подразбиране

    Търся рецептата за петифури ''дейзи'' ако някой я знае нека я сподели.Това са купешки сладки не се пекат имат какао,пудра захар,масло и още неща който не знам.Много ги харесваме.Благодаря.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •