Оптимисти
Нямам опит с фирми измамници за гоблени, но с други неща - да.
И аз мога да печеля по този начин...имам PC, имам скенер (вече ). Плащам някъде минимален наем...мах. 200 Евро (в Пловдив сигурно и по-малко), и печеля. Лошото е, че повечето хора, който ходят там, наистина имат нужда и се хващат на всичко. А не съзнават, че фирмата печели не от продадени гоблени, а от паричките, които се взимат за сканирането.
За да ви докажа думите си, ще ви разкажа една историйка.
Моя приятелка си търсеше квартира, завърши висшето си и напускаше студентското общежитие. Аз ходех с нея на огледи за кураж и подкрепа. Попаднахме на изключително добра оферта, обадихме се...и всичко тръгна по различен от досегашните начин. По телефона от уж брокерската фирма ни казаха къде е апартамента, да идем на оглед. Посрещна ти млада сънена жена, имаше и куче. В разговора с нея се получиха разминавания с информацията от фирмата, но кой да обръща внимание...зор за квартира. Харесахме апартамента, но се почна с увъртанията. Жената от фирмата каза: Елате да се видим, но не в офиса, че правим ремонт, а на Плиска ( Хотел в София). Видяхме се...Говорихме, каза, че наемодателя бил на почивка и не можели да се свържат, като се видят ще се обади да се разберем. И след това си поиска 5 лв за огледа. Дадохме ги, на ръка, без касова бележка или каквото и да е подобно След 2-3 дена ми дойде на ум...10 да минат днес така...са 50 лв чиста печалба. След 2 години, пак на Плиска видяхме и двете жени, седнали в едно кафене с мъж и жена да обясняват подобна история за уж липсващ в момента наемодател...и забележете пак нямаха офис на разположение...
Така се подлъгват хората...а други печелят от това...добре, че поне за първите остава надеждата, и тя е нещо в лош момент