Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 190
  1. #31

    Подразбиране

    И аз съм от Стара Загора. Преди около 2 години видях обява във вестник "Биснес-поща" за фирма, която изкупува гоблени, имаше стационарен телефон. Обадих се да попитам къде е офиса. Госпожата ми каза, че е в Дома на строителя, но не ми каза нито на кой етаж, нито кой е офиса. На запитването ми каза, че няма табела на вратата и за да отида, трябва да имаме предварителна уговорка. Не изкупували готови гоблени, а ти дават готова комплектовка, с намерението след като ушиеш гоблена, да го продадат СЪС СИГУРНОСТ , но както беше писал още някой преди време, като гаранция, че няма да се отметнеш и да си запазиш гоблена за себе си, трябваше да се заплати някаква много голяма сума , не си спомням точно, но беше 2-3 ПЪТИ по-висока от цената на същия гоблен в магазин за гоблени. Повече не им се обадих.
    За друга фирма в Стара Загора не съм срещала информация.

  2. #32

    Подразбиране

    Преди известно време една моя близка ми се оплака че преди две години взела гоблен за шиене срещу заплащане от някаква Софийска фирма,а когато дошло време да го вземат и казали да си прави гоблена каквото иска.Сумаета която и взели е 280лв. ,а гоблена се казва Възкресение/на Вилер/.Тя понеже все още не си е прекарала интернет помоли мене да пиша в форума да не се лъжат и други хора като нея защото все още пускали обяви че дават надомно шиене на гоблени
    ТЕЛ:029871468
    София
    ул.Мария Луиза №25 ет5
    Ася Кирова

  3. #33

    Подразбиране Здравейте

    Точно както описват Валя и Вени-3000 се случи и с мен;намерих обява във вестник за надомно шиене на гоблени,отидох на адреса и ми предложиха няколко модела-избрах си "Портрет с дъщерята".Тогава занесох и "Сиси" за продаване...Сключихме договор, като трябваше да заплатя за взетия гоблен 250 лв. като гаранция...макар че според мен трябваше те да ми заплатят аванс за работата си...След окол 3 седмици отидох отново до "офиса им"/бяха наели апартамент под наем/ и занесох ушитото през това време-около 1/3 от гоблена беше готов, защото така беше по договор - да го носиш да проверяват начина на изработка...Те малко се смутиха,защото не очакваха да го шия толкова бързо, а аз току-що се бях пенсионирала по болест и вложих всичкото си време да шия,да изкарам някой лев... Одобриха го и казаха да продължа...Точно след 2 дни вече бяха освободили апартамента... Гоблена си остана за мен на сравнително висока цена.От тогава съпругът ми не дава да продумам да шия надобно на друг.Договора го пазя като "обица" но покрай ремонта не мога да го отрия сега... Ще ви дам данните,като го намеря.Пазете се от такива фирми-фантоми!!!
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  4. #34

    Подразбиране

    Пенка фирмата от която ти си взела гоблена я няма вече но тая за която аз говоря я има и продължава да лъже най безочливо, дори сега да им се обадите ще ви предложат гоблени за шиене ,а даже и ти "продават твой ушит гоблен" ако им дадеш пет лева.Лошото е че в България няма правосъдие за такива мошенници и ни остава единствено да си ги говорим нещата помежду си,но пък дано повече хора да видят за да не се лъжат и те.Тая моя близка даже попаднала и на някакъв господин който пък се интересувал от доходите и защото иначе не можел да работи с нея,някой ден като я видя ще напиша и неговия номер . :twisted:

  5. #35

    Подразбиране

    Veni_3000 е права - тази фирма и в момента пуска обяви в интернет - този телефон съм го виждала в сайт за обяви.
    Съгласна съм че нищо друго не можем да направим освен да говорим за това.
    Но ми е страшно неприятно, че има хора които ни лъжат така.

  6. #36
    Активност
    с. Приселци обл. Варна
     
    10 Мнения
     

    Подразбиране

    Днес във в-к "Позвънете" попаднах на обява за изкупуване на гоблени. Даден е само GSM 0897558281 и никаква друга информация. Някой попадал ли е вече на този телефон

  7. #37

    Подразбиране

    Аз не съм се обаждала на този телефон и не мога да ти кажа нищо. Можеш да позвъниш и ако има записано съобщение да се обадиш на телефони, започващи с 088134.... да знаеш че работата не е чиста.

  8. #38

    Подразбиране

    Гост, забравил си цветето, кафето и целувката.....................Ако няма какво да ни кажеш и не ти е интересно просто не влизай във форума.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  9. #39

    Подразбиране

    Порадвайте се още малко на хубавото мнение. Вижте какви иконки предлага форума и след няколко дни ще го изтрием

    darri, благодарим Ви, че поехте нашите задължения за момент

  10. #40

    Подразбиране

    Трийте го още сега всички знаем къде са иконите и винаги можем да им се радваме

  11. #41

    Подразбиране

    Здравейте,
    Аз се хванах да шия гоблени към някаква фирма, която също ми изглежда доста съмнителна. Живея в провинцията, фирмата била софийска. Бяха сложили обява на улицата и оттам научих за тях. Досега уших един гоблен, взеха го, сканираха го в София (уж, аз не съм видяла, ама поне пари за сканиране не искат) и ми го върнаха. Сега чакам да ми платят, вече 2 месеца, а все отлагат.
    Иначе се срещам само с една тяхна представителка, която редовно ходи до София, носи гоблени за сканиране и носи обратно пари на тези, които бродират (поне според думите й). Не е ли странно, че не знам нито името на фирмата, нито даже къде живее тази представителка, а се срещаме само по градинки? :?
    Интересно ми е, някой от вас знае ли за тази фирма, каква е, що е? Според тази жена имало представители в цяла България, отвсякъде се носели гоблени в София. После тези гоблени се купували за разни хотели и т.н. Карат ме да шия само гоблени на фирма "Милена Стил", което също ми се вижда съмнително. :? Знаете ли нещо?
    П.П. Досега пари не са ми взели, освен това, че сама си купих гоблена. Затова реших, че не лъжат, ама... знам ли?

  12. #42

    Подразбиране

    Зрравей, Маринера! Първо добре дошла във форума
    Каква беше цената, на която купи гоблена от тази фирма?
    Предполагам, че е доста по-висока, отколкото ако се купи от магазин за гоблени. Според мен тези "фирми" просто пробутват гоблени на двойна цена! Не искам да те разочаровам, но си мисля, че след известно време, като "зарибят" достатъчно хора от твоя град, повече няма да видиш въпросната госпожа - ще си потърси друго градче и т.н.

  13. #43

    Подразбиране

    Според моето скромно мнение фирма , която си урежда деловите контакти по градинките само по себе си говори .Няма офис - няма фирма.И второ като поразмислих над думите ти мисля, че е странно това, че трябва да се шият само гоблени на "Милена стил". Да не би това да е свързано с оборота на фирмата или на определен магазин :? иначе от къде биха печелили, тъй като ти самата казваш, че пари не са ти взели освен да си купиш гоблена.
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  14. #44

    Подразбиране

    Това е вече позната схема на зарибяване ,явно не могат да измислят нищо ново .На времето и аз си купих гоблен по този начин,толкова много хора излъгаха с този вариант ако те карат да шиеш нещо друго не се хващай на тая въдица докато не ти платят първия гоблен. Колкото да ни е мъчно мошенници ще има винаги,а искат ли да си платите това което ще шиете бягайте защото това е явно нашенски патент/казват че вземат парите за да не избягаме с гоблена/.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Valja
    Първо добре дошла във форума
    Благодаря.

    Цитат Първоначално написано от Valja
    Каква беше цената, на която купи гоблена от тази фирма?
    Предполагам, че е доста по-висока, отколкото ако се купи от магазин за гоблени.
    Не, може би не съм се изразила правилно, купих го от магазин на нормална цена.
    Но и аз взех да мисля, че просто е свързано с оборота на фирмата. :? Ако е така, много жалко. Ще почакам още някоя и друга седмица, защото уж все ще ми се обаждат, и все нищо. Все под някакъв предлог отлагат. Дано пък не лъжат. Ако да - повече няма да се занимавам.

Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •