Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 81

Тема: ТОРТИ 3

  1. #16

    Подразбиране

    Записвала съм всички подробности, защото знам, че няма трудни неща - има неясни и неизпробвани. Имах своите притеснения по отношение на новите неща като муса с глазурата, добавката на желатин в крема, дали захарното тесто няма да промени вида си като бъде сложено върху тортата и тем подобни. За всичко трябваше да се помисли. Много ми беше притеснено как да нося тортата до ресторанта, защото е много по-лесно да я направиш у дома и само да я извадиш от хладилника. В крайна сметка всички притеснения са били излишни, защото желатинът си свърши работата, а съвсем не се отрази на вкуса. Е, все пак изпробвах преди основната торта, за да установя необходимото количество желатин. За човек, който прави често торти, няма нищо сложно. Аз правя торти само за празнични случаи (иначе нямам стимул).

  2. #17

    Подразбиране торта

    Момичета, необходима ми е солена торта да направя. Моля ако може да ми дадете рецепта. Благодаря Ви!
    zhivka.visheva@abv.bg
    ICQ: 308-124-916

  3. #18

    Подразбиране

    Моята солена торта


    4 яйца
    1/2ч.лъж.сол
    1ч.чаша кисело мляко
    6 с. лъжици олио
    1 бакпулвер
    150г натрошено сирене
    2ч.чаши непълни с брашно

    Разбиваш яицата,прибавяш постепенно солта,млякото,олиото,натрошеното сирене и бакпулвера омесен с брашното.Изсипваш в намаслена и набрашнена тавичка така,че слоят да е с дебелина 3-4 см за да може да бухне и да не стане тънък блата.Като истине го разрязваш на две и по средата мажеш със следната смес:

    1 пак.крема сирене, извара,или обикновено сирене
    настърган кашкавал-150г.
    8 с. лъжици майонеза
    8 с. лъжици заквасена сметана
    подправки на вкус-червен пипер,магданоз,шарена сол

    Отгоре аз я мажа пак с тази смес и я украсявам с маслини,кисели краставички и настърган кашкавал,като шприцовам розички от сместа.
    Забравих да напиша,че някога слагам по средата и ситно нарязан колбас,или пушено месо.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  4. #19
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    ДЕЙЛИ,мисля че е доста интересен вариант,тази твоя солена торта!

  5. #20
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    А моята е следната : ВАРЕНИ КАРТОФИ,ЯЙЦА,КИСЕЛИ КРАСТАВИЧКИ,ЛУКАНКОПВ САЛАМ,СИРЕНЕ ИЛИ КАШКАВАЛ - ВСИЧКО ТОВА НАСТЪРГАНО И МАЙОНЕЗА.В ТОРТЕНАТА ЧИНИЯ НАЙ-ОТДОЛУ СЛАГАМ КАРТОФИ,САЛАМ,СИРЕНЕТО,КРАСТАВИЦИТЕ,МАЖА СЪС МАЙОНЕЗА И ОТНОВО ,ДОКАТО СВЪРШАТ ПРОДУКТИТЕ ,А ОТГОРЕ Я УКРАСЯВАМ С НАСТЪРГАНИТЕ ЯЙЦА,МАСЛИНКИ И ДР.ДОБЪР АПЕТИТ! :kissyo u:

  6. #21

    Подразбиране благодарност

    Момичета, благодаря Ви за рецептите. Ще ги опитам и двете.
    Успешен, лек и приятен ден.
    Живка
    ICQ: 308-124-916

  7. #22

    Подразбиране

    Това е тортата която направих днес . Не съм много голяма майсторка и почти не съм правила торти досега. Видях я в един форум и много ми хареса. Първо беше лесна за направа, има малко продукти а и отзивите за нея бяха страхотни от тези които са я правили. Сложих я в хладилника и следобед ще я видя на вкус. Засега имам само снимки и децата се облизват покрай хладилника.


    Украсата не ми е много добра, ама не мога да измисля друго. А и децата сами си избраха шарените пръчици в магазина.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 1.jpg‎ (97.8 KB, 59 показвания)
    • Тип на файла: jpg 2.jpg‎ (107.9 KB, 44 показвания)

  8. #23

    Подразбиране

    Направо ти я слагам както съм я копирала от другия сайт:

    Шоколадова торта с рула!

    Необходили продукти:

    две рула шоколадови "7 дейс"
    голяма коф. заквасена сметана - 400гр.
    коф. течен шоколад - 300гр.
    1 пак. желатин (разтваря се в кафена чаша )
    5-6 бисквити
    1 банан (може и без него)

    1. Нарязвате рулата на кръгчета около 1, 5 см. дебели и ги нареждате на дъното на кръгла купа.Може да сложите фолио на дъното на купата за по-лесно обръщане.

    2. Разбивате сметаната с течния шоколад и разтворения желатин (внимавайте да не се пресече). Може да сложите повече или по-малко шоколад по ваш вкус. Изсипвате половината смес в купата и отгоре нарязвате един банан.

    3. Досипвате останалата смес.

    4. Бисквитите ги натопете леко в мляко или сироп, или сладък сок и ги нареждате върху крема. След обръщане на сладкиша те се явяват като дъно.

    5. Оставяте го за 2-3ч. поне в хладилника и го обръщате

  9. #24

    Подразбиране

    Заквасената сметана е нещо като цеденото кисело мляко, но по маслено. Не знам на Нестле в кутиите какво е. Течния шоколад е точно това/ нутела, Финети/. Моите деца си го мажат на филии. Желатина е безцветен и е пакетче от 10 гр. Бисквитите са по избор. Те се слагат за дъно като обърнеш формата. Ще се опитам да видя ще мога ли със снимки да ти покажа. Ако бисквитите са по-твърди малко ги напръскай с мляко или сок.

  10. #25

  11. #26

    Подразбиране

    Скарлет,прекрасно изглежда тортата ,поздравления!
    Ще споделиш ли рецептата,за любопитните ,като мен?

  12. #27

    Подразбиране

    Ето и моите опити за торти. Павила съм ги за рожденни дни на децата. Надявам се, че ще ви харесат. Снимките не са хубави, за което се извинявам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #28

    Подразбиране

    Илиана и русалката и принцеската са прекрасни!!!Явно е,че си имаш госпожици.Аз като съм с вде мъжки,така и не направих торта- кукла,а много ги харесвам...

    Яни,ето рецептата.
    Тъй като тортата е измислена от мен,ще и бъда кръстница...

    Торта Мерседес
    на името на жената,на която е кръстена и прословутата марка коли

    Блат
    4 яйца
    225гр масло
    225гр захар
    225гр брашно
    3с.л какао
    10гр(1пакет) Бакпулвер(за предпочитане на д-р Йоткер)

    Крем:
    300гр извара
    100гр масло
    100гр пудра захар
    3 препълнени супени лъжици разбита сметана

    Сироп:
    сироп за сиропиране не варих,напоих блатовете със сока от компот.

    Всичко се смесва,изсипва се в намаслена и покрита с пекарска хартия тортена форма и се пече при 170гр,за около 30 мин.
    Моята форма е 28см ,затова като изстина блата го разделих на две.Ако формата е по-малка,може блата да се раздели на три.
    Крема- с миксер се разбива първо изварата,добавя се маслото,захарта.С миксера до тук.Прибавят се три-четири "тлъсти" лъжици с разбита сметана и се разбърква с дървена лопатка.
    Всеки блат се сиропира,но по малко,защото не са никак сухи,имат си доста масло.Маже се с крем и отгоре се слага другия блат.
    Покритието е по-желание.


  14. #29

    Подразбиране

    Скарлет,страхотно съм впечатлена от творението ти.Аз правя много торти и то с успех,но и така не разбрах тайната не Мерцедеса .Ще ти бъда благодарна,ако ме осветлиш по тази оригинална декорация!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    violeta petrovaтайната се казва ВАФЛЕНА ПЛАТКА.
    платката е като кората на обикновените вафли(на вкус),на вид е точно като лист хартия.Като тази кола имам още една,т.е.двете са на един лист А4.Имам още една платка,тя също е с кола,но е по голяма,на целия лист А4.Един лист струва 3лв.Много лесно се използва,защото само се поставя върху покритието(каквото и да е то).Пише отгоре да се намаже със желе,но тъй като нямам,а в магазина най-малката разфасовка беше 1,5кг,човека в магазина ме посъветва,че може и без желе и наистина е така.Все още една част от тортата стои в хладилника,а платката не е мръднала.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •