Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 81

Тема: ТОРТИ 3

  1. #61

    Подразбиране

    Всъщност.. реших вместо да показвам торти, просто да споделя една рецепта. 3а много лесна, лека и вкусна торта.

    Торта с круши:

    3а блатовете - 4 яйца,
    150гр. захар,
    около 100гр. брашно,
    50гр. царевично нишесте


    3атопля се фурната 175°C. 3астила се дъното на формата с готварска хартия. Разделят се белтъци от жълтъци. Белтъците се разбиват на сняг. Към жълтъците се прибавя захарта - всичкото да стане на пяна. Брашното и нишестето се смесват и през ситото се добавят бавно с бъркане към пяната. Към получената смес се добавя белтъчения сняг. Пече се на около 175°C, средна скара, към 20-на минути. Вади се после, изстива добре и се реже на 3 блата.
    3а пълнежа на тортата са необходими -
    - компот от круши (около 800гр. - при форма с диаметър 22см. е достатъчен един, за по-голяма торта няколко парчета круши не стигат, трябва да се осигури още един компот)
    - желатин (едно пакетче, ако е на прах, към 10гр.)
    - около 150гр. шоколад (крушите пасват добре с почти всякакъв)
    - сладко по избор (ако има от круши - най-добре )
    - 250 гр. течна сметана + малко пудра захар
    Може да се добавят есенции (ром, ванилия или каранфил) - по избор.

    Във тортената форма се редят
    долен, първи блат, а върху него крушите. В компота обикновено те са наполовина, а тя е доста дебелка и допълнително се разрязва. Нареждат се крушите в около сантиметър дебел пласт и плътничко. Шоколадът се разтопява. 100-150гр. от компота се загрява и към него се прибавя предварително разтворения желатин. Смесват се и се бъркат на котлона до получаване на хомогенна смес, която се излива върху пласта круши. Следва втори блат, който съвсем леко се сиропира с компот, маже се със сладко и се разпределя разбитата с малко пудра захар сметана. Следва третия, последен блат. Оставя се поне половин ден в хладилник.

    После тортата може да се украси - за който както иска. Може да се залее с шоколад или да се покрие със сметана, или още когато тортата е стегната в ринга горният пласт се залива с около 150гр. компот + пакетче желатин.
    Разбира се крушите могат да бъдат заменени с друго - праскови, кайсии, ананас и пр. Това е.

  2. #62

    Подразбиране

    Кодрит Кадир
    Много вкусна карамелова торта от арабската кухня.

    Разтваряме 5с.л. захар по дъното на тавата, като се карамелизира разпределяме равномерно по дъното. След минутка тя застива като стъкло.

    За крем карамела:
    2 ч.ч сухо мляко( 200гр)
    200г захар
    3 яйца
    1-2 ч.л. ванилия
    650 мл вода
    Разбиваме всички компоненти с миксера за няколко секунди. Получава се консистенция като прясно мляко. Изливаме върху карамела, ще се чуе звук като чупене на стъкло.

    За кекса:
    1 яйце
    100г захар
    100 мл прясно мляко
    100 мл растително масло
    1 непълна ч.л. бакпулвер
    100-150г брашно
    2 ч. л какао

    Всичко се омесва като за кекс. Изливаме го на тънка струя в ЦЕНТЪРА на крем карамела. Не се притеснвяйте, във фурната кексовото тесто се надига и разпределя ВЪРХУ крем карамела. В това се състои тайната на тортата.
    А сега как се пече. Кипнете съд с вода. Сложете формата с карамела в друга малко по-голяма по размер тава. Сипете кипналата вода във външната тава, т.е да се получи водна баня. Печете на 180 С до готовност на кекса, но не по малко то 45-50мин.
    Като поизстине извадете от фурната и оставете добре да изстине заедно с водната баня. Най-добре да го сложите за няколко часа до една нощ в хладилника покрит с фолио. Като извадите от хладилника с нож освободете страните и обърнете в поднос.

    Форма е 21см с 8см височина. Използвана е основната рецепта, но са променени пропорциите за да стане повече карамел и по-малко кекс.
    Страшно вкусна и много лесна за изпълнение торта. Доста се чудих как кекса ще изплува над карамела и няма да се смесят ( зле съм с физичните закони), но се получи. Горещо препоръчвам!

  3. #63

    Подразбиране

    Копирала съм я точно ,за да не стане грешка.Много е вкусна и лесно се прави.

  4. #64

    Подразбиране

    Eто и моята плодова торта



  5. #65

    Подразбиране

    ХО Хора вие сте страхотни Искренно ви се възхищавам-истински МАЙСТОРИ ! Съпрузите ви сигурно ви носят на ръце. Добре, че моят е добричък , иначе както съм скарана с кулинарията до сега да е направил " рекламация на касата" Още веднаж

  6. #66

    Подразбиране

    Торта - Звездни рейнджъри за утрешния рожден ден на малкия ми син.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #67

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет Виж мнение
    Торта - Звездни рейнджъри за утрешния рожден ден на малкия ми син.
    Скарлет, да ти е жив и здрав рожденника и много да те радва!
    Ти ли си майсторката на тортата? Изглежда страхотно и е украсена професионално!

  8. #68

    Подразбиране

    Благодаря,rebostobg!
    Да,тортата е направена от мен,но е много лесна за изпълнение,а начина на рисуване гледах от тук:

    http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=3463

  9. #69

    Подразбиране

    На 21.08. синът ми имаше рожден ден.навърши 12г. и двамата направихме ето тези торти.Едната е бананова от сайта на бонапети,а другата е торта Гараш.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


  10. #70

    Wink Ето нещо и от мен!!!

    Здравейте, момичета!От толкова време не сам писала във форума, че чак ме хваща срам...Но какво да се прави, мят седем месечен хубосник не ми дава мира Ето една торта от моята кухня.
    Продукти:2 яйца,1ч.чаша захар,3/4 ч. чаша олио,1-2 ч. чаши брашно,1 ч. лъжичка сода за хляб, 2 праха ванилия,200-250 грама шоколад(2 бр шоколади по озбор,но без пълнеж.Аз лично използвам млечен).
    Яйцата се разбиват съ сзахарта на паня.Постепенно при бъркането се добавя олиото , содата, която предварително разтворете в леко затопленото мляко, брашното и ванилията.бъркате до получаване на пълна хомогенна смес след което изсипвате в намазана с олио и набрашнена формичка за печене. След като се опече и поизстине се прави хоризонтален разрез.Разтопявате на водна баня единия шоколад, като през това време добавате вътре мляко за да горазредите достатъчно(трябва да има гъстота на захарен сироп).Ако не ви е достатъчно сладко след разреждането добавете захар.Свалете крема горещ от котлона бъркайте добре още минута -две и залеийте тортата, като внимавате да е добре напоена.След това разтопете втория шоколад, но за него не е необходимо да го разреждате.Той трябва да остане с гъста консистенция.Излейте отгоре и втория разтопен шоколад и размажете добре с нож така, че равномерно да покрия цялата торта.Отгоре по желание можете да добавите кокосови стърготини, стафиди, смлени орехи или ванилова захар.

  11. #71

    Подразбиране

    Някой се интерисуваше как се получава тази торта, май беше доста отдавна Вчера я правих и реших да я покажа
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #72

    Подразбиране

    Блата - най-обикновен /така правя и рулото с мармалад/
    - 4 яйца
    - 1 чаша захар
    - 1 чаша брашно
    Тавата ми е от печката "Раховец". Пече се върху хартия / в моя случай - върху вестник, намазан с олио /. Изпечения блат обръщам върху навлажнена хавлия /имам една само за това/. Щом блата поизстине го сиропирам с компот от кайсии, мажа с разбитата сметана и навивам на руло.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #73

    Подразбиране

    Всяко следващо парче се "залепя" до предходното. Накрая тортата я подравнявам отгоре, мажа с останалата сметана и заливам с разтопените предварително на водна баня байкали. Слагам я в хладилника за да стегне "шоколадовата" глазура и
    Тази торта е от два блата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #74

    Подразбиране

    Аз правя тази торта с млечно-маслен крем и след като я навия я сиропитам.Отгоре намазвам с пламъчен крем,а украсата е според фантазията.Става много хубава-сочна и вкусна.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Чудесни рецепти сте дали момичета!Ще се възползвам да направя нещо.
    Искам да ви предложа разновидност на тортата на vemite.
    Продукти:
    2 готови рула с плодов пълнеж
    За крема:500г извара,150 мл течна сметана Хопла,70г захар,1 пакетче
    желатин
    Изварата се разбива до гладкост,добавя се захарта и пак се разбива`
    (аз сложих малко допълнително захар).Желатина се разтваря с 4-5с.л.
    студена вода и като набъбне се слага на водна баня до пълното
    разтваряне.Добавя се към изварата.Сметаната се разбива на твърд сняг
    и също се добавя.Застила се с фолио полусферична купа.Рулата се нар
    язват с дебелина 1-1,5 см.и се нареждат плътно по стените и дъното на
    купата.След това се излива крема и заглажда.Аз поставих отгоре в/у
    крема от рулото.Бях купила 3 рула.Оставя се в хладилника за 1 нощ.
    След това купата се обръща в/у тортена чиния.Украсата е по желание.
    Не успях да украся моята,защото внуците я нападнаха.Успях поне да я снимам.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •