Много ми харесва една игра, която се играе на руските форуми и се казва "Второе дыхание". Това е нещо като втори шанс за гоблените, които са започнати и след това захвърлени в шкафа, тъй като шиенето им по една или друга причина не върви. В играта се събират определен брой участници и те показват докъде е ушит гоблена. (Може да се почне и нов гоблен.). След това се определя норма, напр. 300, 500, 1000 бода на седмица. В края на седмицата всеки се отчита, като показва стара и нова снимка на гоблена.
Играта е много приятна! Аз се включих в две такива и останах изненадана от мерака, който ми дойде да шия. Лесно се шие в приятна компания от хора с твоите интереси.
Ако пропуснеш две седмици без да предупредиш за сериозна причина отпадаш. Въпреки това играта се ползва с много голяма популярност и винаги бързо се събират хора. Когато гобленът бъде ушит се започва нов и т.н.
Обръщам се към всички, които имат желание и моля за съдействието на Manka, като модератор да помогне да сформираме една опитна групичка.