Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 100
  1. #46

    Подразбиране

    Аз се старая да е добре и от задната страна, но чак толкова добре немога да го докарам

  2. #47

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tanichka76 Виж мнение
    Шия със двойно лице- Резултата накрая е страхотен.
    Това е наслада за очите.Но пак подържам мнението си че гърбът няма кой да го види.


  3. #48

    Подразбиране

    Аз съм се учила сама да шия нямаше кой да ми покаже.Шия предимно 1:1.Гледам де не стърчат много конци но не мога да шия с двойно лице.
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #49

    Подразбиране

    Аз също предпочитам да шия двулицево (иначе се изнервям!), но това ми е останало от шиенето на карета. Там просто няма как да не шиеш двулицево!
    А и гоблените по този начин стават по добре, дори понякога задната част изглежда по-релефна от предната!

  5. #50

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    Това е наслада за очите.Но пак подържам мнението си че гърбът няма кой да го види.

    Така е, но по тази логика няма нужда и да се чие върху качествена основа - нали в крайна сметка, конците я покриват


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  6. #51

    Подразбиране

    Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения


  7. #52

    Подразбиране

    Майка ми шие двулицево. Аз обаче не мога... Ето нещо, шито от нея - в гръб и в лице.
    П.С. Тук не личи много много как добре стават гърбовете на гоблените, но все пак...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче
    Аз на това си му викам двулицево. Гръбчето е страхотно, какво му липсва?

  9. #54

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче
    И аз двулицево го виждам


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  10. #55

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vania.kaimska Виж мнение
    Е основата е носител на всичкият труд който си вложил.Но всеки сам решава за себе си за гъба.Аз шия доста чисто.Иначе ме дразни/нали съм девичка/,но не се впрягам чак да е двулицево.Ето мое гръбче
    Все едно,че аз съм писала тези думи.Напълно споделям мнението,ама то ще да е от зодията ни.

  11. #56

    Подразбиране

    Аз не съм "девичка", но споделям мнението да се работи чисто. И въпроса не е в това дали някой ще го види. Аз лично шия за себе си - за разтоварване и удоволствие, а не за да показвам какво и как го правя. Удовлетворението е в това, че аз да съм доволна. А явно всеки, според характера си, има свой критерий за удовлетвореност.

  12. #57

    Подразбиране

    Аз отказвам да се впиша в която и да е зодия , ама и на мен ми доставя повече удовлетворение като ми е хубавичко отзад.

    Спомням си как веднъж майка ми ме заведе на гости у нейна приятелка, която ми показа десетина ушити гоблена. Повечето не бяха рамкирани и като ги обърна отпред-отзад... направо ми се напълни душата. И аз искам да имам такива неща вкъщи

  13. #58

    Подразбиране

    НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СЕ ШИЕ ДВУЛИЦЕВО,ДОСТАТЪЧНО Е ДА СЕ ШИЕ ЧИСТО.АКО СЕ ПОДПЪХВА ЦВЯТ ПОД ЦВЯТ СЕ ПОЛУЧАВА ТОЗИ ЕФЕКТ.И НИКАКВИ ВЪЗЛИ-ДУМАТА ВЪЗЕЛ Е НЕПОЗНАТА ЗА ДОБРИЯ ГОБЛЕНАР.

  14. #59

    Post ....

    Ето нещо и от мен. Аз от години шия по този начин, без значение да ли е за подарък или за мен. Писала съм отдавна във форума, затова ще дам линк, за да прочетете от самата тема. Дано да ми разберете. Никак не е сложно, дори се свиква много бързо и ако пробвате, после само така ще шиете
    Ето и линк:
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=3686&page=2
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=28&page=8


  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Първият гоблен,който уших,отзад беше като халище,но си поставих за цел да шия по-чисто.Нямаше кого да попитам и съм се учила сама,но разбрах,че съм постигнала нещо едва,когато дадох гоблените си да ги снимат в едно студио,защото щях да ги продавам и като ги взех видях,че "Майчината усмивка"гледа на ляво.В първият момент нещо не ми се връзваше,нещо не беше на ред,но ........ не можех да разбера.Седнах на стола в студиото и гледам пак снимките и тогава забелязах,че този гоблен е обърнат.Казах на момичето,че гоблена е сниман от опаковата страна и тя започна да спори с мен,че е невъзможно,защото не за първи път снимат гоблени.Няма да ви описвам целия спор,в крайна сметка го снимаха от лицевата страна,но всички се събраха да гледат и питат как става номера.А на мен ми беше чудно,че съм успяла да постигна такова качество при положение,че не съм се учила от баш гобленарки а сама.Такаче не е толкова трудно,просто трябва да си го поставиш като цел.ОПИТАЙТЕ И ЩЕ СЕ УБЕДИТЕ!!!!

Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •