Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 100
  1. #61

    Подразбиране

    Гърба на моите гоблени изглежда както лицето, независимо дали са 1:1 или 1:4. Учили са ме, че гърба трябва да е като лицето, защото когато се слага в рамка, ако на гърба има струпване на конци, това издува и изглежда грозно в рамката. Виждала съм такива гоблени. Повярвайте - много е грозно.

  2. #62

    Подразбиране

    Лично за мен двулицевото шиене е абсолютно безсмислен труд и неоправдано губене на повече време.

    Не искам да обидя никого...... Просто това си е моето мнение.....

  3. #63

    Подразбиране

    Такова двулицево съм виждала навремето в китайските палати на панаира.Само че рамката е също двулицева - тоест и от двете страни стъкло и стои на поставка.
    Е аз ги закачам на стените и нямам стъкло отзад - така че.....
    Старая се и отзад да е прегледно но чак пък толкоз.
    Има гоблени които са бод цвят - там и да искаш просто не се получава.

  4. #64

    Подразбиране

    Момичета пак ще се включа,трябва да ви кажа,че според мен не е трудно да се шие двулицево.Просто когато завършваш с определен цвят конец,трябва да го подпъхнеш в същия цвят отдзат на гоблена,когато има единични подове,това правя в най близкия цвят до този като гама.А когато започвам да шия с даден цвят ,прегъвам конеца на две и в иглата пъхвам отрязаните крайща,така в края остава непрерязан конеца и от опакото на гоблена промушвам иглата в този край.Олелеееее дано ме разбрахте и дано съм била полезна!

  5. #65

    Подразбиране

    Е,и аз правя така,ама като имаш в едно квадратче от панамата около 50 цвята, и да искаш не се получава.Има места ,където едва промушвам иглата,последна грижа ми е как изглежда отзад.
    Пък и за мен е безсмислено чак такова престараване.

  6. #66

    Подразбиране

    И за мен двулицевото шиене си е чисто губене на време. Старая се да е долу-горе чисто без голямо струпване на конци, но когато се налага да прескоча няколко бода, за да продължа със същия конец, изобщо не се старая да подпъхвам под вече ушитото. Мисля че това двулицево шиене няма никакъв смисъл ако човек няма намерение да продава гоблена си без рамка. Аз съм продавала малки икони, но рамкирани и не съм имала никакъв проблем.

  7. #67

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    И за мен двулицевото шиене си е чисто губене на време. Старая се да е долу-горе чисто без голямо струпване на конци, но когато се налага да прескоча няколко бода, за да продължа със същия конец, изобщо не се старая да подпъхвам под вече ушитото. Мисля че това двулицево шиене няма никакъв смисъл ако човек няма намерение да продава гоблена си без рамка. Аз съм продавала малки икони, но рамкирани и не съм имала никакъв проблем.
    Много си права не си заслужава да се губи време.

  8. #68

    Подразбиране

    И аз съм съгласна с Маржи и Вени, преди се стараех много, сега вече не, като си остава гоблена за мен и ще го слагам в рамка не му се старя много.

  9. #69

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от daniel4i Виж мнение
    И аз съм съгласна с Маржи и Вени, преди се стараех много, сега вече не, като си остава гоблена за мен и ще го слагам в рамка не му се старя много.
    А за къде бързате момичета?...
    Въпрос на навик е. Човек свиква и след време дори и да иска не може да шие по друг начин.Лично аз съм опитвала, но някак си без да се усетя го правя така, че да се получи огледално...
    Не бързайте, вярно, че има много красоти, които ни се иска да ги имаме в колекцията си от гоблени, но така или иначе ще ни трябва не един, а няколко живота, за да го постигнем, а то все ще излиза нещо нево и така до безкрай...Така, че шийте за УДОВОЛСТВИЕ.....
    Това е моето мнение, поне при мен е така- един живот няма да ми стигне, за да избродирам това, което ми харесва

  10. #70

    Подразбиране

    Нека и аз да споделя опита си с вас. Първият ми гоблен беше трагедия на гърба,но сегаа....аз самата се бъркам кое е лице кое е гръб.Не знам защо го правя...просто така се получава.Старая се не умишлено.Имам още малко и ще ви покажа Тайната вечеря и от двете страни.Страшно се гордея с постижението си.Ще ви снимам и Исус на трона,защото всички останали са в рамка и няма как да го докажа.Ще ги пусна на моята страничка.Успех на всички!

  11. #71

    Подразбиране

    Аз пък много искам да се науча да шия огледално, харесвам ми да бъда перфектна и се стремя към това.
    Така че, ще съм много благодарна на Краси и Веси ако покажат подробно как се шие огледално.
    Според мен нещо има смисъл само ако се прави както трябва.

  12. #72

    Smile

    Ама нали уж като се шие , от опаковата страна трябва да се получават само отвесни чертички ...
    А при това огледално шиене , май ще е по-голям и разхода на конец ... няма ли опастност да не ни стигне конеца от някой цвят...

    Инъче , няма спор ,
    страхотно се получава откъм опаковата страна ,
    браво , Shanni !!!


    Редактирано от mimito-dobri4koto : 05.03.2010 в 21:04.

  13. #73

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimito-dobri4koto Виж мнение
    Ама нали уж като се шие , от опаковата страна трябва да се получават само отвесни чертички ...
    А при това огледално шиене , май ще е по-голям и разхода на конец ... няма ли опастност да не ни стигне конеца от някой цвят...
    Чертички , когато се шие с кръстчета

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  14. #74

    Smile

    Цитат Първоначално написано от mimiko Виж мнение
    Чертички , когато се шие с кръстчета
    Да , за кръстчета го четох , и като свикнах с кръстчетата да го правя така ,
    и сега като шия с гобленов бод (Св. Георги - на Солария - 1:1) и без да се замислям продължих по същия начин , и на опаковата страна - повечето е на чертички ... зле ли ще стане ?

    трябва ли да го правя пак по стария начин ... ?

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от mimito-dobri4koto Виж мнение
    Да , за кръстчета го четох , и като свикнах с кръстчетата да го правя така ,
    и сега като шия с гобленов бод (Св. Георги - на Солария - 1:1) и без да се замислям продължих по същия начин , и на опаковата страна - повечето е на чертички ... зле ли ще стане ?

    трябва ли да го правя пак по стария начин ... ?
    няма да стане зле, продължавай както си го почнала

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •